Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Ших Н.В.
Дрогобицький державний педагогічний університет ім.І.Франка
У сучасних умовах технології інформаційного суспільства відіграють значну роль в усіх сферах життєдіяльності людства. Уміння вільно використовувати їх у своїй професійній діяльності є характерною ознакою сучасного фахівця з будь-якої спеціальності. Саме тому постає необхідність впровадження у навчальний процес ВНЗ інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).
Розглянемо основні напрями розвитку ІКТ у вищому навчальному закладі, які визначаються метою, основними завданнями, етапами впровадження ІКТ та порядком їх виконання.
Метою розвитку інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ) є підвищення ефективності освітньої та науково-дослідної діяльності вищого навчального закладу в нових умовах шляхом модернізації основних та допоміжних процесів на основі комплексного використання сучасних комп’ютерних технологій.
Основними завданнями розвитку ІКТ у вищому навчальному закладі є:
- забезпечення вільного володіння випускниками всіх спеціальностей сучасними ІКТ-рішеннями у своїй професійній сфері;
- підготовка висококваліфікованих спеціалістів у галузі сучасних інформаційних і комунікаційних технологій;
- широке використання освітніх інформаційних ресурсів у навчальному процесі, в першу чергу, для забезпечення умов самостійної роботи студентів;
- проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт з метою розвитку існуючих та створення нових ІКТ, а також з метою розширення сфери застосування цих технологій;
- створення можливостей широкого використання комп’ютерного експерименту та високоефективних засобів обробки результатів досліджень для різних галузей наукової діяльності;
- забезпечення інтеграції вищого навчального закладу в європейський і світовий освітній, науковий та інформаційний простір за рахунок уніфікації власних ІКТ-рішень з відповідними рішеннями провідних університетів;
- використання ІКТ для підвищення ефективності управління навчальним закладом [1] .
Відповідно до основних завдань розвитку ІКТ у вищих навчальних закладах можна виділити такі етапи їх реалізації:
- розробка та побудова базової корпоративної мережі вищого навчального закладу за угодою з організацією – генеральним підрядником;
- розробка та впровадження типової системи управління навчальним процесом рівня факультету;
- розробка та впровадження інтегрованої системи управління навчальним процесом;
- розробка та впровадження системи оперативного та підсумкового контролю знань студентів на базі корпоративної мережі та її сегментів;
- розробка та введення в дію WEB-орієнтованої системи доступу до електронних інформаційних ресурсів навчального та наукового призначення на базі інформаційної системи Центральної наукової бібліотеки;
- розробка та впровадження технології створення власних електронних навчальних і наукових інформаційних ресурсів;
- розробка та введення в дію INTRA/INTERNET-середовища для забезпечення сучасного рівня надання послуг за дистанційною формою освіти;
- створення обчислювального кластеру, підсистеми доступу до нього засобами INTERNET, лабораторії паралельних обчислень;
- створення системи інформаційної підтримки науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт;
- перепроектування та модернізація системи управління ресурсами навчального закладу [1] .
Порядок виконання цих етапів повинен регулюватися документацією, яка затверджується відповідною комісією Вченої ради вищого навчального закладу. Ця документація включає: опису вимог, план-графік виконання робіт по впровадженню ІКТ, кошторис виконання робіт з обґрунтуванням.
На основі цієї документації уповноважені працівники розробляють проект розвитку інформаційно-комунікаційних технологій у вищому навчальному закладі . Проект проходить експертизу, яку здійснює комісія, призначена ректором вищого навчального закладу. Комісія повинна підготувати експертний висновок і подати його на затвердження ректорату. Затверджений експертний висновок є підставою для включення витрат за проектом до бюджету університету на наступний рік. Фінансування робіт за проектом здійснюється за кошторисом, який затверджується разом з експертним висновком.
Отже, для забезпечення розвитку ІКТ у вищому навчальному закладі освіти недостатньо мати лише матеріально-технічну базу, необхідним є також кадрове, інформаційне та методичне забезпечення навчального процесу, які регулюються системною політикою ВНЗ.
Список використаних джерел:
1. Основні напрями розвитку інформаційних і комунікаційних технологій у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна на період до 2010 року. – Х., 2004.