Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н. Капильцова В.В., Карпенко М.О.*
Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, ВДНЗ АДІ ДонНТУ (м. Горлівка)*
УПРАВЛІННЯ ПРОДУКТИВНІСТЮ РОБОТИ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Трансформація суспільства, економічних відносин та реформування обраної моделі господарювання в сучасній Україні, безумовно, потребує від підприємців, менеджерів, фахівців оволодіння прийомами і методами економічного аналізу, що створює відповідне підґрунтя для розвитку їх економічного мислення, набуття ними здатності сприймати економічні процеси, які відбуваються на підприємствах, а також в інших об’єктах управління, у всій їх багатогранності й взаємозумовленості. Це особливо важливо в умовах розвитку та поглиблення ринкових засад в економіці, які об’єктивно ускладнюють завдання у сфері прийняття управлінських рішень на кожному підприємстві, на кожному об’єкті управління.
Характерною рисою розвитку економічних відносин на сучасному етапі є високий рівень ситуаційності в управлінні організацією, що потребує адекватності перебудови системи менеджменту на нові умови функціонування підприємств. Ситуаційний підхід в менеджменті є універсальною методологією, яка обумовлює прийняття рішень у взаємозв’язку та взаємозалежності від співвідношення ситуаційних факторів.
Підприємство – це самостійний господарський статутний суб’єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідницьку і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку (доходу) [1]. У зв’язку з цим одне із головних завдань перебудови управління економікою полягає в тому, щоб ця ланка була дійсно основною та стала ключовим елементом в системі народногосподарського планування щодо досягнення суспільно значущих результатів. Саме підприємство виробляє продукцію та являє собою місце прикладання праці кожного зайнятого у сфері матеріального виробництва, у сфері послуг.
Аналіз і оцінка діяльності підприємства – суб’єкта ринкових відносин – потребує переважно абстрактних методів розчленування явища, як цілого, на складові елементи. Дослідження структури об’єкта управління в цілому та ретельний аналіз його фінансово-економічної діяльності передбачають не лише пізнання частин, з яких складається ціле, а й з’ясування взаємодії, яка існує між ними. Можливість наукового управління суспільним виробництвом визначається наявністю об’єктивних закономірностей, притаманних об’єкту управління, а також самому процесу управлінню.
Так, кожне підприємство функціонує, з одного боку, в умовах дії ринкових механізмів, що постійно змінюються під впливом макроекономічних процесів у народногосподарському комплексі країни, з іншого, – в умовах конкретних особливостей і специфічних задач конкретного підприємства. Слід зазначити, що базою для обґрунтування і прийняття оптимальних управлінських рішень може бути тільки глибинний комплексний аналіз фінансово-економічної діяльності підприємства. У ході такого аналізу всі сторони діяльності підприємства оцінюються з позиції досягнення максимально можливого економічного результату, а саме прибутку (рентабельності), за рахунок оптимального ефективного використання наявних ресурсів, що і передбачає багатофакторна модель вимірювання продуктивності роботи підприємства (БФМВП).
Так, за допомогою БФМВП може бути проаналізована робота будь-якого підприємства. Причому, продуктивність визначається як співвідношення між продукцією, яка вироблена системою (підприємством), і витратами на виробництво цієї продукції.
Розділяючи точку зору Синка Д.С. [ 2 ] , управління продуктивністю роботи підприємства, на наш погляд, потребує реалістичного ефективного планування і включає такі елементи:
- по-перше, забезпечення наукових засад для управління, тобто концентрації уваги на результативності й продуктивності та вироблення спільного розуміння цих проблем;
- по-друге, розробку стратегічних планів обґрунтування програм продуктивності;
- по-третє, розробку ефективних підходів до стратегій і методів вимірювання та оцінки продуктивності;
- по-четверте, забезпечення організації планування та ефективного впровадження всіх зазначених елементів.
Отже, використання БФМВП дозволяє підприємцям, менеджерам, фахівцям: одержати загальний, інтегральний вимірювач продуктивності для підприємства в цілому; забезпечити аналітичну ревізію динаміки показників продуктивності; забезпечити фінансовий контроль за поточними показниками; підготувати фінансові звіти; оцінити та виміряти вплив певних змін у продуктивності на прибутковість підприємства; оцінити ефективність будь-яких заходів щодо підвищення ефективності виробництва та управління; визначити основні стратегічні, оперативні цілі підприємства взагалі, окремих його підрозділів зокрема. Водночас завдяки БФМВП можна, на основі тієї ж інформації, яку використовують для розрахунку доходів (витрат), повніше і глибше вникнути у процес формування прибутку та у процес формування і використання економічних ресурсів підприємства.
Література
1. Экономический справочник руководителя предприятия / С ост.: С.В. Рыжиков, В.Г. Золотогоров, В.С. Рыжиков. – Ростов н /Д : изд-во «Феникс», 2000. – 320с.
2. Синк Д.С. Управление производительностью: планирование, измерение и оценка, контроль и повышение: Пер. с англ. / Общ . р ед. и вступ. ст. В.И. Днилова-Данильяна. – М.: Прогресс, 1989. – 528с.