Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

К.т.н. Бондарчук В.В., Ігнатова Л.Б.*

Донецький інститут психології і підприємництва , Донецький національний університет*

WEB - ПРОЕКТ ЯК СУЧАСНЕ НЕЗАЛЕЖНЕ НАВЧАННЯ НА БАЗІ КЕРОВАНОЇ КОМП’ЮТЕРНОЇ СИСТЕМИ

Постановка проблеми . Формування нової динамічної системи освіти, заснованої на вдосконаленні інформаційного середовища ВНЗ, розробці і впровадженні сучасних інформаційних засобів, є одним із найважливіших стратегічних завдань розвитку вищої освіти у становленні майбутніх фахівців. Виконанню цих актуальних питань і присвячена робота.

У Донецькому інституті психології і підприємництва в 2008 році розпочато WEB -проект “ Дистанційне навчання для підготовки бакалаврів за напрямом 7.050201 “ Менеджмент організацій ” . Авторська розробка має типов у модель системы ВНЗ, м одерн і з овану систем у навчання на баз і креативн и х технолог і й і н н овац ій ного р о з витку.

В рамках виконання WEB – проекту на кафедрі здійснено розробку та програмну реалізацію дистанційних курсів економічних дисциплін.

Створений WEB - проект можна вважати самостійним навчальним посібником, в основу якого покладено матеріал, що відповідає навчальним програмам більшості курсів економічних спеціальностей ПВНЗ «ДІПІП». Цей проект може бути використаний і в інших вищих навчальних закладах.

Дистанційний курс містить: вступну частину; інформаційну частину; змістовну частину; у вигляді електронного підручника з гіперпосиланнями у складі 8 навчальних блоків і 2 допоміжних (термінологічного словника та списку літератури); контрольно- моніторингову частину. Кожний навчальний блок складається з теоретичної частини, навчальних вправ (переважно теоретичного характеру), тестів для самоконтролю, практичної частини та індивідуальних завдань (30 варіантів кожного завдання). Контрольно-моніторингова складова включає в себе контрольні роботи та репрезентативну тестову базу.

Програмну реалізацію дистанційного курсу здійснено на базі авторської програми «Автоматизованої системи контролю якості знань з елементами навчання» (А.С. №21770 Державного департаменту інтелектуальної власності) згідно з вимогами до засобів дистанційного навчання, розробленими Центром інформаційних комп’ютерних технологій Донецького національного університету. Створена версія забезпечує виконання у повному обсязі навчального процесу в мережі Інтернет, а також на локальному комп’ютері.

Форми подання теоретичних знань економічної спрямованості

в умовах модульно-рейтінгової технології навчання

Важливою вимогою організації навчального процесу в умовах модульно-рейтінгової технології навчання є забезпечення високої степені управління ним. Успішно управляти процесами навчання можливо тільки при умові упорядкування цих процесів. Зрозуміло, що це залежить від структурованості змісту теоретичних знань та форм їх подання. Я кщо раніше, при традиційному навчанні, основною формою подання знань були лекції, п ід час яких викладач мав можливість повністю виконати навчальну програму, то в нових умовах він має змогу викласти безпосередньо в аудиторії лише 50-60 % програмного матеріалу, іншу частину теоретичних знань студенти повинні засвоїти самостійно. Тому цілком зрозумілим є виникнення необхідності пошуку нових форм подання знань в процесі лекцій і практичних занять. Цю проблему ми розглядаємо в контексті вивчення дисциплін економічної спрямованості майбутніх менеджерів-економістів.

В св о їй науково-методичній роботі в напрямку створення форм представлення знань та форм їх подання студентам, ми намагаємось розгл я нути основні задачі , які виникають в полі представлення знань з метою покращення їх засвоєння. При цьому ми розподіляємо знання на п’ять основних типів: 1). декларативні знання; 2). знання про економічні поняття; 3). структурні знання (моделі, матриці, оператори, функціонали тощо); 4). знання економічних законів, концепцій;

5). узагальнюючи знання. Створюючи форми ми виходимо з того, що будь-яка з них базується на використанні трьох типів мов: мови представлення знань, мови інтерпретації знань (варіативність знань), мови маніпулювання знаннями (практичне застосування). З урахуванням цього нами створені пробні посібники з окремих розділів економічних дисциплін.

Впровадження WEB -проекту має на меті забезпечення високого рівня навчання студентів, підготовку конкурентоспроможних на ринку праці спеціалістів у різних галузях . Цілі: компетентностний підхід, пошукова оптимізація, якісна інформаційна архітектура, веб-юзабіліті .

Досягнення зазначеної мети можливе через виконання наступних завдань:

1) підвищення якості науково-методичного та матеріально-технічного забезпечення навчального процесу, впровадження активних методів та технологій навчання згідно положень Болонської декларації в системі вищої освіти і науки України (наказ МОН України № 49 від 23.01.04) і модернізації відповідно до ідей та документів Болонського процесу ;

2) вдосконалення науково-методичного рівня друкованих видань з акцентом на розробку та впровадження в навчальний процес навчальних комплексів, згідно Методичних рекомендацій щодо структури, змісту та обсягів підручників і навчальних посібників для вищих навчальних заходів, згідно Порядку надання навчальній літературі грифів Міністерства освіти і науки України.;

3) активізацію сумісної науково-дослідної роботи професорськ о - викладацького складу та студентів інституту ;

4) активізацію профорієнтаційної та культурно-виховної роботи зі студентами, випускниками шкіл .

5) Впровадження корпоративного сайту ( WEB -проекту) в рамках інституту для усіх п ідрозділів . Склад робіт и матриця відповідності для інтернет-проекту : регламент, постановки задач, розробка технічного завдання , розробка ескізів , розробка програмних модулів , кодировка, настройка системи управління сайтом, внутрішнє тестування , текстова експлуатація сайта, юзабілити-тестування , занесення матеріалів на сайт, експлуатація та супроводження сайта, адміністрування сайта, аналіз відвідувань , акумуляція пропозицій по коректировці і редизайну сайта.

З оновленням матер іалів з методичного , наукового, організаційного, виховного фонду інституту та розробкою методичного забезпечення до навчальних курсів сайт доопрацьовується та удосконалюється .

Проект сприяє підвищенню конкурентоспроможності української системи економічної освіти на вітчизняному та міждержавному ринках освітніх та науково-технічних послуг, створенню соціально-культурного середовища науково-технічної інтеграції України у Європі.