Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

К.е.н. Климик Г.В., Пінчковська Н.Г.

Уманський державний аграрний університет

УДОСКОНАЛЕННЯ СТРАТЕГІЇ ЯКОСТІ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОЇ ПРОДУКЦІЇ

В умовах гострої конкурентної боротьби розвинуті країни світу сприймають якість продукції як імператив національного багатства. Якість визначає престиж держави, є основою для задоволення потреб кожної людини та суспільства, найважливішою складовою конкурентоспроможності. Зрозуміло, що діяльність з підвищення та забезпечення якості в умовах економіки має стати пріоритетною .

Високий рівень якості продукції є передумовою високого рівня її конкурентоспроможності. Продукція, яка відповідає вітчизняним і міжнародним стандартам з якості, користується попитом у споживачів та дає підприємству можливість займати достатню частку ринку як вітчизняного, так і світового, є запорукою економічного розвитку галузі. Поліпшення якості і біологічної цінності сільськогосподарської продукції – одне з головних завдань агропромислового комплексу України.

Підвищення конкурентоспроможності і розширення асортименту, забезпечення безпеки та якості вітчизняної продукції, зниження її собівартості є надзвичайно актуальними для підприємств. Виробники зобов’язані гарантувати, що незалежно від категорії якості їхні вироби містять необхідний максимум компонентів, які визначають харчову цінність і безпеку для споживача. При цьому питання якості продукції надзвичайно важливе, що потребує детального дослідження.

Окупність вкладених засобів у підприємства з більш високою якістю продукції в порівнянні з іншими підприємствами вища в 2,7 рази, а прибуток – в 2,4 рази. В цьому плані невипадковим поширюється затвердження про те, що успіх приходить до підприємств, які пропонують продукцію більш високої якості та більш повно задовольняють потреби дійсних та потенційних замовників. По суті це – кредо сучасного промислового бізнесу, для якого якість продукції виступає головною економічною категорією ринку.

Система якості – система бізнесу, націлена на успіх в конкурентній боротьбі. Світовий досвід засвідчує, що існує кореляційний зв’язок між якістю та успіхом у бізнесі.

Вирішення проблеми якості неможливе без визначення поняття «якість продукції». Науково обґрунтоване, чітке розуміння поняття «якість продукції» має важливе значення для стандартизації, сертифікації, захисту прав споживачів, договірної практики, оскільки дозволяє виявити необхідний мінімум критеріїв, яким повинна відповідати якісна продукція [1].

До важливих і ефективних способів цілеспрямованого підви­щення якості продукції, її конкурентоспроможності на світовому й національному ринках цілком підставне відносять поліпшення стан­дартизації як головного інструменту фіксації та забезпечення зада­ного рівня якості. Адже саме стандарти й технічні умови відобра­жають сучасні вимоги споживачів до технічного рівня та інших якісних характеристик виробів, відбивають тенденції розвитку науки і техніки.

Проблеми якості є невід’ємним елементом стратегії розвитку сучасних підприємств. Тому починати впровадження системи управління якості, не розглянувши місце цієї системи у загальній стратегії підприємства, щонайменше, нерозумно.

Оскільки діяльність з формування СУЯ шляхом реалізації вимог стандартів ISO серії 9000 і принципів TQM орієнтується на підвищення якості конкурентоспроможної продукції (послуг), то всі процеси, пов’язані з цією діяльністю, варто починати з аналізу потреб і очікувань наявних і потенційних споживачів. Зорієнтувати маркетингову стратегію, що буде відображати інтереси і особливості споживачів, а також характер конкурентних переваг продукції (послуг), за рахунок яких домогтися успіху.

Відповідно до маркетингової стратегії повинні розвиватися активи підприємства і його технологічний потенціал. Тому необхідна стратегія технологічного розвитку.

Якість продукції та її конкурентоспроможність істотно залежать від якості і чіткості постачань матеріалів і комплектуючих, які переходять в стратегію взаємодії підприємства із своїми постачальниками.

Створення і практичне використання СУЯ залежать від кваліфікації людей, а їх спроможності постійно навчатися й удосконалювати свої знання й навички для реального залучення у діяльність з вирішення проблеми якості. Це обумовлює необхідність створення стратегії ефективного управління персоналом.

При плануванні (визначенні пріоритетності) заходів для поліпшення якості й усуненні причин виробництва неякісної продукції (послуг), виділенні засобів і людей для даної цілі, необхідні аналіз і оцінка витрат. Тому невід’ємною складовою стратегії підприємства є система прозорого фінансового й управлінського обліку.

Створення загальної стратегії і комплексу функціональних стратегій підприємства припускає не тільки розробку системи стратегічних планів, але і формування у керівників та головних спеціалістів стратегічного мислення – скоординованого підходу до довгострокових перспектив підприємства й прийняттю оперативних рішень із орієнтацією на ці перспективи.

Основними засадами СУЯ конкурентоспроможної продукції мають стати розвиток співробітництва та використання передового міжнародного досвіду щодо поліпшення якості, орієнтація на світовий рівень якості, дотримання світових норм і правил у галузі якості, удосконалення системи якістю.

Література:

1. Кузьміна М. Визначення поняття «якість продукції» та критерії її оцінки// Підприємництво, господарство і право. - 2007. - №12. - С. 138-141.