Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ДО ПИТАННЯ НОРМУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ ПРАЦІ
Цибулько Д.В., Бабій І.В.
Хмельницький національний університет
Серед заходів, спрямованих на раціоналізацію управлінської праці, особливе місце займає його організація та нормування. Без обґрунтованих норм неможлива раціоналізація процесів розподілу і кооперації праці , розробка прогресивних технологій , удосконалення методів роботи апарату управління . Відсутність твердих нормативів на виконання окремих виді в робіт веде до того, що одні виконавці не мають нормального навантаження протягом робочого дня, а інші , навпаки , перевантажені . Це породжує конфліктні ситуації , веде до нераціонального використання знань і досвіду працівників апарату управління . Розгляд даної теми є досить актуальним , оскільки саме організація та нормування дасть змогу управлінському персоналу раціонально та ефективно використовувати робочий час та зменшити кількість непродуктивних витрат часу.
Для нормування управлінської праці застосовують розрахункові та дослідницькі методи . За допомогою цих методів аналізується використання робочого часу та визначається трудомісткість певних виді в роб іт з врахуванням спеціалізації організації і змісту праці .
Оскільки сфера управління включає велику розмаїтість видів робіт навіть у межах однієї функції управління , не існує універсальних норм витрат праці . В Україні на цей час д іють п’ять видів нормативних матеріалів для нормування праці управлінського персоналу: норми часу, нормативи чисельності , норматив централізації робіт , норматив керування , норматив спі вв ідношення чисельності різних категорій .
Основними методами нормування управлінських робіт є метод аналогів , прямого та непрямого нормування. За методом аналогів встановлюються нормативи витрат часу за аналогіє ю з передовими організаціями . Методи прямого нормування використовуються для визначення нормативів постійно повторюваних робіт . Методи непрямого нормування враховують вплив р ізних факторів на навантаження службовців .
З метою удосконалення організації та нормування управлінської праці доц ільне проведення аналізу витрат робочого часу за допомогою : хронометражу; порівняння фактичних витрат часу по кожному виду робіт з нормативами; порівняння фактичних витрат часу даного менеджера із середніми витратами часу інших менеджерів того ж рівня .
Окрім перерахованих застосовують також метод спрощених спостережень та фотографія робочого часу (ФРЧ). ФРЧ застосовується для встановлення структури його витрат протягом робочого дня менеджера. ФРЧ може бути здійснена методом моментних спостережень та шляхом самофотографії .
Метод моментних спостережень забезпечує високу точність результатів при відносно невеликих витратах часу і коштів , але його використання вимагає високої квалі ф ікації , тому частіше він застосовується керівником в порядку контролю при обході робочих місць підлеглих . Самофотографія це спостереження яке здійснюють самі працівники . Цей метод економічний , але не дає точних результатів і пов’язаний з труднощами в обробці матеріалів . Вибі р методу проведення ФРЧ залежить від цілей дослідження та необхідної точності спостереження .
Дослідження показують , що в зв’язку з невмінням правильно розподіляти час, корисна зайнятість менеджері в не перевищує 70-80%, тому необхідно проводити аналіз його використання .
Резерви часу менеджера є обмеженими , тому виникає питання про його раціональне використання та економію . Щоб справитися з такою задачею, необхідно точно знати на що час витрачається і на що його треба витрачати . Потрібен систематичний аналіз , який повинен враховувати , з одного боку, чи д ійсно виконувана робота відповідає посаді , знанням , кваліфікації , а з іншого боку, чи не суперечать витрати часу на виконувані роботи розумним , раціональним підходам до використання часу.
Доц ільно здійснювати аналіз витрат часу на виконання властивих і не властивих посадовим обов’язкам робіт . Виявлення видів діяльності яку можуть виконувати інші особи та яка віднімає час у інших називається діагностикою часу. Для полегшення цієї д іагностики час, що витрачається працівниками управління , розподіляють по конкретних функціях . У процесі аналізу визначається , які чинники зумовлюють найбільші втрати . Їх виявлення дозволяє шукати способи зміни структури витрат часу, яка б в найбільшій мі р і сприяла досягненню цілей і скороченню необґрунтованих втрат .
Основними причинами втрат часу в д іяльності управлінського персоналу є : нечітке визначення цілей і пріоритетів , незадовільна організація планування , неорганізованість і недисциплінованість підлеглих , відсутність необхідної інформації для прийняття рішень , нерішучість менеджера, невміння працювати з партнерами, підлеглими , проводити збори і наради .
Отже, оскільки не існує універсальних норм витрат праці у сфері управління, необхідно створювати та розробляти науково обґрунтовані норми управлінської праці, які дадуть змогу більш об’єктивно оцінити роботу кожного працівника апарату управління, ефективніше використовувати матеріальні стимули, раціоналізувати процеси розподілу і кооперації праці, розробляти прогресивні технології та удосконалювати методи роботи апарату управління. Усі ці фактори дозволять зменшити кількість непродуктивних витрат часу, а також більш раціонально та ефективно використовувати робочий час управлінському персоналу.