Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Москаленко В.М.
Кіровоградський національний технічний університет
УЗГОДЖЕННЯ ІНТЕРЕСІВ БОРЖНИКА І КРЕДИТОРІВ В УМОВАХ ПРОВАДЖЕННЯ СПРАВИ ПРО БАНКРУТСТВО
Вступ . На Україні створено спеціальний правовий механізм, який дозволяє на практиці узгоджувати інтереси боржника та його креди-торів , проводити процедури розпорядження майном, санації та ліквіда-ції підприємств. Основним законом, що регулює правовідносини в сфері банкрутства є Закон України “Про відновлення платоспромож-ності боржника або визнання його банкрутом” [1]. Для узгодження багатьох правових проблем, що виникають в процесі банкрутства також використовують інші законодавчі та нормативні акти.
Дослідженням проблеми банкрутства серед вітчизняних науковців займалися О. Терещенко, О.Бірюков, М. Тітов . Їх праці становлять теоретико-методологічну основу знань про санацію та банкрутство в нашій країні. Серед закордонних вчених, робота яких вплинула на розуміння сучасних аспектів санації та банкрутства підприємств, слід зазначити П. Легроса , Дж. Мітчел , Л. Лізала , О. Харта , Р. Маккейн . Ці дослідники вивчали особливості впливу застосування інституційних та макроекономічних методів регулювання на ефективність функціону-вання підприємств-боржників. Проте, питання співвідношення та гар-монізації інтересів кредитора і боржника залишаються малодослідже-ними .
У Законі “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” сформульовані визначення основних суб’єк-тів , об’єктів та процедур, пов’язаних з банкрутством підприємств. Наприклад, “банкрутство” визначається як “…визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури”. Таким чином, банкрутство – це фактична ліквідація підприємства з метою задоволення законних вимог кредиторів, Отже, саме кредитор займає центральне місце в правовій системі відновлення платоспроможності та банкрутства підприємств. Від його зацікавленості та дій залежить доля суб’єкту господарювання, який потрапив у скруту.
Постановка задачі . Основна мета дослідження полягає в тому, що необхідно розглянути можливість досягнення компромісу між сторонами конфлікту в процесі провадження справи про банкрутство та дозволяє розкрити особливості регулювання інституту неплатоспро-можності підприємств на України, аналіз аспектів проблеми відносин боржника і кредиторів під час проведення фінансової санації та банкрутства, синтез.
Результати. Гармонізацію інтересі боржника і кредиторів слід починати задовго до виникнення потреби судового розгляду. Відпо-відно до положень Закону України «Про відновлення платоспро-можності боржника або визнання його банкрутом» власники під-приємства (його засновники, учасники, інвестори) в разі виникнення кризового стану та загрози неплатоспроможності можуть прийняти рішення щодо проведення досудової санації - застосування системи заходів покращення діяльності господарського суб’єкту. При цьому боржник завчасно турбується про позитивний розв’язок конфлікту з кредиторами, який виникає в наслідок розвитку кризи. Таким чином, починаючи оздоровлення, керівництво підприємства, діє одночасно як у власних, так і в інтересах кредиторів.
Висновки . Проведене дослідження дозволяє зробити наступні висновки щодо гармонізації інтересів боржника та кредиторів в умовах провадження справи про банкрутство:
1. Сприяти проведенню досудовій санації господарських суб’єктів як одного з найбільш ефективних методів вчасної локалізації та усунення конфлікту зацікавлених сторін.
2. Ширше застосовувати укладання мирових угод між боржниками і кредиторами.
3. Ввести принцип колегіального проведення оздоровлення під-приємств . При цьому число санаторів має становити три особи – для забезпечення захисту інтересів боржника, кредиторів і суспільства.
4. Передбачити адміністративну відповідальність ліквідаторів за невірну оцінку ліквідаційної маси та непрозорий продаж майна боржни-ка .
5. Передбачити диференціацію оплати праці арбітражних керую-чих в залежності від результатів провадження справи про банкрутство.
Література
1. Закон України від 30.06.99 р. № 784-XVI “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
2. “Порядок проведення досудової санації державних підприємств”, затверджений постановою КМУ від 17.03.2000 р. № 515.
3. “Методичні рекомендації по виявленню ознак неплатоспроможності підприємств і ознак дій по приховування банкрутства, фіктивного банкрутства і доведення до банкрутства”, затверджені наказом Міністерства економіки України від 17.01.01 р. № 10.
4. Терещенко О.О. Фінансова санація та банкрутство підприємств: Навчальний посібник. – К.:КНЕУ, 2000. -412 с.
5. Тітов М.І. Банкрутство: матеріально-правові та процесуальні аспекти. – Харків: Консул, 1997. – 197с.