Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ВІТЧИЗНЯНОМУ АУДИТІ
К.е.н . Лісіна В.Ю.
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
По мірі всезростаючого застосування інформаційних технологій та комп’ютерної техніки в бізнесі, насамперед, в сфері управління бізнесом, все більш актуально постає питання комп’ютеризації аудиторської діяльності.
Критерієм якості при проведенні аудита вважається, у першу чергу, виконання аудиторами вимог Міжнародних стандартів аудита, що пов'язане зі збільшенням трудозатрат аудиторів, збором додаткової інформації, документуванням процесу перевірки.
У такій ситуації підвищення ефективності аудиторської роботи неможливо без використання комп'ютерних технологій, які сьогодні в принципі можуть використовуватись протягом всього процесу аудиту: на етапах планування та організації аудиту, контролю, підготовки та обґрунтування аудиторського висновку.
На сьогодні аудиторські фірми розробили і використовують спеціальні інформаційні системи, орієнтовані на внутрішню регламентацію аудиторської діяльності з застосуванням внутрішньофірмових стандартів. Однак, ринок аудиторського програмного забезпечення в Україні тільки починає розвиватися.
Слід зазначити, що професійними організаціями та безпосередніми користувачами на шляху впровадження використання комп'ютерної техніки і технології в контролі та аудиті вбачаються певне коло проблемних питань, серед яких виділяються наступні:
1. Низький рівень розвитку аудиторського ринку, викликаний незначним періодом його становлення;
2. Аудит фінансової звітності згідно з міжнародними стандартами аудиту багато в чому має за основу так зване "професійне судження" аудитора , яке ґрунтується на його досвіді та інтуїції. Бездумна комп'ютеризація аудиту при цьому може призвести до такої його автоматизації, яка потягне за собою ряд помилок при проведенні аудиту.
3. Ризики, пов'язані з використанням комп'ютерних систем обробки даних, можуть бути значними. При цьому ймовірність неправильної обробки даних чи втрати частини інформації стає реальною загрозою правильності аудиторського висновку.
4. Розробка аудиторського програмного забезпечення є досить важким процесом, який потребує значних фінансових витрат.
5. Н изький рівень комп'ютерної грамотності користувачів.
6. Різна галузева спеціалізація клієнтів аудиторських фірм, що при динамічно мінливому законодавстві не дозволяє зробити деталізоване настроювання спеціалізованих систем на "всі випадки життя".
7. Ряд методичних проблем, зокрема, необхідність розроблення методичних підходів реалізації трансформаційних процедур перетворення фінансових звітів по заданих форматах, не розголошуючи при цьому комерційну таємницю тих аудиторів, які вже виконують подібні замовлення й знають, як цю роботу виконувати.
Безумовно, аудитори не заперечують користі автоматизації. Проте характерно, що при розмові з українськими аудиторами щодо автоматизації їх діяльності вони часто кажуть: "в майбутньому", "в перспективі". Опитування, проведені серед російських аудиторів щодо використання в їх роботі програмних продуктів, також показали, що одним з головних інструментів аудитора, як і раніше, залишаються Word і Excel.
В Україні ж стан справ з упровадженням сучасних технологій в аудит значно гірший. Це підтверджує той факт, що навіть в Росії вже з'явилося до десятка спеціалізованих аудиторських програмних продуктів місцевої розробки, а в Україні — жодного.
Проте, конкуренція, що посилюється в аудиторсько-консалтинговому бізнесі, вже змушує компанії знаходити нові шляхи підвищення ефективності організації та рентабельності діяльності. Немаловажну роль у цьому буде відведена й пошуку шляхів рішення підвищення ефективності діяльності, якості надаваних послуг за допомогою застосування спеціалізованих програмних засобів. Пройде ще небагато часу, і аудитори вже не будуть представляти свою роботу без їхнього застосування.
Отже, до основних перспектив розвитку програм по автоматизації аудиторської діяльності слід віднести: продовження інтеграції із системами бухгалтерського обліку; створення майстра по настроюванню користувачами алгоритмів формування бухгалтерської й податкової звітності на основі імпортованих даних бухгалтерського обліку; вбудовування й регулярне відновлення методології аудита в частині робочих документів аудитора, бази потенційних (типових) порушень; вбудовування можливості опису бізнес-процесів клієнта.
Більш того, слід відзначити деякі пропозиції, що висувалися до професійних громадських та контролюючих організацій щодо використання інформаційних технологій в аудиторській діяльності:
- З метою зниження аудиторських ризиків і підвищення якості аудита необхідно аудиторській громадськості об'єднати зусилля у фінансуванні розробок по створенню програмного продукту для аудиторів, у першу чергу, для виконання завдань по наданню впевненості в інформаційних системах об'єктів аудиту;
- Бажано організувати широку пропагандистську кампанію в ЗМІ щодо необхідності якнайшвидшого освоєння аудиторами інформаційних технологій для підвищення ефективності аудиторської діяльності й з конкурентних переваг на ринку аудиторських послуг;
- З метою підвищення якості аудиторських послуг необхідно організувати підвищення кваліфікації аудиторів у сфері аудита інформаційних технологій (поза програмою обов'язкової сертифікації).
Таким чином, використання інформаційних технологій є не тільки актуальним завданням і найважливішим фактором успішної роботи аудитора, а іноді й необхідною умовою її виконання.
Українські компанії повинні твердо усвідомити, що тільки якнайшвидше освоєння потенціалу засобів інфраструктури інформаційних технологій дозволить їм одержати необхідні конкурентні переваги в боротьбі на вітчизняних і закордонних ринках.
Список використаних джерел:
1. Івахненков С.В. Комп’ютерний аудит: контрольні методики і технології. – К.: Знання, 2005. – 286 с.
2. Івахненков С.В. Комп’ютерний аудит: контрольні методики і технології. – К.: Знання, 2005. – 286 с.
3. Івахненков СВ. Інформаційні технологи в організації бухгалтерського обліку та аудиту. — К: Знання-прес, 2003.- 349с.
4. Інформаційні технології в обліку та аудиті. Аудит інформаційних технологій // Матеріали Міжнар . наук.-практ . конф ., 24-25 лист. – Х., 2006.– 213 с.
5. Міжнародні стандарти аудиту, надання впевненості та етики: Видання 2006 року. – К.: ТОВ „ІАМЦ АУ „СТАТУС”, 2006. – 1152 с.
6. Подольский В.И., Щербакова Н.С., Комиссаров В.Л. Компьютерный аудит: Практ . пособие / Под ред. В.И. Подольского . — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2004. — 128с.
7. Регулювання у сфері бухгалтерського обліку та аудиту в ЄС та перспективи адаптації законодавства в Україні // За ред. С.Голова. - К.: Центр європейського та порівняльного права, 2005. - С. 248-249.
8. Шурупова Ю.Г. и др. Обеспечение качества аудита с применением информационных технологий // Внутріфірмові стандарти як запорука якості надання аудиторських послуг: Сборник Межрегиональной научно-практической конференции . 19-20 мая 2006 г . - Зaпopiжжя , 2006. - С.275-281.