Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
УПРАВЛІННЯ ЛОЯЛЬНІСТЮ КЛІЄНТА ЯК ОСНОВНИЙ ЕЛЕМЕНТ МАРКЕТИНГОВОЇ КЛІЄНТООРІЄНТОВАНОЇ СТРАТЕГІЇ БАНКУ
Федірко В.В.
Українська академія банківської справи, м. Суми
В сучасних умовах гострої конкуренції та насичення ринку банківських послуг саме від вибору клієнтів залежить результативність діяльності банків та їх успіхи. Споживачі стають основними джерелами створення вартості, а їх вибір перетворюється на дуже цінну інвестицію, що визначає вартість і ефективність діяльності банківської установи. Усвідомивши важливість налагодження тісних відносин з власними споживачами та їх значення, банки почали активно змінювати маркетингову стратегію з традиційної на клієнтоорієнтовану .
Важливо зазначити, що в останній час науковці, визначаючи основні елементи клієнтоорієнтованої стратегії, все частіше оперують поняттям «лояльність споживачів», досягнення якої стає пріоритетною метою діяльності банку [1]. Раніше на так званому «індустріальному» етапі розвитку суспільства вважалося, що задоволення клієнта проходить базові етапи, зображені на рис. 1 [4].
Рис. 1. Основні етапи процесу задоволення потреб клієнта на «індустріальному» етапі розвитку суспільства
Однак зважаючи на те, що при такій схемі взаємовідносин між банком та споживачем задовольняються лише поточні потреби клієнтів і абсолютно не продумана стратегія по створенню нових, широкого розповсюдження набула вдосконалена модель , принципова відмінність якої від попередньої полягає в тому, що кінцевою метою банку є досягнення не тільки задоволеності покупця, а його прихильності ( лояльності) до установи (рис. 2).
Рис. 2. Основні етапи процесу задоволення потреб клієнта на сучасному етапі розвитку суспільства
Можна стверджувати, що при такій побудові відносин з покупцями всі аспекти діяльності банку об'єднуються в загальному прагненні досягнення лояльності споживачів . Водночас, банківська установа дістає можливість передбачати бажання клієнтів, тобто сама формує попит, що є значною перевагою вказаної моделі [3].
Дійсно, в процесі роботи з клієнтами перед банківською установою постають дві основні мети: залучення нових покупців (розширення клієнтської бази) та утримання вже існуючих клієнтів (управління лояльністю). Пріоритет в їх досягненні зазвичай визначається стадією життєвого циклу банку і кон'юнктурою банківського ринку (розподілом ринкових сегментів між конкурентами). На початкових етапах банк змушений значну частину власних ресурсів витрачати на залучення споживачів і приділяти основну увагу нарощуванню клієнтської бази. По мірі стабілізації положення на ринку грошово-кредитна установа починає перейматися проблемами утримання клієнтів і підвищення їх лояльності.
Важливо зазначити, що орієнтуючись переважно на залучення споживачів, банк фактично демонструє незацікавленість подальшими стосунками з покупцем, що призводить до їх недовготривалої співпраці в майбутньому. Приведену думку підтверджують результати дослідження, проведеного компанією McKinsey , які свідчать, що в 68% випадків причиною переходу клієнтів на обслуговування в інший банк стає байдуже відношення до них і лише в 14% – незадоволеність продуктом [2, с.48]. В даних умовах, якщо банк не припускає реалізації стратегії утримання, ланцюжок взаємодії установи з клієнтом виходить розірваним або вкрай неміцним. Тому все більшої важливості набуває проблема підвищення ефективності управління лояльністю споживачів та відносинами з клієнтами в цілому.
Виходячи з вищевикладеного, можна зробити висновок, що в основі клієнтоорієнтованого маркетингового підходу банку лежить принцип персоналізації обслуговування, встановлення довгострокових партнерських відносин з кожним клієнтом, що базується на управлінні його лояльністю, в цілях максимального задоволення індивідуальних потреб споживача. Покупці банку відтепер виступають не як загальна маса, а як індивіди зі своїми потребами і перевагами, орієнтуючись на які, банківська установа змінює принципи стратегічного планування та власної діяльності взагалі. Таким чином, за рахунок встановлення тривалих партнерських, навіть дружніх, відносин з клієнтами забезпечуються гнучкість і стійке положення банку на ринку.
Список використаних джерел:
1. Романова М.В. Управление отношениями с клиентами посредством информационных технологий // Финансы и кредит. – 2005. – №13(181). – С.65-71 .
2. Черкашин П. Готовы ли Вы к войне за клиента? Стратегия управления взаимоотношениями с клиентами (CRM). – М.: ООО « ИНТУИТ .р у », 2004. – С. 380 .
3 . Richard A., Scott B. MacKenzie , Richard Olshavsky W. A Reexamination of the Determinants of Consumer Satisfaction // Journal of Marketing. – 1996. - № 60 (3). – P. 15-32 .
4. Vredenburg T., Wee C. H. The Role of Customer Service in Determining Customer Satisfaction // Journal of the Academy of Marketing Science. – 1986. – № 14 (2). – P. 17-26 .