Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З ДЕРЖАВАМИ ЄС: МЕТАЛУРГІЙНИЙ СЕКТОР
Колеснікова Н.І.
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Інтеграція до світової економіки вимагає від України співпраці з існуючими інтеграційними економічними утворюваннями. Одним з основних стратегічних напрямків на шляху регіоналізації економіки України є асоційоване членство з Європейським Союзом. В умовах глобалізації світової економіки принципово важливо не тільки оптимізувати міжнародні економічні відносини з традиційними та новими партнерами, а й закласти основи для забезпечення стабільної конкурентоспроможності національної економіки у довгостроковому контексті.
У системі зовнішньоторговельних відносин України особливе місце займає співробітництво з Європейським Союзом. Двосторонні відносини України з ЄС в основному ґрунтуються на положеннях Угоди про партнерство та співпрацю, підписаної 1994 року і яка набула чинність 1998 року, на початковий десятирічний період. Майбутня Угода про вільну торгівлю між ЄС та Україною може стати частиною нового договору, який міг би замінити наявну Угоду після 2008 року.
Обставини вибору Україною стратегічною метою членство у ЄС і обумовлюють актуальність дослідження проблематики зовнішньоекономічних взаємовідносин нашої держави з цим інтеграційним об’єднанням.
Проблемам аналізу двосторонніх торгових взаємовідносин у національній економіці України присвячені роботи В.Андрійчука, І.Бураковського, Ю.Макогона, І.Пузанова, А.Філіпенка та інших. Але, не дивлячись на безумовну значущість проведених досліджень, деякі аспекти даної проблеми вимагають уваги і подальшого вивчення.
У 2006 році у зовнішній торгівлі товарами між Україною та країнами-членами ЄС спостерігалися протилежні тенденції: зменшення обсягів експорту товарів супроводжувалося суттєвим зростанням їх імпорту. Так, за даними Держкомстату України, експорт товарі України до країн ЄС у 2006 році склав 10869618,9 тис. дол. США, імпорт – 15614131,7 тис. дол. США, негативне сальдо становило 4744512,8 тис. дол. США [3].
Одночасно відбувалося зростання обсягів зовнішньоторговельних послуг та прямих іноземних інвестицій між ними.
Україна є великим представником світової чорної металургії і українська металургія потребує особливої уваги в межах цього дослідження. Металургійна промисловість є основною експортною галуззю України, отже, й головним джерелом надходження іноземної валюти до країни. Приблизно 40% валютних надходжень до країни забезпечує металургійний сектор [2].
Україна є одним з провідних експортерів сталі до ЄС, а Італія, Німеччина та Нідерланди – великі імпортери української сталі. Незважаючи на різноманітні торгівельні обмеження, сталь - це важливий товар у торгівлі між Україною та ЄС. За даними Держзовнішінформу в 2004 році до ЄС Україна експортувала 2,6 млн.т металопрокату на 1,9 млрд. дол. США, що дало смогу сталі замінити енергоносії як за найбільшої за обсягами експорту товарної групи. 2005 року до ЄС Україна експортувала 1,4 млн.т металопрокату, а 2006 року – 1,7 млн.т [1].
Основними експортерами металопродукції в Україні є великі інтегровані фінансово-промислові структури, такі як СКМ, «Індустріальний союз Донбас», що вступив до альянсу з компанією « Duferco », «Приват» і «Старт-груп».
Зараз перед Україною стоїть мета інтегрування у світовий ринок металопродукції та підвищення ролі української металургії у світовому поділі праці шляхом підвищення конкурентоспроможності продукції.
Аналізуючи сучасний стан зовнішньоторговельних відносин України з ЄС у металургійному секторі, можна зробити деякі висновки та зробити прогноз на майбутнє. Торгівля сталепродукцією між Україною та ЄС має великий потенціал для зростання після того, як Україна приєднається до СОТ. Загальний обсяг імпорту сталі з України може більш як подвоїтися до 6 млн.т. Після того, як буде скасовано квоти, експорт плоских заготовок і довгомірного прокату може зрости втричі приблизно до 2-2,5 млн.т на рік. Україна зацікавлена у диверсифікації свого експорту до європейських ринків. Потужний попит в ЄС на стальні заготовки також збільшить обсяги експорту слябів, блюмів та білетів. Незважаючи на недавнє збільшення частки металопродукції з високою доданою вартістю в українському експорті, частка стальних заготовок й надалі відіграватиме важливу роль в обсягах експорту України впродовж наступних 5-10 років, зважаючи на наявну структуру українських потужностей для вироблення сталі й очікуваний потужний попит ЄС на стальні заготовки.
На сьогоднішній день першочерговим завданням для України має стати проведення переговорів з урядом ЄС з метою укладання нового договору між Україною та ЄС, що дозволить необмежений експорт металобрухту з України у відповідь на зняття будь-яких обмежень експорту металопродукції українського походження.
Список використаних джерел:
1. Украинский рынок металлопродукции// Металл. – К., 2006. - №10. – С.61-63.
2. Ю.Макогон, І.Майорова, Т.Медведкін ГМК України на зовнішніх ринках: стан і перспективи// Економіка України. – 2005. - №4. – С.72-80.
3. Офіційний сайт Державного комітету статистики України. – http://www.ukrstat.gov.ua