Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
АНАЛІЗ МЕТОДІВ ПРОЕКТУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ СТРУКТУР ПІДПРИЄМСТВ
Курінний О.В.
Харківський національний економічний університет
Невідповідність організаційного потенціалу вітчизняних підприємств вимогам, які пред'являються ринковою економікою, викликала необхідність в налагодженні організаційних структур управління. Проте мала кількість вітчизняних методичних розробок у області проектування організаційних структур управління (ОСУ), привела до того, що при їх проектуванні на вітчизняних підприємствах не використовуються наукові підходи і методи.
Це обумовлює актуальність даної проблеми, що стоїть на шляху до підвищення ефективності функціонування вітчизняних промислових підприємств, оскільки за рахунок «ефекту підвищення організованості» можна забезпечити істотне зростання економічних і соціальних результатів.
В цілому розробки у області оргпро е кт у ван н я здійснюються в двох напрямах:
- типологізація ОСУ – полягає в теоретичному описі існуючих модифікацій, до нього відносяться такі методи як метод аналогій, типовий і функціональний підходи;
- аналітично-пошукові підходи – передбачають використання принципів системного аналізу при проектуванні ОСУ, до них відносяться: організаційне моделювання, концепція організаційного розвитку, цільовий і ситуаційний підходи, а також р еі нжирінг бізнес-процесів.
Метод аналогій – передбачає застосування таких форм і параметрів організаційного управління, які виправдали себе на схожих підприємствах. Основною проблемою в реалізації даного методу є обґрунтування вибору підприємств-аналогів, і здійснення всестороннього аналізу закономірностей формування ОСУ. Основними недоліками такого підходу є складність застосування в конкурентному середовищі, можливість перенесення недоліків структури підприємства-аналога.
Типовий підхід до проектування ОСУ полягає у використанні типових проектів окремих структурних блоків і їх взаємоув ’ язці . Трудомісткості проектних робіт при застосуванні цього методу на 30% нижче ніж застосування аналітично-пошукових методів. Проте при впровадженні типових проектів відбувається штучний відрив форми управління (ОСУ) від його змісту (процесу управління).
Функціональний підхід включає визначення і структуризацію системи функцій для нормального здійснення виробничо-господарської діяльності підприємства. Підставою для виділення підрозділів служить розподіл праці. Але в рамках даного підходу не враховується динаміка зовнішнього середовища функціонування підприємства.
Організаційне моделювання – включає створення регресійних і оптимізаційних моделей, моделей побудови структур на основі непрямих оцінок їх ефективності.
Методи організаційного моделювання, є розробкою формальних, математичних, графічних відображень розподілу повноважень і відповідальності на підприємстві, які розглядаються як база побудови різних варіантів ОСУ, залежно від змін найістотніших чинників. Головним недоліком даних методів є труднощі у формалізації чинників людського ресурсу, і трактування підприємства як механістичної системи, тобто відображення тільки окремих сторін функціонування ОСУ, яке не охоплює всіх її аспектів.
Концепція організаційного розвитку заснована на використанні теорії прикладних наук поведінки людини. Методи організаційного розвитку передбачають використання нових форм управління, проведення робіт з поліпшення культури підприємства, першочергова увага надається використанню соціально-психологічних методів при розробці структурних рішень. Проте у даного напряму є й істотні недоліки: невиправдано занижується значення формальних організаційних структур; суб'єктивізм у виборі критеріїв ефективності структурних рішень і ступеня їх досягнення.
Цільовий підхід полягає в побудові дерева цілей підприємства, визначенні задач і їх організаційному оформленні. Оптимальною вважається така ОСУ яка найкращим чином відповідає цілям підприємства і максимально сприяє їх досягненню. Недоліком цього підходу є суб'єктивізм розробки дерева цілей і висока трудомісткість.
В рамках ситуаційного підходу параметри ОСУ ув'язуються з конкретною сукупністю ситуаційних змінних. Даний підхід дозволяє забезпечити адаптивність ОСУ, оскільки його застосування обумовлює структурні зміни як відповідь на кардинальні зміни зовнішнього середовища. Перепони в застосуванні даного підходу полягають у складності виявлення закономірностей між ситуативними змінними і характеристиками ОСУ.
Реінжирінг бізнес-процесів полягає у фундаментальному переосмисленні і перепроектуванні окремих операцій в єдині бізнес-процеси, тобто набори операцій у ході яких створюється результат, що має цінність для споживача. Реінжирінг покликаний забезпечити загальний могутній приріст результативності функціонування підприємства. Проте застосування даного методу на практиці не завжди дає позитивний результат, досить часто не приймається працівниками підприємства.
В цілому можна зазначити: сучасний методичний апарат проектування ОСУ містить великий набір підходів і методів, тому практики мають широкий вибір в їх застосуванні, залежно від характеру проблем, що вирішуються. Але використання окремих підходів зачіпає обмежений спектр проблем організаційного управління, тому успіх в проектуванні адекватних орг анізаційних структур лежить в комплексному застосуванні вище наведених підходів.
Список використаних джерел:
1. Егоров П.В. Организационные механизмы управления производством. – Донецк: ИЭП НАН Украины, 1995. -177 с .
2 . Реструктуризация предприятий и компаний: Справочное пособие / Мазур И.И., Шапиро В.Д. и др.; Под ред. И.И. Мазура . – М.: Высшая школа, 2000.
3 . Пригожин А.И. Методы развития организаций. – М.: МЦФЭР, 2003. – 864 с.
4 . Смирнов Э.А. Теория организации и бизнес-процессы . – М.: Национальный Институт Бизнеса, 2000. – 303 с .
5 . Тоцький В.І., Лавриненко В.В. Організаційний розвиток підприємства: Навч . посібник. – К.: КНЕУ, 2005. – 247 с.
6 . Федорова Н.Н. Организационная структура управления предприятием: Учеб. пособие. – М.: ТК Велби , 2003. – 256 с.
7 . Mintzberg , H. The Structure of Organizations. Englewood Cliffs . - N.J.: Prentice-Hall, 1979.