III Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» 17-18 февраля 2012гТом 1

Городиський Ю.

Львівський національний університет імені Івана Франка, Україна

ТРАНСПОРТНА ІНФРАСТРУКТУРА АВСТРАЛІЙСЬКОГО СОЮЗУ В ТУРИСТИЧНІЙ ГАЛУЗІ

Загальна довжина державних залізниць Австралії складає 33 370 км і підпорядковуються вони Національній залізничній корпорації. В той же час Австралія зуміла якнайкраще скористатися з можливостей авіаційного та автомобільного транспорту. За кількістю автомобілів на душу населення Австралія стоїть на одному рівні з США і Канадою. Мережа автошляхів у заселених районах густа і сучасна. Загальна довжина дорожньої мережі становить 803 000 км, але вона розподілена нерівномірно. Достатньою мірою забезпечені дорогами тільки східні, південно-східні і південно-західні райони країни. Лише 40% усіх доріг має тверде покриття – асфальтове або бетонне. Багато доріг лише грубо укочені або мало відрізняються від стежок, інші мають гравійне або пухке кам’яне покриття. У сільських і віддалених місцевостях у вологий сезон дорожнє сполучення іноді припиняється на тижні. Є кільцева дорога з твердим покриттям, що оперізує материк, і субмеридіональна дорога Дарвін–Аделаїда.

Країна має три авіакомпанії міжнародного класу, великі аеропорти в Сіднеї, Мельбурні, Брісбені і Перті і транзитний аеропорт в Дарвіні. Авіація широко використовується для зв’язків усередині країни не тільки між містами, а й між окремими фермами. Користуються нею і в сільськогосподарському виробництві, і в побуті. Є служби «літаюча яловичина», «літаючий лікар», «літаюча пошта» тощо. Розвиток повітряного транспорту в Австралії допоміг налагодити сполучення із зовнішнім світом і всередині країни. На внутрішніх лініях пасажирські перевезення забезпечуються головним чином авіакомпаніями "Куонтас" і "Ансетт". Крім того, міжнародними перевезеннями займалася державна компанія "Куонтас". У 1990-х роках компанії "Куонтас" і "Остреліен ерлайнз" злилися, об’єднана компанія "Куонтас" була приватизована і тепер обслуговує і внутрішні, і міжнародні рейси.

Австралійський національний туристичний ринок відносять до високоінтенсивних, куди входять країни високого рівня економічного розвитку з переважанням міжнародного туризму експортного спрямування, що переважно приймають туристів.

В Австралії найбільшою популярністю користуються наступні види туризму: відпочинковий (відпочинок на пляжі), пригодницький, діловий, культурно-пізнавальний, масовий (відвідання масових спортивних і культурних заходів) та шопінг-туризм. Також популярними є зимові види відпочинку на гірськолижних курортах Австралійських Альп.