Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ТЕРМІНОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯ „БАНКІВСЬКИЙ БІЗНЕС”
К.е.н . Лєонов С.В., Олексіч Д.В.
Українська академія банківської справи
Сьогодні в умовах становлення та розвитку банківської системи України, підвищенням конкуренції на ринку банківських послуг постає проблема визначення вартості банків. Сучасний банк – це не просто джерело кредитних ресурсів, це фінансовий інститут, здатний впливати на економіку регіону, обслуговувати комерційні угоди та проекти з партнерами в різних частинах світу.
Будь-який предмет набуває ознак лише залежно від кута зору, під яким він розглядається. Однією з найважливіших властивостей товару є його вартість, що складає його цінність для певного покупця та надає можливість обміну. Це доводить важливість функції визначення вартості бізнесу, хоча в той же час необхідно додати, що оцінка бізнесу не завжди проводиться з метою продажу бізнесу, а одержана вартість як певний економічний показник може зацікавити і керівництво, і потенційних інвесторів.
Важливість показника „вартість бізнесу” пояснюється тим, що оцінка компанії може мати досить багато цілей і дає відповіді на багато питань, вартість, як найкраща міра результатів діяльності, вимагає для своєї оцінки повноти інформації та глибинного аналізу предмету оцінки. Для правильної оцінки необхідно мислити довгостроковими критеріями, керувати усіма грошовими потоками, що відносяться як до прибутків, так і до збитків, і балансу, вміти порівнювати між собою грошові потоки за різні періоди часу з поправкою на ризик. Зв’язок між ринковою вартістю компанії і її грошовими потоками є дуже тісним, тому вартість не буває короткостроковою.
При оцінці бізнесу об’єктом оцінки виступає діяльність, спрямована на одержання прибутку, яка здійснюється на базі функціонування певного майнового комплексу. Крім того, при визначенні його вартості необхідно враховувати наявність певних юридичних відносин. Це являє собою одну з основних особливостей бізнесу як предмету оцінки. Друга особливість полягає в тому, що, оцінюючи бізнес, необхідно визначити вартість активів майнового комплексу та ефективність створення та приросту вартості в рамках об’єкта оцінки. Під економічною категорією „бізнес” традиційно розуміють досить великий обсяг різноманітних видів підприємницької діяльності, проблема визначення вартості кожного з яких становить окрему проблему.
При визначенні вартості банківського бізнесу перш за все слід вирішити термінологічні проблеми, тобто дати визначення поняттю „банківський бізнес”. Дане поняття дуже часто зустрічається в економічній літературі та є досить поширеним, але незважаючи на широке застосування, знайти його чітке визначення виявилося досить складним. Найчастіше в літературі під „банківським бізнесом” розуміють декілька значень:
-банківську діяльність на макрорівні – діяльність банківських установ держави чи певного регіону [3] ;
-банківську діяльність на мікрорівні – діяльність певної банківської установи чи певний вид діяльності даної установи [1].
Так, наприклад І.В. Волошко, розглядаючи проблему оцінки ефективності діяльності банку, дає наступне визначення даного поняття: „Банківській бізнес – це сукупність однорідних, або взаємопов’язаних напрямків банківської діяльності, об’єднаних за принципом обслуговування найважливіших сегментів ринку” [1, c .196]. Дане визначення розглядає банківській бізнес як сукупність банківських послуг певного комерційного банку, спрямованих на задоволення потреб певного сегменту ринку. Нажаль, це визначення не відповідає меті нашого дослідження, а саме – визначенню вартості банківського бізнесу. Ми вважаємо, що з точки зору оцінки вартості бізнес слід розглядати як певну господарську діяльність, яка провадиться або планується для провадження з використанням активів цілісного майнового комплексу. Крім того, словосполучення „сукупність однорідних, або взаємопов’язаних напрямків банківської діяльності” не розкриває специфіку провадження банківської діяльності комерційними банками в Україні, а лише акцентує увагу на тому, що напрямки, які розглядаються у даному визначенні мають відношення до банківської діяльності.
Ми вважаємо, що завданню визначення вартості банківського бізнесу найбільш відповідає визначення банківського бізнесу як господарської діяльність певного комерційного банку, яка провадиться на базі активів певного майнового комплексу, на підставі ліцензії Національного банку України, у відповідності до обраної стратегії на власний ризик з метою одержання прибутку. Особливу увагу при визначенні вартості банківського бізнесу необхідно приділити його довготривалим конкурентним перевагам, що забезпечуються високою якістю послуг, які надає банк, стабільним положенням на ринку та ефективним апаратом управління, які становлять джерело його цінності.
Список використаних джерел:
1. Волошко І.В. Система оцінки ефективності бізнесів , продуктів та напрямків діяльності банку// Проблеми та перспективи розвитку банківської системи України: Збірник наук. праць. – Т. 4. – Суми: Ініціатива, 2000. – С. 194-198.
2. Закон України № 2121- III в i д 7 грудня 2000 „ Про банки і банківську діяльність”.
3. Кравець В.М., Кравець О.В. Західноєвропейський банківський бізнес: становлення і сучасність: Навч. посібник. – К.: Знання-Прес, 2003. – 470 c .
4. Постановою Кабінету міністрів України від 10 вересня 2003 року № 1440 Національний стандарт №1 „Загальні засади оцінки майна і майнових прав”.