Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н. Худа В.В., Пастух Н.М., Андрушкова І.М.
Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ
УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИМИ ПОТОКАМИ ЗА ДОПОМОГОЮ INTERNET -ТЕХНОЛОГІЙ
Метою статті є визначення ефективності впровадження Інтернет-технологій у просуванні продукції на ринок, розроблення методик оцінки ефективності функціонування Інтернет - проекту підприємства.
Розробки використання Інтернету в управлінні підприємством містяться в працях таких науковців, як А.Береза, І.Козак, Ф.Левченко, М.Макарова, Л.Пономаренко, В.Гужва, Д.Сігела, С.Пирогова, В.Царьова, В.Холмогорова, Л.Реймана, Т.Данько, А.Кантаровича, Д.Еймора, М.Витцела та інших.[1]
Успішна діяльність підприємств забезпечується реалізацією комплексу заходів організаційно-технічного, економічного та правового характеру. Серед них помітне місце займає застосування нових інформаційних технологій у роботі підприємств та організацій зі створенням представництва у мережі Інтернет. Розвиток української економіки настійливо вимагає впровадження нових технологій. У сфері матеріально-технічного забезпечення підприємства, важливе значення має встановлення зв’язків з постачальниками, розробка замовлень, організація закупівлі товарів та їх транспортування. Ми вважаємо, що наявність у підприємства web -сайта вже не є конкурентною перевагою, натомість його відсутність створює певні труднощі у спілкуванні з клієнтами.
Інтернет-технології доцільно використовувати практично в усіх бізнес-процесах, але найдоцільнішим є їхнє використання в управлінні збутовою діяльністю підприємства, особливо в просуванні товару на ринок. На сьогоднішній день у сучасній науковій літературі недостатньо приділено уваги висвітленню теоретичних і методологічних проблем з обґрунтуванням ефективності створення і функціонування Інтернет-проектів підприємств у мережі Інтернет.
Визначення оцінки ефективності впровадження Інтернет-технологій у бізнес-процеси підприємства є досить складним. Адже часто переваги, отримані внаслідок впровадження, не підлягають кількісному виміру. Цікавою для дослідження є проблема ефективності впровадження даних технологій у процеси управління підприємством, зокрема у просуванні продукції на ринок.
Основна перевага Інтернет-технологій полягає у їхній інтерактивності й швидкості досягнення певних результатів. Збутовий цикл виробничого підприємства вже через декілька циклів можна прослідкувати динаміку ефективності оптимізації процесу просування продукції на ринок засобами даних технологій ,а також розглянути заходи щодо їх впровадження та бюджет.
Важливим, на нашу думку, є ретельне планування витрат на використання Інтернет-технологій. Адже підприємство несе значні витрати – це, зокрема, витрати на аналіз ринку, вартість програмного забезпечення, вартість web -сервера, витрати на організацію ліній зв’язку, заробітна плата обслуговуючого персоналу та інші. Тобто за допомогою ефективного планування можна мінімізувати витрати і максимізувати економічну ефективність від використання Інтернет-технологій.
Для ефективного впровадження та функціонування Інтернет-проектів підприємств в Інтернеті пропонуємо застосувати системний підхід до розгляду комплексу та узагальнення системи економічних показників. Впровадження і функціонування Інтернет-проектів підприємств, доцільно оцінювати не за прибутком, а за комунікаційними особливостями, які можна виразити такими показниками:
1.Число відвідувачів web –ресурсу за певний період.
2.Частота відвідувань.
3.Активність відвідування web –сторінок сервера, глибина інтересу.
4.Географія відвідувань.
5.Рейтинг сайту у віртуальних рейтингових системах. [ 2]
Ми вважаємо, що найбільш інформативним є показник активності відвідування web -сторінок. Тому що, він характеризує популярність сторінок сервера, тривалість перебування користувача на сайті, інформацію про переглянуті сторінки і розділи сайту. Визначається як співвідношення кількості відвідувачів сторінки до загальної кількості відвідувань.
Досягнення збільшення об’єму збуту продукції забезпечується широким інформуванням та підвищенням обізнаності Інтернет-користувачів про діяльність підприємства, залучення додаткових замовників та нових дилерів для сумісного просування продукції на ринок.[3]
Так і справді, ми погоджуємося з тим що для ефективного управління товарними потоками потрібно максимум інформації. Інформаційні технології важливі як для постачальників, так і для споживачів. Оперуючи інформацією вони можуть зробити більш усвідомлений вибір на користь тієї чи іншої продукції.
Мета зазначених заходів дозволяє визначити такі групи показників їхньої ефективності:
1.Показники залучення нових відвідувачів Інтернет-проекту підприємства у середовищі Інтернет, зокрема електронного каталогу.
2.Показники конверсії відвідувачів сервера у клієнтів.
3.Показники утримання постійних клієнтів.[4]
Впровадження Інтернет-технологій на підприємстві та ведення електронної економічної діяльності дасть можливість оперативно оцінити результат діяльності та підвищити ефективність і результативність функціонування підприємства в майбутньому. Адже, проблематика даної теми збільшується з кожним днем. Тому що, розвиток технологій, економічний прогрес породжують нові аспекти даного питання.
Література:
1. Ярова І.І., // Актуальні проблеми економіки №12, 2007
2. Бром А., // Управління товарними потоками №40, 2007
3. Бондаренко О.С.,Організація моделі управління запасами промислових і торговельних підприємств // Економіка & держава №8, 2006
4. Тимошенко А., Система управління запасами // Система управління запасами №6, 2008
5. Пестрецова О.,Ефективне управління товарними потоками // Справочник економиста №12, 2006