Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Рубик Н.А., Попова Е.П., Сукиасян Л.М., Кухтина Н.П.

Донбаська національна академія будівництва і архітектури

РОЗВИТОК ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

Традиційні методи взаємодії людини та природного середовища вичерпали себе і тепер перед нами постає головна проблема молоді – екологічна освіта.

У доповіді ЮНЕСКО « Освіта - прихований скарб» чітко сформульовано висновок щодо того, чого та як потрібно вчитися людині:

· пізнавати, тобто володіти інструментарієм, необхідним для розуміння того, що відбувається у світі;

· діяти таким чином, щоб продукувати необхідні зміни у середовищі свого існування;

· співіснувати з навколишнім світом, беручи для себе необхідне і не завдаючи збитку природі;

· нарешті, просто жити.

Виникла нагальна потреба змінити основоположних парадигм існування людства. Кризова ситуація, що склалося в нашій державі, зумовлює необхідність переосмислення основних світ оглядних орієнтацій, вимагає радикального вдосконалення людських якостей.

Для українського суспільства набуває все більшої ваги. Сьогодні більшість соціально-економічних, культурних ,духовних проблем української політики якнайтісніше пов’язані зі станом довкілля. Феноменом українського буття стає активне формування екологічних цінностей та екологічної культури. Цей процес знайшов відображення в Конституції України, де екологічній проблемі присвячено окремий розділ.

Основи формування вищої екологічної освіти в Україні

1. Необхідність формування власної екологічної освіти зумовлена цілою низкою причин, серед яких найважливіші такі:

· потреби удосконалення вже існуючої національної вищої екологічної освіти в Україні в аспекті адаптації до світових освітніх вимог;

· формування єдиного світового освітнього простору потребує не одностороннього, а , як мінімум, двостороннього руху: бо входження у світовий простір означає не тільки запозичування чужого досвіду, а й пропагування власного;

· необхідність підвищення конкурентоспроможності випускників ВНЗ України на європейському та світовому ринках праці;

· нагальна потреба чіткого визначення оптимальної кількості нормативної навчальної інформації, яка має бути засвоєна, відповідно до первинних посад, які можуть займати випускники-екологи.

· незаперечний факт зниження якості середньої освіти, що ніким не спростовується, але пояснюється по-різному, та поступовий відхід від елітної вищої освіти до масової потребує формування нового механізму навчання, нового покоління навчальних програм та нового покоління підручників, навчальних посібників.

· нагальна потреба чіткого визначення оптимальної кількості нормативної навчальної інформації, яка може бути засвоєна, відповідно до первинних посад, які можуть займати випускники-екологи.

Лише деякі з цих передумов зумовили необхідність удосконалити існуючу, а подекуди й і створити нову систему академічною екологічної освіти в Україні.

2. Коло наук, залучених до екологічної проблематики.

Нині поруч з біологією стоять економічна і географічна науки, медичні й соціологічні дослідження, фізика атмосфера й математика та багато інших наук. Екологія, що тривалий час була предметом наук у наші дні стає предметом вивчення технічних і гуманітарних наук .

- по – перше, очевидно, що це не одна наука, а міждисциплінарний комплекс.

- по - друге, що до її назви ведуться суперечки геологія , ( велика екологія, загальна екологія, глобальна екологія, геологія соціосфери , созологія, геотехнія.

Все це, дає змогу помітити велику увагу до розвинення екології як самостійної дисципліни, та розвитку її як науки в цілому.

Засоби розповсюдження інформації про екологічний стан

Відносини людини і природи відбувалися відповідно до етапів розвитку суспільства .Для людини завжди існувало питання: « Як вижити в середовищі з його не прирученими стихіями і не завдати шкоди собі, передати свої навики і пізнання своїм нащадкам, тим самим запобігти повторенню помилок.» Для вирішення цього питання в Україні створюється система екологічної освіти на всіх ступенях освіти , - від дошкільного до вищого. Формується міждержавна система підготовки педагогів , професійних спеціалістів.

У наш час існує багато джерел інформації.

- видання науково – методичної літератури.

- книжково - ілюстровані виставки.

- проведення занять у середніх школах.

- вільний доступ усіх громадян до екологічної інформації через бібліотеки.

- Велика кількість телевізійних програм спрямованих на розглядання екологічних питань.

- проведення конференцій та лекцій у вищих навчальних закладах серед студентів.

- Інтернет.

Безумовно найпоширенішим джерелом залишаються бібліотеки, де не залежно від віку, професії і посади кожен може одержати необхідну для нього інформацію. З початком відкриття у бібліотеках Інтернет центрів значно розширився її інформаційний потенціал. Користувачі не лише знайомляться з інформацією, розміщеною на екологічних сайдах, а й можуть зробити копії необхідних документів. Безумовно всі ці джерела інформації виховують у людині почуття відповідальності перед майбутніми поколіннями за збереження навколишнього середовище, розумне господарювання.

Роботи які виконується у школах для підвищення рівня екологічної освіти

· Захист навколишнього середовища (годування птахів та тварин, виробництво годівниць, боротьба проти сміття);

· Покращення навколишнього середовища (Насадження дерев та квітів, озелення вулиць);

· Застереження поганих вчинків в природі та боротьба з ними;

· Пропаганда та пояснення ідей охорони довкілля (розмови з батьками, виготовлення плакатів, публікація статей у газетах, виступи агітбригад, усні журнали);

· Дослідження навколишньої середи (участь в екологічному моніторингу).

Також, дуже важливим етапом у розвитку екологічного виховання у школярів, є ігри. Вони допомагають розширити знання дітей про природу, формуванню морального уявлення та потреби позитивного віяння на природу; розвиток у дітей вміння передбачати наслідок по причині; створює досвід тренувань в моральної поведінки. Ігри використовуються різні по формі та змісту: ролеві ігри, імітаційні, ігри – вікторина, ігри – змагання. Наприклад, при вивченні теми «Ґрунтоутворення» клас стає у пари, як у грі джерельце ( це стовбур дерева). Попереду декілька чоловік зображують листя, а позаду, у ґрунті – корені та ґрунтових тварин. Гра введеться під наступний вірш:

Похоже, что дерево сильно чихнуло,

И листья его сильно ветром раздуло,

Осенние листья так плавно кружатся

И медленно, тихо на землю ложатся.

В земле им недолго спокойно лежать

Там их поджидает голодная рать.

Жучки листогрызы, друзья червячки

Разгрызут листочки они на куски…

Не будет конца у истории этой.

Распустятся листья на дереве том,

А осенью снова на землю падут,

Их снова жучки, червячки разгрызут,

И снова готова деревьям еда –

Как видишь, не будет конца никогда.

Потім діти коментують гру. В кінці занять школярі самостійно роблять висновок.

З року в рок збільшується кількість творчих робіт, які виконуються учнями. Розроблена програма по екології для середніх шкіл. Проводиться велика робота з студентами вищих навчальних закладів. Весь світ приймае участь у бороді з внутрішніми ворогами природи.