Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

III Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» 17-18 февраля 2012г. Том 4

Білій А.І., Бондаренко М.О.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Україна

РОЗБУДОВА УКРАЇНИ З ДОЛУЧЕННЯМ МІЖНАРОДНИХ ІНВЕСТИЦІЙ ДО ЄВРО 2012

Прямі іноземні інвестиції продовжують бути рушійною силою процесу глобалізації, характерною для сучасної міжнародної економіки України. Нинішній бум в сфері прямих іноземних інвестицій свідчить про все більш важливу роль, яку грають транснаціональні корпорації в розвинених країнах і країнах, що розвиваються.

Той факт, що в Україні у 2012 році відбудеться чемпіонат Європи з футболу, сприймається як шанс модернізувати спортивну, транспортну та туристичну інфраструктури, допоможе Україні відзначити себе, як сучасну розвинену державу та залучити іноземні інвестиції.

За інформацією Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, надходження прямих іноземних інвестицій до країни під кінець 2011 року складає 7.5 мільярда доларів.

 Рис. 1. Іноземні інвестиції в Україну починаючи з 2009 року

Рис. 1. Іноземні інвестиції в Україну починаючи з 2009 року

З графіку бачимо, що з першого кварталу 2009 року відбувається значний зріст надходження іноземних інвестицій до країни. Державна політика щодо залучення іноземного капіталу здійснюється Кабінетом Міністрів України спільно з НБУ і регулюється Верховною Радою України.

Враховуючи стан економічного потенціалу й обмежені внутрішні інвестиційні можливості впродовж всього періоду трансформації економіки, українська держава намагається створити сприятливі ринкові умови для розвитку інвестиційної сфери. Здійснено перехід до управління інвестиціями на базі ринкових відносин. Формується багато секторна система капітального будівництва. Розукрупнені та приватизуються будівельні організації для підтримки можливості створення важливих державних об’єктів будівництва. У макроекономічній політиці наголос робиться на створенні передумов зростання інвестицій – послаблення інфляції, забезпечення оптимальних відсотків за депозитами і вкладеннями, зниження відсоткових ставок за кредитами, скорочення заборгованості та зростання споживчого попиту населення.

Починаючи с 2009 року в містах, які приймають ЄВРО, ведеться активне будування житлових приміщень для іноземців. Усього побудовано близько 80 готелів найвищого класу в чотирьох приймаючих містах, та близько 400 готелів по всій країні. 30% у будівництво інвестувала італійська приватна фірма, 70% – це внутрішні державні інвестиції. Після проведення чемпіонату готелям буде надано статус багатоквартирних будинків, що значно розширить інфраструктуру у містах та вирішить житлову проблему в країні.

29 жовтня 2011 року відбулося урочисте відкриття останнього з чотирьох збудованих стадіонів – Львівської арени. Вартість цієї споруди оцінюється в 600 млн. грн. 40% вартості споруди інвестувала європейська приватна компанія. Вартість Київського стадіону «Олімпійський» оцінюється в 850 млн. грн. Він був реконструйований за рахунок державного фінансування, та французької приватної будівельної компанії. Стадіон «Донбасс-арена» повністю побудовано за рахунок приватного українського інвестора. Харківський спортивний комплекс побудовано за рахунок європейського фонду розвитку країн, турецької будівної компанії, та приватних швецьких інвесторів. Ці споруди після проведення ЄВРО планується здавати в оренду для тренування українських та європейських футбольних команд, проведення і транслювання матчів.

Завершене будівництво та передано в експлуатацію термінали аеропортів Києва, Львова та Донецька. Здана в експлуатацію найбільша злітно-посадкова смуга в Донецьку, яка є однією з кращих у Європі. Вартість цієї споруди оцінюється в 225 мільйонів доларів. 20% – державні інвестиції у проект, 30% – інвестиції німецькими приватними фірмами у проект, 50% – фінансування внутрішніми приватними українськими компаніями. Це дає змогу Україні приймати надважкі транспортні літаки та підтримувати транспортне сполучення по всьому світу на більш високому рівні.

29 червня 2011 року була відкрита нова надсучасна транспортна розв'язка на трасі Київ-Чоп. Це дозволить забезпечити максимальний комфорт та зручність пересування, збільшити пропускну здатність транспортного потоку. Зменшить час пересування між містами, що приймають участь у проведенні чемпіонату. Це об'єкт європейського рівня, який був побудований у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку і турецькими будівельними компаніями. Розв'язка не має аналогів в Україні – це перший об’єкт такого рівня складності. Інвестиції Європейськими банками у споруду складають 199.2 млн. грн.

На початку 2011 року Україна замовила надсучасні корейські потяги «Хюндай», які вже в травні 2012 буде запущено для швидкісного сполучення приймаючих міст Євро-2012. В цілому Україна отримає 20 нових міжрегіональних електропоїздів у 9-вагонній комплектації. Вартість одного потягу складає 25 мільйонів євро. Цей проект було здійснено повністю за інвестиціями корейських приватних компаній.

За умов економічної кризи важливе значення має державна підтримка реалізації інвестиційних проектів розвитку країни, тобто сприяння залученню іноземних інвесторів та впровадження економічних регуляторів активізації зовнішньої інвестиційної активності, та обов’язкова підтримка внутрішньої інвестиційної діяльності.