Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ІНОЗЕМНЕ ІНВЕСТУВАННЯ – ЯК ФАКТОР СТАЛОГО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
Яковлєва Н.Г.
Національна металургійна академія України, м.Дніпропетровськ
В межах світової економічної системи, яку формують взаємозв'язки на мікро- і макрорівнях відбуваються різноманітні виробничі, торговельні, кредитні, валютні, науково-технічні, політичні, культурні та інші відносини. На їх ґрунті розвивається, зокрема, міжнародна інвестиційна діяльність, що пов'язана з вивозом капіталу.
В умовах глобалізації економічних процесів і укріплення національної економіки виникає необхідність адекватно і динамічно реагувати на зміни в світовому господарстві, з метою зайняття в ньому належного місця.
Одна з головних задач, що стоїть перед Україною – визначення пріоритетних напрямків розвитку і побудова ефективної інноваційно-інвестиційної моделі, що буде здатна забезпечувати фінансування модернізації і приросту виробничих можливостей. Ця задача поставлена на державному рівні і досліджується багатьма науковцями: В. Гейцем , І.Бланком, М. Чумаченком , П. Єщенком , Б. Кваснюком , О.Гаврилюком, А. Філіпенком , В. Сухарським та іншими.
Переважаюча форма міграції капіталу у сучасних умовах – пряма підприємницька.
В Україні через відсутність ефективної економічної політики диференційний підхід щодо залучення іноземних інвестицій для розвитку пріоритетних галузей не працює.
З інституціональної точки зору, розвиток регіональної соціально-економічної системи слід вважати не тільки пов’язаним з досягненням економічного зростання, але й зумовленим позаекономічними силами, такими, як політика, психологія, право.
В цих умовах необхідно розробляти у комплексі регіональну та інноваційну технологічну модель розвитку, всіляко стимулюючи збільшення частки відповідного інформаційно-технологічного фактора економічного зростання.
Регіональний розвиток інноваційної моделі має величезне значення для зниження витрат, зростання прибутку, а отже, і збільшення інвестицій підприємств підсистеми створення інвестиційного продукту.
З 2003 року у всіх регіонах України продовжувалася тенденція нарощування активності іноземних інвесторів.
Один з методів активізації іноземного інвестування був апробований у другій половині 1990-х років. В Україні 10% території було охоплено спеціальними режимами інвестування.
В результаті таких нововведень диференціація пільг стосувалася не лише різних зон, а навіть конкретних випадків. З однієї сторони це дозволяє концентрувати увагу на проблемних галузях чи підприємствах, з іншої – рішення про обрання регіонів може виглядати нераціональним.
Нажаль, не дивлячись на збільшення припливу іноземного капіталу в деяких регіонах, значного загального ефекту від запровадження СЕЗ не спостерігалось.
Розробка та реалізація регіональної стратегії розвитку повинні базуватися на зацікавленості регіонів у активній соціально-економічній діяльності; остання ж можлива на базі підвищення ролі регіонів в управлінні соціально-економічними процесами.
Розвиток науково-дослідницьких та дослідно-конструкторських робіт вимагає значних капітальних вкладень у науку, її експериментальну базу і впровадження виробництва.
ПІІ необхідні для реалізації перспективних регіональних інвестиційних проектів, пов’язаних із модернізацією і раціоналізацією різних підприємств регіону. Гарантією успіху такої справи може служити невикористаний величезний науковий, винахідницький та технологічний потенціал, що до тепер користується високою оцінкою на Заході.
Активізувати даний процес має запровадження механізму державного страхування інноваційних кредитів та надання державних гарантії з стратегічних напрямів інноваційної діяльності, особливо по відношенню до малих інноваційних підприємств, що розробляють та впроваджують високотехнологічну продукцію.
Інвестиційна сфера регіону повинна чітко забезпечувати доступ до інформації щодо інвестування в регіоні, проводити активний маркетинг, розробляти комплексні інвестиційні програми в рамках інвестиційної політики регіону, проводити моніторинг реалізації програм та їхнє коригування.
Таким чином, теоретичне обґрунтування критеріїв оптимізації механізмів іноземного інвестування до української економіки є важливим задля покращення результативності означеного процесу, а самі капітали закордонного походження можуть та повинні відіграти важливу стабілізаційну роль, постати прискорювачем росту.
Необхідна єдина науково обґрунтована програма соціально-економічного розвитку, яка б визначала пріоритети міжнародної спеціалізації національної економіки та відповідала програмі зовнішньоекономічної політики; загальнодержавна концепція регулювання інвестиційної політики, ґрунтована на оптимальному поєднанні державних і ринкових систем.
Список використаних джерел:
1. Держава та економічне зростання (концепція державного регулювання відтворювальних процесів в економіці України) / За ред. Б.Є. Кваснюка . - К.: Інститут прогнозування, 2001. - 88с.
2. Орловська Ю.В. Стратегічне управління інвестиціями в регіональний розвиток. – К.: Знання України, 2004. – 336с.