Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Зоргач Д.В.
Національне агентство з акредитації України
ВПЛИВ АКРЕДИТАЦІЇ НА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ
В роботі обґрунтовано основні функції національної системи акредитації та її роль у економічному розвитку України. Актуальність теми дослідження обумовлена необхідністю покращення якості продуктів та послуг, демократизацією процесів технічного регулювання в Україні, зниження нетарифних бар’єрів у торгівлі, ліберизацією ринків, підвищення рівня довіри до українських товарів тощо.
Акредитація - процедура, у ході якої національний орган з акредитації документально засвідчує компетентність юридичної особи чи відповідного органу з оцінки відповідності виконувати певні види робіт (випробування, калібрування, сертифікацію, контроль) [1]. Національним органом з акредитації в Україні визначено Національне агентство з акредитації України (НААУ).
Акредитація в Україні здійснюється за провідними міжнародними стандартами гармонізованими в Україні, такими як ISO/IEC 17025 для калібрувальних та випробувальних лабораторій, ДСТУ EN 45011 для органів з сертифікації продукції, ISO/IEC 17021 для органів сертифікації систем управління, ДСТУ EN 45012 для органів з сертифікації систем якості, ISO/IEC Guide 66 для органів з сертифікації систем управління, ДСТУ ISO/IEC 17020 для інспекційних органів [3].
Акредитація в свою чергу є складним процесом стимулювання приведення систем якості органів з оцінки відповідності до міжнародних стандартів. Розроблена та функціонуюча система якості на будь-якому підприємстві вже має значний економічний ефект.
Слід зазначити, що діяльність НААУ як національного органу з акредитації, в свою чергу, жорстко регламентована вимогами міжнародного стандарту ISO/IEC 17011, який містить вимоги щодо структури, незалежності та неупередженості, системи менеджменту, компетентності персоналу (внутрішнього та зовнішнього), процесу акредитації, прав та обов’язків органу з акредитації та акредитованих органів з оцінки відповідності. З метою технічного забезпечення взаємного визнання систем акредитації європейських країн була створена професійна асоціація - ЄА (Європейська Кооперація з Акредитації) [4]. Підписання відповідної угоди між НААУ та ЄА про визнання результатів акредитації [5] призведе до зникнення нетарифних бар’єрів в торгівлі з країнами ЄС, оскільки тоді сертифікати якості акредитованих органів з оцінки відповідності України мають юридично бути визнані країнами ЄС і навпаки.
Значимість акредитації та ЄА, як єдиної регіональної професійної європейської організації, що встановлює критерії еквівалентності та оцінює еквівалентність систем акредитації, та відповідно Національних органів з акредитації, в економічних процесах зростає і буде зростати. Нещодавно прийнято Директиву Європейського Союзу щодо акредитації (№765), згідно якої в кожній країні має бути виключно єдиний орган з питань акредитації органів з підтвердження відповідності та роль цього органу значно посилена. Наразі НААУ знаходиться на етапі оцінювання з боку ЄА з метою підписання Двосторонньої угоди про визнання результатів акредитації [6].
За минулі роки діяльності НААУ проведено значну роботу з приведення національної системи акредитації у відповідність до вимог міжнародних та регіональних організацій з акредитації: утворено та функціонують такі важливі її складові як Рада з акредитації, Технічний комітет з акредитації, Комісія з апеляцій, атестаційна комісія персоналу з акредитації. Проведено великий обсяг робіт з акредитації органів з оцінки відповідності відповідно до вимог міжнародних та європейських стандартів. Впроваджено внутрішню систему менеджменту відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO/IEC 17011.
Серед основних завдань, які стоять перед Національним агентством з акредитації для вирішення питання визнання з боку Європейської кооперації з акредитації, тобто Європейського Союзу наразі є наступні. Щодо сертифікації систем менеджменту, персоналу та сертифікації продукції: позитивна оцінка з боку ЄА вірогідна найближчим часом, хоча і потребує значних зусиль та координації дій всіх зацікавлених сторін, необхідності впровадження в Україні модульного принципу оцінки відповідності. Щодо області калібрувань та випробувань – потрібно активізувати процеси акредитації калібрувальних лабораторій національних метрологічних інститутів та провідних метрологічних центрів України, оскільки виключно ці інститути передають розмір одиниці фізичної величини від Національних еталонів.
Вирішення вищевказаних та інших важливих задач Національним агентством з акредитації України допоможе не тільки українському виробникові покращити якість та підвищити конкурентноздатність своєї продукції, а й в глобальному сенсі підвищить рівень довіри в світі, зокрема в Європейському Союзі, до української системи акредитації, оцінки відповідності, якості товарів та послуг, що в свою чергу призведе до усунення нетарифних бар’єрів в торгівлі та матиме значний позитивний вплив на економіку.
Література:
1. Закон України “ Про акредитацію органів з оцінки відповідності” ( № 2407-III від 17.05.2001 ).
2. Закон України «Про стандартизацію» (№2408-ІІІ від 17.05.2001 ).
3. http://www.naau.org.ua
4. http://www.european-accreditation.org
5. ЕА – 2/02 EA Policy and Procedures for the Multilateral Agreement .
6. EA – 1/08 EA Multi and Bilateral Agreement Signatories .