Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЯК ФАКТОР ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВОЄННО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Артеменко Л.П.
Національний технічний університет України “КПІ”
Вихід національної економіки на траєкторію сталого розвитку, адаптація до політичних та економічних реалій потребують пошуку сучасних напрямів забезпечення воєнно-економічної безпеки держави. Сучасні вимоги до забезпечення необхідного рівня воєнно-економічної безпеки передбачають реформування та розвиток Збройних Сил України (ЗСУ). Згідно з Державною програмою розвитку ЗСУ на 2006?2011рр. заплановано збільшити видатки на оборону за умови, що вони не будуть уповільнювати зростання національної економіки. Недостатнє фінансування запланованих Державною програмою заходів, його неритмічність обумовлює низькі темпи реформування ЗСУ. Виділення пріоритетних напрямів реформування та розвитку ЗСУ пов’язані зі станом і можливостями використання економічного і воєнного потенціалів держави. Забезпечення необхідного рівня воєнно-економічної безпеки має вирішуватись з урахуванням світових тенденцій підтримання певних пропорцій між економічними можливостями держави і військовим будівництвом країни.
Воєнно-економічна безпека є одним з чинників, що забезпечують виконання вимог воєнної безпеки, яка можлива в разі достатньої економічної безпеки. Разом з тим виконання вимог воєнно-економічної безпеки сприяє й економічній безпеці. Це зумовлено тим, що окремі напрями різних видів безпеки мають подвійне призначення, чим і забезпечуються тісні взаємозв’язки.
Аналіз сучасних теоретичних розробок показав, що основною умовою забезпечення стійкості економіки функціонувати в складних умовах особливого періоду є подолання ще в мирний час вузьких місць в економічній і воєнно-економічній безпеці держави. Стан і можливості використання економічного і воєнно-економічного потенціалів для підтримання достатнього рівня обороноздатності держави обумовлюють проблему забезпечення воєнно-економічної безпеки Збройними Силами України.
На основі проведеної діагностики процесу управління діяльністю ЗСУ виявлено проблемні та перспективні аспекти в процесі управління діяльністю ЗСУ, що стосуються функціональної, організаційної, навчальної та інформаційної складових управління повсякденною діяльністю посадових осіб ЗСУ (табл. 1).
Таблиця 1. Результати діагностики процесу управління діяльністю ЗСУ
Складові управління |
Проблемні аспекти управління діяльністю |
Перспективні аспекти управління діяльністю |
Організа-ційна |
Неефективна організація робіт
|
Уникнення психологічної напруженості через зміну організаційної структури |
Функціональна |
Відсутність чіткого розподілу функціональних обов’язків між посадовими особами |
Чітко окреслити обов’язки посадових осіб |
Відсутність взаємодії між управлінським апаратом підрозділів при виконанні поставленого завдання |
Розширити функції і обов’язки посадових осіб і структурних підрозділів у зв’язку зі збільшенням навантаження на кожного з працівників |
|
Навчальна |
Недостатня компетентність управлінського персоналу |
Підвищення кваліфікації посадових осіб |
Інформаційна |
Невідповідність регламентуючої документації виконанню безпосередніх обов’язків посадових осіб |
Раціоналізація робочого часу для своєчасного виконання наказів та скорочення терміну проходження документів між структурними підрозділами |
Аналіз організаційно-технічного забезпечення управління повсякденною діяльністю ЗСУ виявив необхідність в підвищенні якісних показників кадрового потенціалу та технічного оснащення засобами автоматизації управління повсякденною діяльністю. З метою оцінки необхідності підвищення кваліфікації керівників різних рівнів управління при впровадженні АСУ та оснащеності засобами автоматизації, було проведено ряд досліджень серед керівників всіх рівнів ЗСУ.
Оцінка рівня автоматизації функцій, які відповідають посадовим обов’язкам керівного складу ЗСУ, показала, що до найбільш автоматизованих відносяться функції: планування, організації взаємодії, всебічного забезпечення, поставлення та контролю виконання завдань. Була виявлена суперечність та невідповідність пріоритетів автоматизації щодо функцій, пов’язаних зі збором, обробкою, аналізом, оцінкою інформації, процесом підтримки та прийняття рішень та функціями планування, організацією взаємодії, всебічного забезпечення.
Виявлені тенденції підтверджують, що встановлені попередні пріоритети автоматизації функцій управління сприяють усвідомленню важливості комплексної автоматизації. Застосування сучасних інформаційних технологій дає змогу автоматизувати процеси управлінської діяльності на всіх рівнях – від підготовки й ухвалення стратегічних управлінських рішень до інформативно-аналітичної роботи на оперативних рівнях. Для забезпечення високої якості виконання поставлених перед керівниками завдань необхідна побудова ефективного інформаційно-аналітичного забезпечення управлінської праці на основі нових принципів і методів, покликаних до розв’язання таких проблем: збільшення кількості і підвищення якості опрацювання інформації для прийняття управлінських рішень; потреба у підвищенні якісного виконання завдань; підвищення оперативності прийняття та доведення до виконання управлінських рішень і налагодження зворотного зв’язку для отримання інформації про їх виконання.
Враховуючи тенденції використання інформаційних технологій в управлінні діяльністю ЗСУ потрібно зазначити, що виникає необхідність корегування завдань управлінської діяльності ЗСУ; можлива адаптація системи управління для виходу ЗСУ на якісно новий рівень реформування; потрібне інтегрування власної системи управління до відповідних євроатлантичних структур.
Від того, наскільки ефективним буде функціонування сучасної системи управління повсякденною діяльністю ЗСУ на основі впровадження високих інформаційних технологій, залежить процес забезпечення воєнно-економічної безпеки України. Таким чином, новітні інформаційні технології перетворюються в чинник забезпечення управлінської діяльності, дають змогу досягти якісно нового рівня забезпечення воєнно-економічної безпеки.