Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая международная научно-практическая конференция "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты" (24-25 мая 2007 г.)

МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ТА ЇХ МАЙБУТНЄ В УКРАЇНІ

Поступайло М.А., к.е.н. Гордополова Н.В.

Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ

Нестабільні ринкові умови у сучасному світі значно впливають на економічні суб’єкти, зменшуючи час на прийняття рішень та відповідних реакцій на зміни зовнішнього середовища. Як результат, економічні системи, засновані на принципах вільної конкуренції та самостійності окремих господарюючих суб’єктів, гостро потребують достовірних та надійних джерел інформації для прийняття своєчасних управлінських, інвестиційних та фінансових рішень. На сьогодні основним джерелом такої інформації є фінансова звітність.         

Фінансова звітність за національними стандартами у ряді випадків не забезпечує достатнього масиву достовірної та змістовної інформації за ключовими фінансовими та нефінансовими показниками діяльності, що знижує якість аналізу як поточного стану господарюючого суб’єкта, так і стратегії його розвитку. Можна виділити дві суттєві проблеми фінансової звітності: нестачу довгострокових показників і нестачу методів стратегічного аналізу та прийняття рішень як внутрішніми, так і зовнішніми користувачами звітності.

Таким чином, актуальним є запровадження міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), метою яких є зведення до мінімуму розходження фінансової звітності різних країн і забезпечення на цій основі порівнянності і надійності інформації для різних користувачів.

Питанням щодо трансформації фінансової звітності, складеної за національними стандартами бухгалтерського обліку, займаються        Л. Нишенко, О. Мельникова, Д. Савенков. Метою написання даної статті є обґрунтування доцільності користування МСФЗ в Україні, визначення проблем, що заважають трансформації національної фінансової звітності, а також пропозиції щодо їх усунення.

МСФЗ містить у собі чітку економічну логіку та узагальнення світової практики. Дана система характеризується наступними характеристиками, які дозволяють трактувати її як основу для прийняття стратегічних рішень.

Для проведення результативного аналізу необхідно забезпечити співставність інформації,   надати   базу для порівняння. МСФЗ за рахунок послідовного застосування облікових принципів дають можливість оцінки діяльності та зміни стану господарюючого суб’єкта у часі та дозволяють користувачам аналізувати наслідки прийняття рішень та певною мірою робити обґрунтовані прогнози на майбутнє.

Іншим важливим аспектом аналітичності в МСФЗ є можливість співставлення фінансової інформації різних господарюючих суб’єктів, що і являє головний інтерес для інвестора.

Звітність включає в себе не тільки таблиці даних, але й описи фактів, що є важливими для користувачів. Така звітність дозволяє характеризувати не тільки обсяги та динаміку, але й якість господарської діяльності організації.

МСФЗ направлені на вираження найобережніших оцінок господарської діяльності підприємства. Такий підхід надає фінансовій інформації додаткову цінність, так як не дозволяє формувати завищених очікувань відносно до господарюючого суб’єкта.

Наслідком використання концепції консерватизму є принцип резервування. Фактично резерви дозволяють передчасно інформувати користувачів про майбутні витрати та зобов’язання.

Трансформація національних фінансових звітів у звітність за міжнародними стандартами – складний процес, який потребує впевнених професійних знань, знань міжнародних стандартів, вміння застосовувати знання на практиці.

Бухгалтерські служби, на які покладено складання фінансової звітності за міжнародними стандартами, мають певні проблеми при трансформації фінансової звітності, які виникають з таких обставин:

· Неопрацьована методика трансформації.

· Розбіжності у методиках розрахунків статей фінансової звітності.

· Небажання незалежних аудиторів співпрацювати зі службами, відповідальними за трансформацію.

· Недостатня кваліфікація виконавців.

    Мінімізувати різницю між звітністю, складеною власними бухгалтерськими службами та незалежними аудиторами, дозволить проведення процесу трансформації у такій послідовності:

1. розробка облікової політики щодо складання МСФЗ та викладення її   основних принципів.

2. складання Регламенту трансформації з докладним викладенням усіх практичних моментів.

3. узгодження з незалежними аудиторами методик та підходів, які використовуватимуться при оцінці статей звітності.

4. автоматизація процесу трансформації.

5. максимально можливе наближення методологічних засад за національними та міжнародними стандартами бухгалтерського обліку.

6. проведення консультацій незалежними аудиторськими компаніями .

З огляду на вищесказане, можна зробити висновок, що фінансова звітність, складена за МСФЗ, задовольняє інформаційні потреби, які є загальними для всіх користувачів. Подолання перешкод, які стоять на шляху реформи з питань гармонізації національного бухгалтерського обліку з МСБО та трансформації фінансової звітності – одна із пріоритетних задач, яку потрібно вирішити для подальшої інтеграції України у світову спільноту.

Список використаних джерел:

1. Мельникова О.В.   Проблеми трансформації фінансової звітності, складеної за вимогами національних стандартів, у звітність за міжнародними стандартами //Економіка і держава. –2006. - №9. – С. 34-35.

2. Савенков Д.Л. Влияние МСФО на систему стратегического учета и анализа предприятия //Менеджмент в России и за рубежом. – 2006. - №3. – С.61 - 66.