Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ЯКІСТЬ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УКРАЇНІ
К.е.н. Попова В.В., к.е.н. Попов В.Ю.
Національний аграрний університет, м. Київ
Якість зростання національної економіки полягає в збільшенні суспільного продукту за одночасного підвищення ефективності використання ресурсів і покращення рівня життя суспільства. Орієнтація на індекс зміни ВВП, як на узагальнюючий індикатор наявності або відсутності проблем у розвитку національної економіки сьогодні піддається критиці багатьма науковцями [1]. Поглиблене дослідження доходів та витрат, які супроводжують динаміку зміни ВВП за видами економічної діяльності, висвітлило наявність певних неузгодженостей з якісними параметрами не тільки економічного зростання, але і розвитку національної економіки в цілому [2]. Керуючись змінами означеного показника можна стверджувати, що економічне піднесення української економіки останніх років є достатньо високим на всьому пострадянському просторі і у світі. Але якісні зрушення у виробничому і споживчому секторах економіки вказують на неправомірність даного судження. На погіршення якості відтворювальної бази економіки вказує те, що основні фонди фактично не оновлюються [3] , а їх вік складає в середньому 21,7 роки [4] . Вплив зміни ВВП на якісні показники рівня життя суспільства висловлюється ступенем задоволення потреб, що для висвітлення в макроекономічних категоріях вимагає окремого дослідження.
Згідно з класифікацією потреб А.Маслоу розвиток і самоствердження реалізується задоволенням суто соціальних потреб з можливістю підвищення кваліфікаційного рівня, саморозвитку (гідна робота, соціальний статус). А задоволення у харчуванні відноситься до найнижчого – фізіологічного – рівня, який, поряд з потребами у безпеці, задовольняє мінімальні потреби людини у фізичному існуванні [5] .
Відповідно до сказаного, на покращення суспільного добробуту вказує не стільки абсолютна величина кінцевих витрат домогосподарств, скільки відносна частки витрат на товари першої необхідності. Структура споживчих витрат пересічного українця більш як на 60% складається з продуктів харчування, що є явно недостатнім не тільки для саморозвитку, але і забезпечує існування лише на «дефіцитному» рівні. Зіставлення показників 1999-2005рр. показує, що динаміка приросту ВВП від 99,8% до 112,1% майже не вплинула на зміни частки витрат на продукти харчування: 68,1% у 1999-2000рр., 64,2% у 2002р. та 64,7% у 2005р. (рис. 1 ) [6] .
Рис.1. Темпи зміни кількісних і якісних параметрів в Україні
Порівняння неспоживчих сукупних витрат домогосподарств в 1999 р. (останній рік скорочення ВВП) з аналогічним показником в 2005 р., приведеним до єдиного середнього розміру домогосподарства (2,77 особи) показало, що вони майже не змінились: 3,4% і 3,3%, відповідно. Тобто, реального покращення добробуту пересічних українців не відбувається.
Поглиблене дослідження джерел формування та зростання ВВП за доходами, затратами та видами економічної діяльності дає змогу визначитись з тими джерелами недоліків якості економічного зростання в Україні, котрі вимагають подолання шляхом цілеспрямованого впливу державного регулювання на недосконалі ринкові відносини.
- в структурі ВВП за доходами зростає не заробітна плата найманих працівників та податки і субсидії, а валовий прибуток, змішаний доход, що приводить до відносного зменшення доходів домогосподарств і бази вторинного перерозподілу;
- зростання ВВП за категоріями споживання відбувається не за рахунок кінцевого споживання домашніх господарств та валового нагромадження основного капіталу, а переважно за рахунок високого експортно-імпортного сальдо, яке, в свою чергу, є результатом надмірної експлуатації ресурсів (видобуток та її первинна обробка), що посилює екзогенну залежність національної економіки та не сприяє розвитку внутрішнього ринку;
- ВВП за видами економічної діяльності зростає не за рахунок галузей 5-го технологічного укладу, а нарощуванням сировинного та дрібнотоварного виробництва що відповідає умовам 2-3-го технологічних рівнів, характерних не для розвиненої ринкової, а для архаїчної феодальної економіки.
Список використаних джерел:
1. Иванов Ю. О показателях экономического благосостояния // Вопросы экономики. - 2003. - № 2. - С. 93-102.
2. Попова В., Попов В. Реалії та перспективи економічного зростання в Україні // Економіка України. – 2005. - № 6. - С. 23-29.
3. Данилишин Б., Чижова В. - Науково-інноваційне забезпечення сталого економічного розвитку України. «Економіка України» № 3, 2004. с. 4-11.
4. Конкурентоспроможність національної економіки / За ред. д-ра екон. наук Б.Є. Кваснюка. - К.: Фенікс, 2005, с. 343.
5. Abraham H. Maslow. Motivation and Personality (2nd ed.) N.Y.: Harper & Row, 1970
6. Статистичний щорічник України за 2005 рік. / Державний комітет статистики України: За ред. О.Г.Осауленка; Відп. за вип. В.А.Головко. - К.: Консультант. - 2006. - 578 с.; Витрати і ресурси домогосподарств. http://www.ukrstat.gov.ua .