Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

К.е.н. Князь С.В., к.е.н. Георгіаді Н.Г., Андріанов Ю.О.

Національний університет «Львівська політехніка»

СТРАТЕГІЯ ІННОВАЦІЙНОГО ПРОЕКТУ НА ЕТАПІ ВИРОБНИЦТВА І СПОЖИВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ПРОДУКЦІЇ

При реалізації інноваційних проектів етап виробництва і споживання інноваційної продукції є часовим періодом, протягом якого тривають фази життєвого циклу інноваційних товарів і підприємство має реалізувати стратегію максимізації прибутковості інноваційного проекту. Ключовими показниками, що характеризують успішність цієї стратегії, є: ціна інноваційної продукції, обсяг виробництва, реалізації, прибуток, рівень прибутковості і кредитоспроможності, а також обсяг витрат. Огляд літературних джерел і ознайомлення з матеріалами машинобудівних підприємств дозволяє стверджувати, що на сьогодні сукупність цих показників у контексті стратегічного управління організаціями систематизовано лише фрагментарно. Це спричиняє проблематичність обґрунтування обрання стратегій і їх оцінювання. З огляду на це, доцільним є формалізувати взаємозв’язки між вищенаведеними показниками і уточнити етапи формування і реалізації стратегії інноваційного проекту на етапі виробництва і споживання інноваційної продукції.

На рис. 1 наведено комбінації значень показників, які характеризують ефективність інноваційних проектів в умовах стратегії максимізації їх прибутковості. Комбінація «а» репрезентує співвідношення між ціною продукції і обсягом реалізації. Вона вказує на те, що на фазі виробництва і споживання інноваційної продукції, як правило, попит на інноваційну продукцію максимальний, тому вищими від середнього рівня будуть також обсяги реалізації і ціни.

В умовах зростаючого попиту підприємство може нарощувати обсяги виробництва до рівня, що вищий за середній, а це вимагатиме зростання поточних витрат на виробництво інноваційної продукції (див. рис. 1 «б» і «д»). Поточні витрати є умовно-змінними. Їх зростання до рівня, вищого за середній, як відомо, прямо протилежно впливає на зростання частки умовно-постійних витрат. Вони у відносному вираженні знижуватимуться до рівня, нижчого за середній.

Комбінації значень показників, які характеризують ефективність інноваційних проектів в умовах стратегії максимізації їх прибутковості.

Рис. 1 . Комбінації значень показників, які характеризують ефективність інноваційних проектів в умовах стратегії максимізації їх прибутковості.

Як видно зі співвідношень показників у комбінаціях «ж» і «г», під час фази виробництва і споживання інноваційної продукції загальний обсяг витрат зростатиме і перебуватиме на рівні, вищому за середній. Це відбуватиметься за рахунок зростання витрат на реалізацію інноваційного проекту. Доки ринок не насичений інноваційною продукцією і немає продуктів-замінників, зростання обсягу витрат на реалізацію інноваційного проекту не матиме негативного впливу на обсяг отримуваного прибутку. Прибуток перебуватиме на рівні, вищому за середній до того часу, доки можна буде отримувати максимально високу ціну на інноваційну продукцію.

Комбінація «в» вказує на те, що в умовах необхідності нарощення обсягів виробництва є потреба збільшувати оборотні активи. Це вимагає від підприємства реалізації максимуму зусиль на те, щоб підтримувати високий рівень кредитоспроможності для отримання можливості користуватись дешевими кредитами. Високий рівень кредитоспроможності сприяє зростанню кредитного рейтингу підприємства, що забезпечує йому мінімальні витрати на обслуговування кредиторської заборгованості. Чим меншими є відсотки за кредит, тим вищий рівень прибутковості проекту .

Стратегія максимізування прибутку інноваційного проекту під час виробництва і споживання інноваційної продукції формується і реалізовується в кілька етапів. Формування стратегії охоплює три етапи. Перший з них передбачає узгодження цілей стратегії максимізації прибутку зі системою цілей інноваційного розвитку машинобудівного підприємства. Наступний етап призначений для аналізування факторів внутрішнього і зовнішнього середовища машинобудівного підприємства щодо можливостей максимізування прибутку інноваційного проекту під час виробництва і споживання інноваційної продукції в зазначені терміни. Завершальним етапом є розгляд альтернативних варіантів реалізації стратегії максимізування прибутку інноваційного проекту під час виробництва і споживання інноваційної продукції і вибір найкращого з них. Після прийняття рішення щодо вибору одного, або комбінування декількох варіантів реалізації стратегії відбувається перехід до процесу реалізації стратегії. Він передбачає: формування фондів фінансових ресурсів для виробництва і збуту інноваційної продукції; інформаційне забезпечення виконавців стратегії; застосування матеріальних і моральних способів впливу на виконавців стратегії; дослідження ринкового попиту на інновацію і коригування обраної стратегії.

Врахування вищенаведених взаємозв’язків між показниками, а також етапи формування і реалізації стратегії інноваційного проекту на етапі виробництва і споживання інноваційної продукції необхідно враховувати керівникам підприємств при побудові оптимізаційних моделей удосконалення управління інноваційними проектами, зокрема під час комерціалізації інновацій.