Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
СПЕЦИФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО МАРКЕТИНГУ РЕГІОНУ
Зайченко О.О.
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, м. Дніпропетровськ
Концепція сучасного маркетингу, становлення якого відбувалося у 60-70 рр. XX століття, націлена на довгострокову позитивну перспективу взаємовідносин зі споживачами з метою їх забезпечення більш ефективними способами, ніж у конкурентів [1, с.57]. Проте універсальність інструментарію маркетингу спонукала до обґрунтування можливостей його використання не лише на мікро- , а й на макро- , мезорівні . В економічно розвинутих країнах уряди, адміністрації штатів, департаментів, муніципалітетів, місцеві органи самоврядування використовують маркетинг для активізації соціально-економічного розвитку територій [2, с.96].
Слід зазначити, що регіональний маркетинг з’явився набагато пізніше за маркетинг продукції і послуг, наприклад, в Німеччині та інших країнах Західної Європи їм стали займатися в кінці 70-х - початку 80-х років [3, с.33].
Головна відмінність регіонального маркетингу на ринку інвестиційних товарів від інших видів маркетингу – це складність продукту. По аналогії з маркетингом товарів, який дозволяє створювати і реалізовувати продукти, задовольняючи потреби споживачів, в даному аспекті регіональний маркетинг можна трактувати як «продаж» території інвесторам.
На нашу думку, регіон як інвестиційний товар на міжнародному інвестиційному ринку являє собою сукупність інвестиційних пропозицій підприємств різних галузей економіки, органів державного та місцевого самоврядування, а також відповідне середовище здійснення інвестиційної діяльності. Інвестиційна привабливість розглядається як якість «товару», яку потрібно створювати цілеспрямовано. Продавцями товару виступають – підприємства, державні інституції, міські громади, а покупцями – інвестори. Так саме, як маркетинг продукту доводить до споживача унікальні властивості товару, так і регіональний маркетинг, повинен інформувати потенційних інвесторів про унікальні властивості регіону і підносити його як товар, що має свою корисність і цінність. При цьому регіональний маркетинг має сенс лише тоді, коли він базується на абсолютно правдивій та реальній інформації. Регіональний маркетинг є успішним тільки тоді, коли реальність регіону краща, ніж уявлення про нього.
Сутність регіонального маркетингу визначається функціями, що притаманні маркетингу взагалом [4, с.53] (маркетингові дослідження, цінова політика, товарна політика, політика розподілу, комунікаційна політика, контроль маркетингу), але з врахуванням особливостей застосування його набору інструментів на ринку інвестиційних ресурсів.
В менеджменті мікрорівня цим набором інструментів є Marketing-mix – набір маркетингових засобів, через які підприємство прагне впливати на попит свого товару. Marketing-mix представляє собою чотири розділи (4Р – Продукт ( Product ), Просування ( Promotion ), Продаж ( Place ), Ціна ( Price )). На нашу думку, ці ж елементи Marketing-mix зберігаються і для випадку територіального продукту на ринку прямих іноземних інвестицій. Проте «смислове наповнення» повинно декілька змінитися. Product - асортимент, кількість і якість ресурсів території для її споживачів (інвесторів). Price має розглядатися як ціна, це витрати, які несуть споживачі (інвестори) території. Place характеризує здійснення інвестицій (правове, економічне, політичне, культурне тощо). Promotion – просування інвестиційного товару, це перш за все рекламна і PR-кампанії, включаючи визначення адресатів і каналів просування інформації, її оптимальних форм, носіїв, об'ємів, тимчасових режимів її пред'явлення.
З огляду на викладене вище ми вважаємо, що Україні необхідна стратегія розвитку регіонів і нові технології, які дозволять створити новий територіальний імідж. На нашу думку, такою новою технологією для України може стати регіональний РR.
Основна задача інвестиційного РR регіону – привернення уваги стратегічного інвестора на пропонований регіон і забезпечення найвигідніших умов операції для обох сторін.
Для цього ми пропонуємо розглянути основні етапи стратегії щодо привернення уваги іноземного інвестора на дану територію.
По-перше, кожен регіон повинен мати власний регіональний паспорт - «Паспорт території інвестування» - пакет інформації про підприємство в зрозумілому і звичному для потенційного партнера форматі, який повинна підготувати служба для залучення інвестора. Паспорт території інвестування - один з кроків до створення іміджу регіону. Паспорт дає наочне уявлення про регіон, яким зацікавився інвестор, і це дуже важливо для нього. Інвестор повинен володіти інформацією, яка могла б охарактеризувати територію, потребуючу в інвестиціях. Паспорт територій складається з трьох блоків.
Перший блок складається з наступних пунктів: назва території; місцерозташування території; розмір території; адміністративно-територіальний розподіл досліджуваного регіону. Другий блок складається з таких складових як: виробництво (промислової продукції, с/г продукції, товарів народного споживання); ресурсний потенціал; інвестиційний потенціал; потенціал зовнішньоекономічної діяльності. Третій блок містить: фінансові, екологічні ризики, кримінальні та соціальні ризики.
По-друге, крім Паспорта територій інвестування, інвестору слід запропонувати буклет з рекламним змістом. В цьому буклеті треба відобразити інвестиційну привабливість даної території, при цьому показати динаміку інвестиційного потенціалу і інвестиційних ризиків територій. Також важливо в даному буклеті дотримуватися «вертикальної ув’язки регіону», тобто якщо інвестора зацікавила один з районів Дніпропетровської області, то в буклеті буде додатково видно інвестиційний клімат всіх областей України і інвестиційного клімату самої України порівняно з іншими країнами.
По-третє, для створення сприятливого іміджу території, необхідно використовувати інформаційний спектр – глобальну мережу Internet, створюючи сайт даної території з періодичним оновленням. Там повинно бути представлено флешками сфери діяльності в області (культура, освіта, наука, туризм, виробництво, інвестиції, страхування і ін.). Потім, вибравши розділ «Інвестиції», знову ж таки необхідно вибрати об’єкт інвестування - місто або певний район. Після визначення об’єкту інвестування повинен спочатку висвітитися «Паспорт інвестування» даної території, потім – рекламний буклет території, далі «Інвестиційний меморандум», в якому відображені найбільш інвестиційно значимі галузі області, сфери і об’єкти інвестування; зроблені прогнози на подальший розвиток регіону, сфери і об'єкту інвестування; представлена динаміка інвестиційної привабливості території порівняно з іншими територіями. Також необхідно надати інвестору інформацію про політичну ситуацію в даному регіоні і в самій державі, створити йому умови та гарантії інвестування, при цьому виявити різні ризики в процесі інвестування. Вся інформація, яка представлена на сайті , повинна оновлюватися з урахуванням нових статистичних даних, політичних і економічних тенденцій як району, регіону так і країни.
Ми вважаємо, що формування цілісної стратегії залучення іноземних інвести цій на регіональному рівні за допомогою регіонального маркетингу є дійовим важелем не лише розвитку окремих терито рій, а й повноцінної реалізації економічного потенціалу держави загалом.
Список використаних джерел:
1. Ассэль Г.Маркетинг: принципы и стратегия . – М.: ИНФРА, 2000. –357с.
2. Черчик Л. Маркетинг рекреаційних територій як інструменту становлення, розвитку та регулювання ринку рекреаційних ресурсів // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 1. – С.96-102.
3. Силина С. Маркетинговая концепция управления региональным развитием . // Маркетинг . – 2004 . – №1(74) . – С.33-37.
4. Гаркавенко С.С. Маркетинг . – К. : Лібра , 2002. – 538 с.