Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
Луценко С.П.
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Успішне входження України до європейської спільноти, на правах рівноправного партнера, залежить від побудови збалансованої оптимальної податкової системи ринкового типу, яка є основою нарощування приросту ВВП, поліпшення добробуту в суспільстві, від забезпечення зайнятості населення і зміцнення національної валюти. Саме податкова система закладає підвалини економічного благополуччя держави і народу, є центральною ланкою фінансово-економічної системи країни та її розвитку [1, c.3].
Україна як незалежна держава вживає посилених заходів щодо створення міцної фінансової системи. Результативність такої роботи визначається діючою системою платежів до державного і місцевого бюджетів [2, c.27]. Тому дослідження проблеми впливу податкового навантаження на дохідну частину бюджету та економічний розвиток країни є актуальною для розробки та реалізації виваженої політики у сфері оподаткування. Однією з основних економічних проблем на сьогодні в державі є удосконалення податкової системи загалом і системи оподаткування, зокрема [3, c.82].
Система оподаткування розвивається поступово і зміни, які відбулися за роки незалежності, були позитивні: кількість податків було зменшено, податкові ставки знижено, зменшилась також кількість звільнень від оподаткування, водночас розширилась база оподаткування, значно поліпшились надходження податків. Але все ж система оподаткування має значні недоліки. На думку Т. Єфименко, зумовлено це тим, що національна податкова система формувалась в дуже складних умовах:
- вона створювалась не еволюційно, а “революційно”, на умовах центрально-керованої системи, в якій податки та податкова система не мали істотного економічного значення;
- організаційно-управлінська та інформаційна структури податкової системи створювалися з нуля, на основі опанування досвіду розвинених країн, який треба було швидко адаптувати до національної специфіки [4, c.20]
Нестабільність та неузгоджена законодавча база – також значний недолік системи оподаткування України. Чинні закони про оподаткування приймались упродовж останніх 12 років у різний час, за різними принципами, багато законодавчих актів було схвалено внаслідок лобіювання певних інтересів. Постійні зміни та доповнення до податкового законодавства зумовлюють податковий ризик та податкову нестабільність.
Іншою вадою є нерівномірне оподаткування. В Україні склалась така практика, коли тягар податкового тиску перекладається на ті підприємства, які працюють легально і доволі прибутково, таким чином порушуються основні принципи функціонування системи оподаткування, а саме: загальність, рівність та визначеність. Ще однією гострою проблемою є широкомасштабне ухилення від оподаткування. Це здійснюється тому що, по-перше, нелегкий податковий тягар погіршує економічний стан підприємців; по-друге, законодавство наскільки громіздке та контраверсійне , що не порушити його не можливо [4, c.21]
На сьогодні створена нова основа правового регулювання податкових відносин. Але аналіз податкового законодавства свідчить про те, що існує ще багато проблем, протиріч і не вирішених завдань. Наприклад відсутність Податкового кодексу в Україні не дає змоги розкрити комплексний характер податкових відносин, які виникають у процесі оподаткування [5, c.47]
З метою удосконалення системи оподаткування та для розв’язання проблем що створилися у податковій системі доцільно вжити таких заходів:
1.Зменшити податкове навантаження:
а) зменшити податок на прибуток підприємств. На думку деяких економістів, доцільно було б зрівняти ставку податку на прибуток підприємств зі ставкою податку з доходів фізичних осіб, це в свою чергу збільшить стимули розвитку підприємств, спростить систему оподаткування;
б) спростити вимоги до амортизації активів підприємства, як стимулу інвестиційної діяльності;
в) розширити базу оподаткування за умови зменшення ставки ПДВ та скасування усіх пільг;
д) встановити єдину ставку податку з доходів фізичних осіб на рівні не 15%, а 13%, це сприятиме легальному працевлаштуванню.
2.Зменшити державні видатки та вирівняти податкове навантаження. Це допоможе розширити базу оподаткування, зберегти баланс державного бюджету та створити конкурентніше бізнес-середовище.
3. Зробити податкове законодавство простішим, послідовним та прозорішим; а також прийняти Податковий кодекс, який замінить чинне законодавство.
4. Поліпшити адміністрування податків.
Список використаних джерел :
1. Іванов Ю.Б., Крисоватий А.І., Десятник О.М. Податкова система: Підручник. – К.: Атака, 2006. – 920 c.
2. Ревун В.І. Про реформування й модернізацію податкової системи // Економіка України. – 2006. - №6.– C.27-35.
3. Мельник В.М., Солдатенков О.В. Податок на додану вартість у податковій системі Україні // Економіка України. - 2006. - №9.– C.82-87.
4. Іголкін І.В. Податкова реформа як об’єктивна необхідність зміцнення дохідної частини державного бюджету // Економіка України. – 2005. - №5. - C.20-24.
5. Калюга Є.В. Економіко-правові засади понятійного апарату податкового законодавства // Економіка України. – 2006. - №8.– C.47-51.