Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Інформаційне забезпечення розвитку вітчизняних підприємств
К.е.н. Полянська А.С.
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
В сучасних умовах успіх підприємства залежить від вміння своєчасно і професійно протистояти перемінам, що виникають як наслідок постійної зміни середовища, в якому вони функціонують. Відібрана та опрацьована інформація виступає індикатором змін та вказує на необхідність визначених дій, що попереджають, дозволяють уникати чи зменшують негативні наслідки їх впливу .
Таким чином, інформація перетворюється на важливий фактор розвитку, що дозволяє вирішувати поточні завдання та забезпечує конкурентні переваги і довгостроковий розвиток підприємства за допомогою цілеспрямованого, організованого процесу збирання, обробки, систематизації, нагромадження, зберігання, пошуку та надання (продажу) інформації економічним суб'єктам з метою задоволення їх інформаційних потреб.
На сьогодні виникає необхідність не тільки в усвідомленні стратегічної важливості інформації у процесі діяльності організації, але і у пошуку концептуальних підходів щодо її включення у функціонально забезпечуючу підсистему розвитку організації. Однією із таких підсистем є концепція ресурсно-орієнтованого підходу до розвитку організацій, згідно якої розробка стратегії розвитку організації базується на виділенні внутрішніх ресурсів і можливостей організації у такій послідовності: визначення ресурсів організації, з'ясування її можливостей, визначення потенціалу розвитку на основі ресурсів і можливостей та вибір стратегії, що дозволяє ефективно використовувати можливості і ресурси організації для успішної діяльності [1, с.67]. У даній системі інформація, з одного боку, виступає елементом ресурсів, що створює додаткову вартість продукції чи послуг підприємства, а з іншого боку, дозволяє визначити можливості, які є у організації щодо перспектив майбутнього розвитку на основі отримання даних внутрішнього і зовнішнього середовища її функціонування.
Цілі, які ставить перед собою організація визначає інформаційні потреби. Потреби обумовлюють джерела отримання інформації та засоби її опрацювання. Для цього створюються сучасні інформаційні системи, основою яких є розвиток принципово нових засобів зберігання, обробки, перетворення, передавання та оновлення інформації. Створення таких систем та мереж на різних рівнях потребує величезних інвестиційних ресурсів, розробки та реалізації відповідних інвестиційних проектів, організації та функціонування ринку інформаційних продуктів і послуг, відповідної інфраструктури. Основними елементами процесу інформаційного забезпечення організації є: засоби обчислювальної техніки і техніки зв'язку (інформаційні технології, до складу яких входять мікро- та персональні комп'ютери, комп'ютерні системи, мережі передавання інформаційних продуктів — локальні, регіональні, державні, міждержавні та глобальні); інформаційні технології (засоби телекомунікацій — мережі обміну даних, електронна пошта та ін.; комп'ютерні програми, електронні бібліотеки та ін.), а також інформаційна культура суспільства (окремих людей, підприємств, організацій, установ тощо), тобто комплекс знань і навичок користування різними джерелами інформації, в тому числі Інтернетом.
Таким чином, інформаційні потреби визначають інформаційне забезпечення, що тісно пов'язано із такими чинниками: власне інформація, як сукупність інформаційних потоків, що проходять між зовнішнім і внутрішнім середовищем організації; технічні засоби, як знаряддя збору, обробки та зберігання інформації; люди, як носії, споживачі та поширювачі інформації.
Без належної уваги до кожного іх вказаних чинників неможливий процес ефективного інформаційного забезпечення діяльності організації в сучасних умовах, особливо якщо мова йде про необхідність якісно нових параметрів її діяльності.
У контексті інформаційного забезпечення розвитку вітчизняних підприємств в сучасних умовах необхідно звернути увагу на сучасні концепції інформаційного забезпечення як системи ідей, підходів, принципів, що визначають призначення інформації, її зміст, характеристики і властивості.
На сьогодні все більшого значення набуває інформаційна концепція контролінгу , яка включає інформаційну підсистему керування видами діяльності, що базується на інформації про витрати, зовнішній фінансовій звітності та оцінці операційної діяльності й результативності стратегії [2, с.7]. Дана концепція дозволяє отримувати релевантну інформацію, необхідну для прийняття оптимальних управлінських рішень.
В умовах конкурентної боротьби особлива роль відводиться бенчмаркінгу як концепції інформаційного забезпечення порівняння товарів, виробничих процесів, методів. форм, систем управління, інших характеристик організації в цілому та її окремих частин з подібними елементами виробничо-управлінського типу інших організацій [3,с.671]. Бенчмаркінг дозволяє зібрати інформацію про найкращі взірці та після їх порівняння з досліджуваними аналогами визначити його конкурентні переваги.
Заслуговує уваги концепція стратегічних карт, основною ідеєю якої є отримання інформації по базових напрямках діяльності, що дозволяють досягнути стратегічних цілей на основі визначення стратегічних показників і стратегічних орієнтирі в діяльності організації [4].
Ефективність застосування вказаних концепцій інформаційного забезпечення організації залежить від якісної і кількісної оцінки інформаційних потоків, що вимірюється визначеною системою показників. Кількісну оцінку інформаційного забезпечення можна здійснити на основі визначення показника обсягу інформації, яка опрацьовується та її частки у загальному обсязі інформації, що надходить в організацію; показника швидкості обробки інформації; показника доступу до внутрішніх і зовнішніх джерел інформації тощо.
Якісні критерії оцінки інформаційного забезпечення організації формуються на основі таких вимог: своєчасність, достовірність. корисність, повнота, зрозумілість, надійність, об'єктивність, доцільність, порівнюваність , регулярність поступлення [5, с.100].
Таким чином, на сьогодні інформація є важливим ресурсом та можливістю будь-якої організації щодо визначення пріоритетних напрямків діяльності та вибору шляхів та резервів їх успішної реалізації.
Список використаних джерел :
1. Н.-Г.Ольве , Ж. Рой , М. Веттер . Оценка эффективности деятельности компании . Практическое руководство по использованию сбалансированой системы показателей : Пер. с англ. – М.: Издат . дом " Вильямс ", 2004.
2. Яковлєв Ю.П. Контролінг на базі інформаційних технологій. – К.: Центр навчальної літератури, 2006.
3. Шершньова З.Є. Стратегічне управління: Підручник. - 2-ге вид., перероб. і доп . – К.: КНЕУ, 2004.
4. Каплан Р., Нортон Д. Сбалансированная система показателей . – М.: Юнити , 2002.
5. Петренко С.Н. Контроллинг : Учеб / пособие . – К.: Ника-Центр , Эльга , 2004.