Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н. Болдуєв М.В.
Класичний приватний університет, м. Запоріжжя
ЗНАЧЕННЯ ТА ЕТАПИ РОЗРОБКИ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРОГРАМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ АПК
Одночасно з появою значної кількості публікацій, пов'язаних з необґрунтованим відходом держави від регулювання економікою, особливо в регіонах, та і у державному центрі, активно стали розробляється різного роду програми. В регіональних центрах України наявність програм стала вважатися ознакою хорошого тону. Програми розроблялися практично по всіх галузях економіки, але при цьому програмні заходи були слабо пов'язані по термінах, ресурсах і виконавцях. Більшість програм спиралися тільки на бюджетні кошти.
Ряд дослідників зазначають, що на практиці частіше програми розробляються непрофесійно і рідко одержують офіційний статус. Ті ж програми, які прийняті і затверджені в регіоні, у свою чергу, хронічно недофінансуються. Разом з тим, актуальність розробки регіональних цільових програм в сучасних умовах не знижується. За оцінкою ряду експертів це пов'язано з наявністю і безперервним поповненням групи особливо гострих проблем територіального розвитку.
До основних принципів формування стратегії регіональної агропромислової політики слід віднести: еквівалентність фінансово-економічних відносин між державою і регіоном, підприємствами і регіоном, між суб'єктами регіональної системи, що дає можливість забезпечити збалансований самодостатній розвиток регіону; несуперечність регіональної політики інтересам суб'єктів регіональної системи для досягнення узгодженості інтересів; цільовий принцип, що передбачає орієнтацію всіх заходів на генеральну мету програми і сукупність підлеглих цілей, що забезпечує вирішення проблемної ситуації, заради якої і здійснюється програмно-цільове планування; принцип комплексності, що полягає в забезпеченні узгодженої, жорстко скоординованої реалізації всіх заходів програми; принципи необхідності й достатності, що полягають в тому, що кожен захід є необхідним, а всі разом усі вони є достатніми для досягнення визначеної мети; ефективність регіональної політики, що передбачає оптимальний розподіл виробленого валового регіонального продукту, національного доходу, регіональних ресурсів; принцип самоокупності, що передбачає отримання в результаті реалізації програми економічного ефекту, що перевищує пов’язані з нею витрати; принцип об'єктивності, що передбачає виключення необґрунтованих рішень при визначенні переліку й значущості заходів програми; принцип конкретності, який виражається в кількісному визначенні термінів і обсягів реалізації заходів програми; принцип реальності, що полягає в обов'язковому виділенні для заходів програми всіх необхідних ресурсів (фінансових, матеріально-технічних, трудових) в терміни і об'ємах, достатніх для досягнення поставленої мети.
Загальну концептуальну модель розвитку агропромислового комплексу регіону можна представити у вигляді системи таких моделей прогнозування: формування альтернатив державної продовольчої і аграрної політики; прогнозу попиту на продовольство, сировину і сільськогосподарську продукцію; прогнозу пропозиції продукції АПК; міжгалузевих зв'язків і розвитку окремих галузей АПК регіону.
В процесі прогнозування передбачається проведення ітеративних процедур, спрямованих на послідовне вдосконалення одержуваних прогнозних оцінок. При цьому якщо в системі жорсткого директивного планування підхід здійснювався по схемі «стратегія-ресурси», то в умовах зростаючої нестабільності зовнішнього середовища підвищується роль системи гнучкого стратегічного прогнозування, реалізація механізмів якого вимагає застосування альтернативного підходу «ресурси-стратегія». Одночасно регіон доцільно розглядати як похідну систему, на вході якої є встановлені параметри (ресурси), здійснюючи їх оцінку не окремо, а в сукупності (з урахуванням синергетичного ефекту системи).
Агропромисловий комплекс - складна структура, кожна з галузей якої виконує певну технологічну стадію єдиного процесу відтворення кінцевих продуктів. Взаємозв'язок галузей здійснюється переважно послідовно: кожна галузь є споживачем ресурсів, вироблених на попередній стадії відтворювального циклу, і одночасно - виробником ресурсів, призначених для споживання на подальших стадіях. І хоча кожна галузь АПК має специфічну функціональну мету, загальна мета агропромислового комплексу як цілісної системи полягає у забезпеченні населення продовольством і промисловості - сільськогосподарською сировиною. Розглядаючи процес розробки стратегії розвитку АПК регіону доцільним є його поділу на три етапи: здійснення стратегічного аналізу; обґрунтування стратегії розвитку АПК регіону; розробка концепції і вибір методів державного регулювання АПК регіону.
Пропонуються такі етапи розробки стратегії розвитку АПК регіону %
I етап - стратегічний аналіз, в процесі якого виявляються можливості і загрози зовнішнього середовища, внутрішні сильні й слабкі сторони галузей агропромислового комплексу. Аналіз початкової економічної бази повинен торкатися всіх сторін розвитку регіонального АПК. В процесі аналізу знаходяться додаткові можливості й невикористані резерви економічного зростання галузей АПК, оцінюються міжрегіональні зв'язки регіону. Загальна оцінка досягнутого рівня соціально-економічного розвитку регіонального АПК здійснюється у порівнянні з досягнутими рівнями інших, у тому числі і сусідніх регіонів.
II етап - обґрунтування стратегії розвитку АПК регіону. Його мета - прогноз розвитку регіонального АПК, розробка альтернатив, підготовка пропозицій для III етапу роботи в частині вибору методів регулювання територіального розвитку сільського господарства.
III етап - розробка концепції і вибір методів державного регулювання АПК регіону. Мета даного етапу - обґрунтування концепції регулювання територіального розвитку агропромислового комплексу відповідно до вибраної стратегії, підготовка умов для функціонування регіонального ринкового механізму господарювання.