Міхедько Н. В., к. психол. н. Крупський О.П.
Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара (Україна)
РОЛЬ ІНФОРМАЦІЇ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ТА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
На нинішньому етапі економічного розвитку проблема конкурентоспроможності займає головне місце. Тому стратегічним напрямком діяльності підприємств стає створення конкурентних переваг.
Серед факторів економічного зростання та конкурентоспроможності підприємств можна виділити інформацію. Саме інформаційним ресурсам відводиться особливе місце в умовах ринкової економіки. Поняття інформації в економіці тлумачать як відомості про економічні явища та процеси, відчужені від їх авторів та перетворені у повідомлення, які можна відтворювати шляхом передачі усним, письмовим чи іншим способом [1, c. 8].
В економічній теорії інформаційний фактор виділяють як фактор виробництва. В цій якості інформація вкрай потрібна в сучасних умовах функціонування економіки, адже вона скорочує вплив чинника «невизначеність», допомагає розвитку підприємницьких здібностей та підвищує ефективність виробничого процесу. Від її точності, якості та своєчасності отримання залежить доцільність рішень, котрі приймаються на різних рівнях підприємства.
Саме інформацію виокремлюють як одну з головних складових інформаційного суспільства, адже вона, відображаючи реальну дійсність, інтегрується в усі напрямки діяльності держави, суспільства, громадянина. З появою нових інформаційних технологій, основою яких є впровадження засобів обчислювальної техніки, зв’язку, систем телекомунікації, інформація стає постійним і необхідним атрибутом забезпечення діяльності держави, юридичних осіб, громадських організацій та громадян [2, c.170].
Переваги отримує той, хто якісніше, краще, оперативніше та дешевше виробляє і продає. Це можна вважати універсальним законом ринку. Основним в цих умовах виступає правило: хто володіє інформацією, той володіє світом.
Для того щоб повною мірою використовувати інформацію необхідно звертати увагу на її особливості. А саме:
Якщо враховувати всі ці властивості при використанні інформації, підприємства можуть досягти значного економічного зростання та підвищити свою конкурентоспроможність. Таким чином, в сучасному суспільстві інформація – це фактор виробництва, а рівень інформаційних технологій визначає економічний потенціал підприємства. Тому для покращення своїх конкурентних позицій підприємствам потрібно своєчасно отримувати та правильно використовувати інформацію.
Список використаних джерел: