Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Третья международная научно-практическая конференция "СПЕЦПРОЕКТ: анализ научных исследований" (10-14 июля 2007 г.)

ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК САНАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ З ЕТАПАМИ КРИЗИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Берест М.Н.

Харківський національний економічний університет

На сучасному етапі розвитку економіки України одним з найважливіших інструментів кризового управління, що застосовується до збиткових та неплатоспроможних підприємств, є санація – система заходів, спрямованих на оздоровлення або відновлення ефективного функціонування та забезпечення стійкого розвитку підприємства. Однак слід відзначити, що існування єдиної універсальної сукупності санаційних заходів, здатних забезпечити фінансове оздоровлення будь-якого господарюючого суб’єкта, що знаходиться у кризовому стані, неможливе. Це пов’язано з глибиною та характером прояву кризових явищ на підприємствах. Тому досить актуальним є проблема коректного вибору санаційних заходів для господарюючого суб ’ єкта , що санується.

На наш погляд, комплекс санаційних заходів багато в чому визначається етапом кризи, на якому знаходиться підприємство. Це пов’язано з тим, що криза у своєму розвитку проходить певні етапи, які різняться між собою глибиною, характером   прояву кризових явищ, та причинами виникнення кризи.

У даному дослідженні пропонується використовувати класифікацію етапів кризи, викладену в [ 1 ] . Криза для власників підприємства проявляється у погіршенні фінансово-економічного стану підприємства, що обумовлюється падінням його доходів, але поки що не відбивається на розрахунках з кредиторами. Криза для кредиторів характеризується неповним або несвоєчасним виконанням зобов’язань перед кредиторами, що пов’язано з нестачею у підприємства ліквідних коштів. Криза для підприємства в цілому характеризує наявність глибоких кризових явищ, що стосуються практично всіх аспектів його фінансового стану та загрожує підприємству банкрутством та повною ліквідацією за умови неприйняття термінових заходів з його оздоровлення.

Взаємозв’язок санаційних заходів з етапом кризи на підприємстві

Рис. 1. Взаємозв’язок санаційних заходів з етапом кризи на підприємстві

На наш погляд, сутність етапу кризи, на якому знаходиться підприємство, обумовлює вибір пріоритетного об’єкту управління, вплив на який в рамках сформованих санаційних заходів буде найбільш ефективним з точки зору забезпечення фінансового оздоровлення підприємства (рис. 1). Так, якщо підприємство знаходиться на етапі кризи для власників, то санаційні впливи повинні бути спрямовані на забезпечення зростання та стабілізації його доходів, або ж зниження витрат. Ліквідність підприємства є пріоритетним об’єктом управління на етапі кризи для кредиторів. Якщо ж підприємство знаходиться на етапі кризи для підприємства в цілому, то санаційні заходи повинні передусім забезпечити його поточну платоспроможність та мінімально необхідний рівень фінансової стійкості.

Стан кожного з визначених пріоритетних об’єктів управління характеризується деякою сукупністю відповідних показників, що досить часто використовуються у рамках фінансового аналізу діяльності господарюючих суб’єктів. Вибір показників може здійснюватися фінансовим менеджером або санатором на базі аналізу літературних джерел або додатково уточнюватися за допомогою економіко-математичних методів.

За результатами аналізу показників, що характеризують стан визначеного у відповідності з етапом кризи пріоритетного об’єкту управління, санатор має можливість визначити «проблемні» місця в обраній сфері фінансової діяльності підприємства, а отже, сформувати адекватну сукупність санаційних заходів, спрямованих на локалізацію існуючих кризових явищ та запобігання їх у майбутньому.

Список використаних джерел:

1. Евсеев А. Стратегии реструктуризации предприятий в условиях кризисной ситуации . – http :// www . ptpu . ru / issues / 3_99 / 21_3_99 . htm