Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Вата З. І

Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ФРН

В умовах активізації світогосподарських відносин, подальшого поглиблення міжнародного поділу праці, зростання обсягів світової торгівлі, транспорт виступає інтегруючою ланкою, яка об’єднує суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Виступаючи при цьому матеріальною базою регіоналізації та глобалізації. Серед елементів транспортної системи світу важливе місце займає залізничний транспорт, який виконував провідну роль до середини ХХ сторіччя, але пізніше в умовах жорсткої інтермодальної конкуренції він втратив свої позиції, поступову стаючи збитковим.

У зв’язку з цим об’єктивний розвиток залізничного транспорту, як і інших природних монополій, поступово зумовило необхідність прийняття державою заходів щодо його докорінного реформування. Основним напрямком цього процесу стало створення конкурентного середовища на основі використання різних моделей роздержавлення та приватизації, з метою підвищення ефективності його функціонування.

На межі тисячоліть в сфері залізничного транспорту багатьох країн світу здійснюються конкретні заходи щодо зменшення ролі держави в діяльності галузі через приватизацію та децентралізацію її окремих ланок. Однією з провідних форм такого процесу виступає залучення державою приватного капіталу через концесійний механізм, який дозволяє збільшити фінансові ресурси в розвиток залізничного транспорту при збереженні його в державній власності.

Початок сучасному етапу реформ на залізничному транспорті був закладений Швецією та Великобританією наприкінці 80-х років минулого сторіччя. Уряд Швеції розмежував інфраструктуру та сферу послуг, які надає залізничний транспорт, надавши концесії на ці види діяльності державним та змішаним компаніям на умовах створення конкурентного середовища, при цьому інфраструктура залишилася у власності держави. У Великобританії було повністю приватизовано залізні дороги на основі концесій при повному вертикальному поділі інфраструктури та послуг по її експлуатації.

Аналогічна ситуація у сфері залізничного транспорту склалася і в Німеччині. У зв’язку зі зростанням конкуренції з боку автомобільного транспорту, фінансовий стан основних залізничних перевізників Deutsche Bundesbahn в ФРН і Deutsche Reichsbachn в НДР став різко погіршуватися. Тому, першим кроком у реформуванні галузі було об’єднання зазначених перевізників та формування єдиного підприємства – акціонерного товариства Deutsche Bahn AG зі статутним капіталом 4,2 млрд. марок.

Структурна реформа була спрямована на вирішення декількох ключових завдань: забезпечення мобільності суспільства; збільшення частки залізних доріг в пасажиро- та вантажоперевезеннях; покращення конкурентних позицій на ринку транспортних послуг та фінансове оздоровлення галузі, тобто зниження фінансового навантаження на державу.

Динаміка федеральних витрат ФРН на транспорт, 1965-2003 рр.

Рис. 1. Динаміка федеральних витрат ФРН на транспорт, 1965-2003 рр.

Основні контури рисунку 1 дають уявлення про фінансування державою основних елементів транспортної інфраструктури. Так, найбільша частка федеральних витрат ФРН припадала на залізничний транспорт у зв’язку з потребою його реформування. Найбільші витрати спостерігалися в період 1995-1996 рр. (15-16 млрд. євро), що було пов’язано з організацією нових структур на залізничному транспорті.

Державні субсидії для регіонального залізничного транспорту (пасажирські перевезення) Німеччини у млрд. євро

Рис. 2. Державні субсидії для регіонального залізничного транспорту (пасажирські перевезення) Німеччини у млрд. євро [2, с.144]

Для прискорення транспортної реформи у ФРН у 1996 було утворено регіональну залізнично-пасажирську службу. Наступного року державні субсидії різко зросли до 6,2 млрд. євро. Розпочинаючи з 2002 року асигнування у регіональний пасажирський транспорт здійснювалися в межах 7 млрд. євро щорічно. При цьому, фінансові надходження для регіоналізаційних фондів громадського транспорту використовувались для забезпечення високоякісного сервісу. З них частина коштів скеровувалась на відновлення залізничних станцій та інвестування транспортної інфраструктури.

Таким чином, реформа залізничного транспорту у ФРН призвела до значних результатів. Якщо проаналізувати вантажоперевезення то за відповідний період вони зросли на 27%, а в 2006 році був досягнутий рекордний показник зростання – 112,3 %, в абсолютних цифрах приріст склав 11,8 млрд. т/км [1, с. 80].

Література:

1. Золотницкий А. Реформы железнодорожного транспорта в Германии //МЭ и МО. – 2008. - №5. – С.75-81.

2. Competitive Tendering of Rail Services // European conference of ministers of transport . – 2007. – Р. 230.