Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ДО ПИТАННЯ ПРО ЯКІСТЬ ЗРОСТАННЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Фісуненко П.А., Косенко Л.Є., Якубова Д.Є.
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, м. Дніпропетровськ
Як відзначають фахівці, сучасний стан економіки України характеризується вичерпаністю можливостей для екстенсивного розвитку. Зростання ВВП, яке відбувалося протягом останніх років, означало динамічний вихід економіки на свій потенціал, тобто належить до явищ стабілізаційних процесів чи кейнсіанського регулювання для короткострокового періоду. Проте сталий довгостроковий економічний розвиток можна забезпечити тільки за рахунок інтенсивних факторів, тобто шляхом зростання ефективності використання залучених ресурсів [1].
Тривале і істотне за обсягами економічне падіння в економіці України впродовж 1991-1995 рр. привело до екстенсивного характеру економічного зростання. Високі його темпи, досягнуті впродовж 2000-2005 рр. частково можна пояснити розмірами економічного колапсу у середині 1990-х років, який привів до виведення з процесу виробництва великої кількості потужностей. Відповідно стадія пожвавлення економічного циклу супроводжується введенням у виробничий процес невикористаних потужностей.
Разом тим, як зазначають фахівці, досягнення високих темпів зростання ВВП ще не гарантує Україні автоматичного скорочення розриву між рівнями розвитку нашої країни та групи країн-лідерів [3]. Знову таки, аналіз структури економічного зростання викликає занепокоєння, оскільки вказує на невідповідність структурі „економіки знань”, характерною ознакою якої є зростання чати 5-го і 6-го технологічних укладів, які ґрунтуються на сучасних наукових досягненнях. В економіці України домінують галузі нижчих технологічних укладів. Саме тому на сьогодні особливо актуальним є питання створення реально діючого механізму перетворення реальних знань у продуктові або технологічні нововведення, і вирішальну роль у цьому процесі має відіграти перехід до інноваційної моделі розвитку економіки [4]. Аналіз динаміки інноваційно активних підприємств за 1994-2005 рр. вказує на те, що з 2000 р. спостерігалося поліпшення ситуації і частка підприємств, які впроваджували інновації в загальній кількості підприємств, почала зростати. Однак з 2003 р. їх величина різко впала і стала найменшою за весь період.
Порівняльний економічний аналіз стану економіки [2] свідчить, що в довгостроковій перспективі економічному зростанню повинні передувати структурні реформи і впровадження нових технологій. Різні експерти вважають, що в Україні вони ще навіть не починалися в масштабах країни. Тут все ще використовуються резерви екстенсивного зростання, а рівень залучення і використання нових технологій в Україні поки що незадовільний. В цілому Україні не вдалося істотно змінити пропорції галузевої структури виробництва, привернути до фінансування економічного зростання прямі іноземні інвестиції і довести до логічного завершення приватизаційні процеси.
Якість структурної перебудови економіки України залишає бажати кращого, а економічне зростання 2000-2005 р. має всі ознаки екстенсивного характеру [2]. Інтенсифікації економічного зростання заважає тіньовий сектор економіки, який за оцінками експертів, складає 50-60% від об'єму ВВП; недостатній рівень прямих іноземних інвестицій, яким властива не тільки фінансова складова, але і імпорт нових технологій.
Екстенсивний шлях розвитку України в довгостроковій перспективі не ефективний і лімітований. Необхідно здійснити перехід до якісно нового типу економічного зростання, яке характеризується повсюдним підвищенням ефективності виробництва і використання потенціалу.
Щодо сучасного стану зростання ефективності економіки України, то фахівці відзначають тут парадоксальну ситуацію – поліпшення технології і якості вітчизняної продукції на 1% супроводжується збільшенням споживання первинних речовинно-енергетичних ресурсів більш як на 1%. Така „якість” економічного зростання суперечить логіці розвитку ринкових систем, діяльність яких скеровується на мінімізацію затрат виробництва, і практиці розвитку в межах світового господарства національних економік, які виборюють свої конкурентні преваги за рахунок ефективнішого використання первинних речовинно-енергетичних ресурсів [3]. Це переконливо свідчить про необхідність мінімізації всіх видів витрат і ресурсів, що використовуються для виробництва одиниці кінцевого результату.
Як результат, показник витратомісткості операційної діяльності будівельних підприємств починаючи з 1994 р. мав постійну тенденцію до зростання і в 2000 р. його величина перевищила одиницю, що свідчить про збитковість діяльності підприємств (за даними [5]). За останні два роки ситуація дещо покращилася, однак значення показника витратомісткості станом на 2005 р. перевищує значення показника у 1994 р. на 32,9 %. Тому за 2005 р. серед загальної кількості підприємств галузі, які звітували по фінансовій звітності (31413 одиниць), 10626 одиниць (33,8%) є збитковими [5].
З наведеного вище макроекономічної інформації можна зробити висновок, що серед стратегічних завдань підприємства (як основної ланки економіки) на сучасному етапі становлення економіки України має бути забезпечення зростання ефективності використання всіх видів виробничих витрат (основних фондів, оборотних коштів, трудових ресурсів, поточних витрат). Це забезпечить підприємствам конкурентні переваги, тим більше з огляду на майбутній вступ України до СОТ.
Список використаних джерел :
1. Гончарук А.Г. Эффективность экономики Украины : анализ и прогнозирование : Монография . – О .: Астропринт , 2005. – 332 с.
2. Онишко С.В. Оцінка якості зростання економіки України // Проблеми економіки. – 2005. - № 5. – С. 5–11.
3. Пустовойт О. Кількісна та якісна складові економічного розвитку України: управлінські аспекти // Економіка України.–2006. – № 2(531).–С.20–26.
4. Петрина М. Базові умови створення інноваційної моделі розвитку економіки України // Економіка України. – 2006. – № 8 (537). – С. 35–40.
5. www.minbud.gov.ua