Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТА СПОСОБИ УПРАВЛІННЯ КОНФЛІКТАМИ
Бойко В.П., Бабій І.В.
Хмельницький національний університет
Жодна сфера життя людини не вільна від конфліктів. Конфлікт – стосунки, які викликають напружену ситуацію між 2-ма або більше особами з приводу наявності протилежних мотивів, потреб, інтересів, ідеалів, поглядів, цілей. У конфлікті слід виділяти конфліктну ситуацію та інцидент. Конфліктна ситуація, що вимагає вирішення, передбачає існування кількох обов'язкових елементів: учасників конфлікту; об'єкт конфлікту. [1] У конфліктній ситуації визначаються і розподіляються позиції учасників майбутнього конфлікту до етапу відкритого зіткнення. Серед учасників конфлікту виникає певна ієрархія, де виділяються лідери, ініціатори та їхні більш-менш пасивні прихильники. [2]
Конфлікт завжди передбачає відкрите зіткнення, що усвідомлюється його учасниками, тобто інцидент. Інцидент виявляє, робить конфлікт видимим, а його учасників активнішими ніж за конфліктної ситуації.
Традиційно конфлікти поділяють на конструктивні і деструктивні. Інший підхід - це розподіл конфліктів на ділові і емоційні. Ще одна дуже поширена класифікація зводиться до поділу конфліктів на соціальні і внутрішньоособові.
Одним із видів соціальних конфліктів є трудовий конфлікт. Що ж являє собою поняття трудового конфлікту (трудовий спір). Зіткнення інтересів роботодавця і найманого працівника на будь-якій стадії трудових правовідносин, призводить до виникнення розбіжностей. [ 3 ] Тому трудовими спорами вважають неврегульовані шляхом безпосередніх переговорів розбіжності між працівником і власником підприємства з приводу застосування норм трудового законодавства, а також встановлення нових або зміни існуючих умов праці. Моментом виникнення індивідуального трудового спору є звернення із заявою до відповідного органу, що розглядає трудові спори.
Умови виникнення трудових спорів поділяються на два види: організаційно-виробничого характеру та правового. До першого виду належать: недоліки в організації виробництва і праці, зокрема, простої; залучення до надурочних робіт, роботи у вихідні дні тощо; недоліки в нормуванні праці, організації оплати праці на підприємстві; погані умови праці; недоліки в організації охорони праці та ін. [4]
Серед умов правового характеру слід виділити недосконалість чинного законодавства про працю, а також невідповідність чинних норм трудового законодавства новим суспільним і економічним відносинам.
В Україні найбільш чисельними є порушення законодавства про оплату праці. Заборгованість по виплаті заробітної плати за березень поточного року скоротилася на 17,1 млн. грн. і на 1 квітня 2007 року склала 880,8 млн. грн., що на 115,8 млн. грн. менше від суми заборгованості на 1 квітня 2006 року (996,6 млн. грн.). [5] Порівнянно з попереднім десятиріччям чітко видно, що сума заборгованості зменшується.
Примусове запровадження неповної зайнятості; надання відпусток без збереження заробітної плати або з частковим її збереженням, невиплати допомоги в разі тимчасової непрацездатності, порушення строків розрахунку в разі звільнення; недотримання державного гарантування мінімального розміру заробітної плати; порушення порядку виплати, нарахування та перерахунку розмірів відшкодування втраченого заробітку, сум одноразової допомоги, компенсації витрат на медичну й соціально-побутову допомогу потерпілим на виробництві. Несвоєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, а також вилучення з Державного фонду зайнятості населення коштів стали однією з причин колективного трудового спору між Федерацією профспілок і Кабінетом Міністрів України. Чимало спорів виникає у зв'язку з порушеннями ведення трудових книжок. Порушуються норми трудового законодавства щодо укладення, зміни та припинення трудового договору. Нерідко застосовується контрактна форма трудового договору, укладаються строкові договори у випадках, не передбачених чинним законодавством. [3] Гострою залишається проблема порушення законодавства про працю неповнолітніх, а також молоді, інвалідів.
Ці та інші порушення законодавства про працю є сьогодні основною причиною виникнення як індивідуальних, так і колективних трудових спорів.
Класифікувати трудові спори по видах можна за наступними підставами: за суб'єктами; змістом; характером і порядком розгляду. За суб'єктами розрізняють індивідуальні та колективні трудові спори. Якщо суб'єктами індивідуальних трудових спорів є працівник і власник підприємства, то суб'єктами колективних трудових спорів є: на виробничому рівні наймані працівники підприємства та власник підприємства; на галузевому рівні наймані працівники підприємств однієї або декількох галузей, чи профспілки та власники; на національному рівні наймані працівники однієї або декількох галузей чи профспілки та власники або об'єднання власників. [7]
Способів вирішення трудових конфліктів тільки два: розгляд спору в судових чи адміністративних органах та примирно-третейський розгляд. Разом з тим існує єдине загальне правило: колективні економічні спори звичайно розглядаються в рамках примирно-третейської процедури, оскільки такі спори пов'язані, як правило, зі створенням нових правових норм. [4] У вирішенні колективних трудових спорів можуть брати участь незалежні посередники (визначена за спільним вибором сторін особа, яка сприяє встановленню взаємодії між сторонами). Страйк застосовується як крайній засіб у зв'язку з відмовою власника задовольнити вимоги найманих. [8]
Відомі п'ять основних способів (стилів) управління конфліктами.
1. Ухилення . Людина, що дотримується цієї стратегії, прагне піти від конфлікту.
2. Згладжування . Цей стиль характеризується тим, що учасник конфлікту не виявляє ні активності, ні зацікавленості в досягненні позитивних результатів в здійсненні управлінської мети.
3. Примушення . Той, хто дотримується цієї стратегії, намагається примусити прийняти свою точку зору у що б те не стало, його не цікавить думка інших.
4. Компроміс . Цей стиль характеризується прийняттям точки зору іншої сторони, але лише до певної міри.
5. Співпраця . Ця стратегія характеризується тим, що особа прагне досягнути нормалізації відносин у думках з партнерами, намагається рахуватися з інтересами своїх партнерів і привернути їх на свою сторону. [1]
Отже, з усіх видів конфліктів, трудовий конфлікт являється одним із найпоширеніших. Частіше всього виникає між працівником і роботодавцем, щодо умов праці, її оплати зі сторони працівника та якості праці і трудової дисципліни з боку роботодавця. В даний час більшість конфліктів вирішується і згладжується на рівні конфліктуючих осіб. Хоча відомі випадки страйкування робітників на галузевому рівні.
Список використаних джерел:
1. http://ostriv.in.ua/index.php
2. http://www.niisp.gov.ua
3. http://www.refine.org.ua
4. http://www.djerelo.com
5. http://ua.korrespondent.net
6. http://185-114-207-82.ip.ukrtel.net
7. http://www.nspp.gov.ua