Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

Бекетова П., Блажнова С., Кас’янова О., Сидорук Т.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара

БІЗНЕС-ПЛАН ВІДКРИТТЯ КЛУБУ НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ «ЛІГА»

Проект направлений на створення клубу настільного тенісу «Ліга». Актуальність теми полягає в тому, що з кожним роком все більше людей мають змогу та бажання відпочивати та проводити вільний час поза домом. На сьогоднішній день ринком представлена велика кількість варіантів проведення вільного часу, у тому числі, настільний теніс. Ринок настільного тенісу у Дніпропетровську не є насиченим та почав розвиватися лише декілька років тому, що дає змогу реалізувати ідею створення клубу настільного тенісу.

Зараз ринок настільного тенісу в Україні користується попитом і характеризується швидким зростанням обсягу продажу. Тому на даний момент він знаходиться на етапі зростання. На цьому етапі достатньо швидко завойовується ринок і він приносить значні прибутки.

Клуб настільного тенісу «Ліга» буде мати форму Товариства з Обмеженою Відповідальністю (ТОВ), на чолі якого буде директор.

Для відкриття клубу настільного тенісу «Ліга» було обрано торговельно-розважальний центр «Материк», що розташований в районі проспекту Гагаріна за адресою вулиця Марії Кюрі, 5.

Основні послуги, що надаватимуться клубом настільного тенісу «Ліга» та деякі його відмінні риси:

1) надання тенісних столів в оренду;

2) проведення сезонних змагань та турнірів;

3) можливість надання заявки, задля пошуку партнера для гри;

4) наявність зони відпочинку для вболівальників, що поєднує в собі зручні дивани та приємне музичне супроводження;

5) наявність міні-бару з прохолодними напоями та легкими закусками;

6) можливість придбання тенісного інвентарю;

7) гнучка система знижок;

8) можливість придбання абонемента.

До роботи в клубі настільного тенісу «Ліга», планується залучити:

- 3-х адміністраторів, в обов’язки яких буде входити керування такими процесами, як видача грального інвентарю, спостереження за не порушенням норм правил та поведінки, надання необхідної допомоги та консультацій відвідувачам клубу, дотримання порядку на території клубу, за необхідністю обслуговування клієнтів в міні-барі;

- бухгалтера, задля своєчасного виконання та надання в відповідні органи звітності підприємства (буде укладатись договір з бухгалтером, який передбачає одноразовий щомісячний розрахунок з ним за підведення щомісячних підсумків підприємства).

Режим роботи клубу настільного тенісу «Ліга» – з 10:00 до 24:00, тому передбачена робота в дві зміни:

І-а зміна з 10:00 до 18:00

ІІ–а зміна з 16:00 до 24:00

Цільовою аудиторією є школярі, студенти, жителі з найближчих домів чи мікрорайонна, любителі гри в настільний теніс та професіональні гравці. Люди різного віку, починаючи від 12 років до 60 і більше, з різними рінями заможності. Гра в настільний теніс не передбачає обмежень ні в віці, ні в соціальному статусі.

Найчастіше відвідувати клуб настільного тенісу «Ліга» будуть люди у віці від 12 до 55 років. Будуть розроблені спеціальні заходи щодо заохочення як молоді, так і старшого покоління. Тому орієнтація буде спрямована сама на цих споживачів.

Основні конкуренти:

1) Клуб настільного тенісу «TT ARENA» (вул. Нижньодніпровська, 17, ТРЦ «Караван»).

2) Фітнес клуб «Восход» (вул. Набережна Перемоги, 51).

3) Клуб настільного тенісу «Пінг Понг» в ТЦ «Міріада» (пр. Кірова 11).

4) Клуб настільного тенісу «Белые молнии» (вул. Сімферопольска, 17).

5) Клуб настільного тенісу в ТЦ «Лето».

Проаналізувавши основних конкурентів та їх переваги, можна зробити висновок, що значної різниці між всіма клубами немає. У кожного з них є свої недоліки і переваги, які суттєво можуть зіграти в різних питаннях. Тому найважливіший показник серед всіх показників є місце розташування, адже саме цей показник визначає, чи прийде та чи інша людина до клубу.

Для клубу «Ліга» планується район вулиці Гагаріна, оскільки там менше конкурентів знаходиться, поруч з гуртожитками різних університетів, поруч з корпусами різних університетів. Таким чином є дуже популярних серед студентів та молоді, яка навчається поруч. І там знаходиться основна цільова аудиторія – споживачі віком від 12 до 55 років.

Оскільки тенісний зал розташований в центральному житловому районі, то групи відвідувачів будуть виглядати приблизно так: з 10:00 до 13:00 – професійні гравці; з 13:00 до 17:00 – школярі, студенти, і професійні гравці; з 17:00 до 24:00 – любителі, жителі мікрорайону.

Ранкові, і частина денних годин (при звичайних умовах) – зазвичай найменш відвідувані. Відповідно, вартість одиниці ігрового часу слід встановити у відношенні 1:2 від звичайної ціни. У денні години, вартість прокату тенісного часу встановлено у відношенні 3:4 від звичайної ціни. Вечірні години зазвичай найбільш затребувані гравцями, тому в цей період береться повна вартість прокату тенісного часу.

Прийнятним для широкого кола гравців ціновим рівнем є цифра 40 грн. / год.

Основними статтями витрат бюджету маркетингу є витрати на рекламу (листівки з рекламою, візитки, плакати з рекламою, купон на гру, купон на бар) та засоби стимулювання збуту (знижки на гру: кожна 10 гра (тривалість однієї гри 45 хв.) зі знижкою 50%; та знижки на барі: коли гравець стає членом клубу (купує абонемент) йому видається картка, яка дозволяє у майбутньому отримувати кожну 20 чашку кофе/чаю безкоштовно).

Виходячи з досвіду інших тенісних клубів, щоденна середня відвідуваність клубу, розташованого в прийнятному місці і оснащеному 6 тенісними столами, становить близько 50-60 гравців.

Приблизний прибуток за місяць складатиме 49 050 грн.

Для організації клубу настільного тенісу необхідно закупити обладнання та допоміжних матеріалів на суму 26 009 грн., продукти для бару на суму 586 грн., та інвентар для продажу на суму 983,3 грн. Разом витрати становлять 27578,3 грн.

Також потрібно врахувати витрати на оренду приміщення площею 120 метрів квадратних, що буде становити 72 000 гривень в квартал, або 24 000 гривень на місяць.

Отже загальна сума, яка потребується для відкриття клубу настільного тенісу «Ліга» становить 53 000 гривень.

Залучення коштів із зовнішніх джерел не передбачено, так як засновники підприємства володіють достатньою кількістю грошових засобів для відкриття свого бізнесу.

Терміни окупності проекту: 1 рік та 6 місяців.

Точка беззбитковості проекту: 1560 сеансів у квартал (3 місяці).