Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ФІНАНСОВИЙ СТАН – СКЛАДОВА ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
К.е.н. Цибіна Л.В., Довгорученко С.Н.
Запорізький національний університет, Криворізький факультет
Важливим складовим економічного аналізу є проведення внутрішнього фінансового аналізу, який є суттєвим елементом процесу прийняття управлінських рішень. В результаті аналізу фінансового стану підприємства отримують показники, необхідні для планування та підготовки оперативних управлінських рішень за всіма аспектами фінансової діяльності підприємства, тобто формують інформаційну систему фінансового менеджменту.
Фінансовий стан – це важлива характеристика діяльності підприємства у зовнішньому середовищі. Він визначає конкурентоспроможність підприємства, його потенціал у діловій співпраці, оцінює, якою мірою гарантовані економічні інтереси самого підприємства і його партнерів з фінансових відносин. Цілі, з якими здійснюють оцінку фінансового стану підприємства, кредитори та інвестори будуть різними. Якщо підприємства оцінюють свій фінансовий стан з метою виявлення резервів підвищення ліквідності, платоспроможності, прибутковості, розробки прогнозів на перспективу, то кредитори і інвестори – з метою мінімізації своїх ризиків.
Важливою характеристикою фінансового стану підприємства є оцінка його платоспроможності. Платоспроможним є таке підприємство, у якого активи перевищують зовнішні зобов ? язання. Спроможність підприємства платити за своїми короткостроковими зобов ? язаннями називають ліквідністю. Підприємство вважається ліквідним, якщо воно взмозі виконати свої короткострокові зобов ? язання за умови реалізації поточних активів.
Фінансова стійкість також важлива складова фінансового стану. Вона пов ? язана з рівнем залежності від кредиторів та інвесторів і характеризує співвідношення власних і залучених коштів, яке визначає загальну оцінку фінансової стабільності. Фінансово стійким є такий суб ? єкт господарювання, який за рахунок власних коштів покриває свої витрати, вкладені в активи, не допускає невиправданої дебіторської і кредиторської заборгованості, вчасно розраховується за своїми зобов ? язаннями. Основою фінансової стійкості є раціональна організація і використання оборотних коштів.
В сучасній теорії та практиці оцінки фінансового стану підприємства відомо понад двісті відносних аналітичних показників, які можна розраховувати на основі фінансової звітності. Але досвід свідчить, що кілька правильно вибраних коефіцієнтів містять потрібну інформацію для аналізу, і не треба розраховувати їх всі.
Показники фінансового стану підприємства об ? єднуються в групи. В підручниках з дисциплін “Фінансовий аналіз”, “Фінанси підприємств”, “Фінансовий менеджмент” опубліковані різні погляди щодо цього питання та методики розрахунків. Відмінності у методичних підходах і наявність великої кількості показників призводять до труднощів у встановленні фінансових позицій підприємства.
Методики розрахунків показників мають такі недоліки: дублювання показників, що характеризують один і той самий аспект; відсутність показників за допомогою яких можна прогнозувати втрату платоспроможності та її відновлення; неможливість оцінки ступенів простроченої дебіторської та кредиторської заборгованості і спроможності підприємства її погасити; неможливість аналізувати рівень ліквідності активів і достатності чистих грошових потоків.
Сьогодні постає питання розробки такої методики оцінки, яка б: давала чіткі уявлення про наявний фінансовий стан підприємства, середовище, в якому воно функціонує; вимагала мінімуму загальнодоступної інформації; всебічно висвітлювала б діяльність підприємства і могла б бути підставою для розробки рекомендацій щодо поліпшення фінансового стану.
Ми приєднуємося до думки Білика М.Д., доктора економічних наук, який пропонує, що для оцінки фінансового стану слід виділити такі групи показників: 1 – обіговість активів; 2 – прибутковість; 3 – фінансова стійкість; 4 – ліквідність підприємства.
Нами розраховані показники названих груп по одному із підприємств м. Кривого Рогу (табл. 1). Показники фінансової стійкості і ліквідності свідчать про погіршення фінансового стану, бо знижуються коефіцієнти фінансової незалежності, фінансової стабільності та поточної ліквідності. Якщо коефіцієнти ліквідності порівняти з нормативними значеннями, то вони далеко відстають (нормативні значення: коефіцієнт поточної ліквідності – 1,5 – 2,0; швидкої ліквідності – 1,0 -1,5; абсолютної ліквідності – 0,2 – 0,35).
Таблиця 1 . Показники оцінки фінансового стану підприємства
Як позитивний момент треба відмітити збільшення показників обіговості активів, що призводить до зростання виручки від реалізації продукції і нормалізує фінансовий стан.
Таким чином, використання фінансових коефіцієнтів дає можливість проводити оцінку фінансового стану підприємства.
Список використаних джерел::
1. Положення про порядок здійснення аналізу фінансового стану підприємств, що підлягають приватизації: Наказ МФУ, ФДМУ № 49/121 від 26.01.2001р.
2. Білик М.Д. Сутність і оцінка фінансового стану підприємств// Фінанси України. – 2005.- № 3. - С.117-128.
3. Лазаришина І.Д. Удосконалення інституційних підходів до методики фінансового аналізу// Фінанси України. – 2004.- № 1. – С. 44- 47.