Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Переверзєва А.В.
Запорізький національний університет
ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ЯК ПЕРЕДУМОВА РОЗВИТКУ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ
Головною рисою економіки під впливом глобалізації стане конкуренція між країнами за якість життя, що забезпечує формування та розвиток людського капіталу та визначить позиції країни на міжнародній арені. Але слід зазначити, що не можна ототожнювати поняття якості життя з рівнем життя. За визначенням Всесвітньої Організації Охорони здоров’я якість життя – це «визначення людиною його місця в житті в контексті культури та системи цінностей, в яких вона живе, і у зв’язку з цілями, очікуваннями, стандартами та інтересами цієї людини» [1]. Тобто, якість життя кожна людина визначає особисто для себе, наскільки вона добре себе почуває фізично, емоційно, наскільки вона задоволена своїм добробутом, своєю роботою, друзями, сім’єю, політикою держави.
Найпопулярнішим способом вимірювання якості життя є методика Американської організації International Living . Вона використовує дев'ять показників: вартість життя, культура і дозвілля, рівень економіки, стан навколишнього середовища, громадянські свободи, рівень здоров'я, розвиток інфраструктури, особиста безпека, кліматичні умови. Серед них найважливішими є вартість життя та рівень економіки. Україна з 62-го місця у 2006 році піднялася на 59-е, набравши 62 бали (серед 192 країн). Україна має такі дані: 42, 65, 38, 74, 75, 72, 63, 71, 78. Тобто за найважливішими показниками спостерігається значне відставання [2].
Цікавим показником, який застосовується для визначення якості життя є індекс «валового національного щастя». Дослідження проведені Джастіном Вольферсом ( Justin Wolfers ) свідчать про те, що: 1) в рамках одного суспільства багаті люди прагнуть бути щасливими, а бідні ні; 2) але багаті суспільства в цілому не прагнуть бути щасливими, а бідні – так; 3) ті країни, які досягли багатства, не прагнуть бути щасливими [3]. Він спробував визначити щастя людей в залежності від рівня доходів їх сімей ( див. таб.1 ).
Таблиця 1 – Залежність щастя людей від рівня доходу їх сім’ї
Доходи сім’ї |
Дуже щасливий |
Помірно щасливий |
Не дуже щасливий |
<12,500$ (менше 10%) |
21% |
53% |
26% |
12,500$-49,999$ |
25% |
61% |
13% |
50,000$-149,999$ |
40% |
54% |
6% |
>=150,000$ ( більше10 %) |
53% |
45% |
2% |
Тобто, спостерігається висока залежність між відчуттям людського щастя та матеріальною складовою. Крім того, були проведені подібні дослідження World Database of Happiness (Всесвітня база даних про щастя). Серед 95 країн за цими даними Україна посідає 92 місце і має показник 3,6 за десяти бальною шкалою, гірші за неї позиції мають лише Молдова – 93 місце (3.5), Зімбабве – 94 (3,3), Танзанія – 95 місце (3,2). Слід зазначити, в Україні, за очікуваної тривалості життя 68,4 роки, індекс кількості щасливих років складає 24,8, тоді як наприклад у Данії, населення якої визнано найщасливішим, очікувана тривалість життя складає 76,2, індекс кількості щасливих років - 62,7 [4]. Тобто, спостерігається пряма залежність між тривалістю життя і індексом кількості щасливих років. Якщо ж врахувати, що за даними CIA ( Central Intelligence Agency ) тривалість життя в Україні у 2007 році склала 67,8, тоді як в 2006 році складала більше 68 років, то вона може стати однією з самих «нещасливих» країн світу [5].
Деякі вчені виділяють три найважливіші критерії, що впливають на тривалість життя: спадковість (до 20%), спосіб життя (до 55%) і екологічні фактори (20%). При цьому на показник «спосіб життя» найбільший вплив мають матеріальний дохід і рівень освіти. Рівень матеріального добробуту значно впливає на спосіб життя. Люди з меншими доходами частіше хворіють і рідше звертаються до медичної допомоги. Проте на здоров'я людини впливають не стільки самим гроші, скільки характер їх використовування на користь здоров'я. Вважається, люди з більш високими доходами мають нагоду отримати кращу освіту. У свою чергу, смертність людей з високим рівнем освіти приблизно в 1,5 - 4 рази нижче, ніж в групах з низьким рівнем освіти. А освіта, здоров’я людини є найважливішими компонентами, які сприяють формуванню та розвитку людського капіталу.
Отже, слід зазначити, відсутність своєчасних і ефективних інструментів покращання якості життя у нашій країні може спричинити:
1) зниження рівня людського розвитку і, відповідно, подальшого послаблення конкурентоспроможності держави;
2) погіршення стану здоров’я населення до загрозливих меж та людського капіталу в цілому;
3) зниження очікуваної тривалості життя;
4) падіння освітнього рівня громадян, що зменшує шанси громадян бути конкурентоспроможними на світовому ринку праці;
5) несправедливого розподілу доходів, значного розриву між доходом бідних і багатих громадян, що призведе до збільшення відсотка населення, яке знаходиться за межею бідності.
Література
1. http://www.who.int/en/
2. Гусаченко И. После Молдовы , но значительно впереди Беларуси и России // Зеркало недели . – 2008. - №40. – С. 24.
3. Wolfers Justin The Economics of Happiness , Part 4: Are Rich People Happier than Poor People ? // The New York Times . – 2008. - April 22.
4. http://www1.eur.nl/fsw/happiness/ World Database of Happiness .
5. http://www.cia.gov/library/publicatoins/the-world-factbook