Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Гончарова З.В.
Харківська національна академія міського господарства
ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В СИСТЕМІ РЕФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА РЕГІОНІВ
У теперішній час актуальним є питання щодо ролі органів місцевого самоврядування (ОМС) у реформуванні і розвитку житлово-комунального господарства (ЖКГ), що пов'язано із труднощами формування і розвитку ринкових відносин у даній сфері, особливо це стосується сільської місцевості.
Дана тематика широко обговорюється і висвітлюється дослідниками в літературі [1,2,3,4], а також на щорічних конференціях, семінарах, симпозіумах, круглих столах, у дискусіях, що підтверджує її актуальність не тільки для України, але й інших пострадянських країн.
Діяльність такого інституту влади як ОМС [5] відрізняється динамічною складністю, незалежно від регіональних особливостей. ОМС взаємодіють безпосередньо з населенням, підприємствами, установами і організаціями різної форми власності, формують нормативно-правову базу, визначають механізми реалізації управлінських рішень.
У сфері ЖКГ головним завданням ОМС на сьогоднішній день є реалізація механізму по проведенню реформи ЖКГ щодо створення ефективного управління житловим фондом і надання якісних, економічно обґрунтованих комунальних послуг населенню. Але нерідко прийняті рішення не ведуть до очевидних і очікуваних результатів, а наслідки деяких дій по їхньому впливу на окремі частини системи виявляються прямо протилежними тим що передбачалися [1].
Управлінська, методологічна і функціональна роль ОМС на сьогоднішній день практично обмежується прийняттям оперативних рішень по пошуку варіантів фінансування постійно виникаючих проблем, а не реалізацією послідовної, комплексної, системної політики в галузі. Недостатньо уваги приділяється стратегічному плануванню і фінансуванню розвитку інфраструктури комунальних підприємств. З метою вирішення короткострокових політичних завдань має місце зловживання владою (стримування росту тарифів перед виборами). У таких фактах проявляється недосконалість управління житлово-комунальним господарством і труднощі залучення економічних і ресурсних можливостей.
Вивчення досвіду проведення житлово-комунальних реформ в індустріально розвинених країнах [3] показало, що владні структури не втручаються в сферу ринку житлових послуг, а сприяють розвитку приватного підприємництва і волі вибору.
З огляду на реалії нинішнього життя і досвід інших країн, ми вважаємо, що в сформованих соціально-економічних умовах, що є результатом проведених перетворень по переходу від планової економіки до ринкової, органам місцевого самоврядування повинна приділятися особлива роль в управлінні сферою ЖКГ.
Для створення ефективного управління житловим фондом ОМС необхідно сприяти:
- розвитку взаємин між споживачами житлово-комунальних послуг (ЖКП) і виконавцями на основі договорів;
- переходу від адміністративно-централізованих до регульованих організаційно-економічних методів управління сферою ЖКГ;
- створенню структур різної форми власності по управлінню житловим фондом;
- створенню фінансових стимулів до самоорганізації населення;
- підвищенню кваліфікації кадрів, які здійснюють управління багатоквартирними будинками і організації навчання осіб, які мають наміри здійснювати таку діяльність, яка буде сприяти становленню ринку професійних послуг з управління житловим фондом.
Для реалізації поставленого завдання ОМС необхідно створити сприятливі умови господарювання («правила гри») для суб'єктів існуючих, залучених і створюваних на ринку житлово-комунальних послуг.
«Правила гри» будуть сприяти:
- розвитку конкуренції на ринку ЖКП і стимулюванню постачальників щодо підвищення якості послуг і зміні цінової політики убік зниження;
- залученню нових суб'єктів на ринок і поділу функцій споживача і постачальника, які суміщають у собі ОМС, виступаючи координаторами діяльності підприємств, а також несуть солідарну відповідальність за послуги, що надаються.
Ми вважаємо, що діяльність, яка здійснюється ОМС, повинна бути спрямована на:
- ефективне регулювання балансу інтересів всіх сторін, які беруть участь у сфері ЖКГ;
- ефективне регулювання тарифів на ЖКП, виходячи з потреб споживачів;
- підготовку і підвищення кваліфікації кадрів для ЖКГ;
- формування, ефективне використання і контроль бюджету за допомогою моніторингу.
Таким чином, ОМС повинні приймати прогнозовані управлінські рішення в сфері ЖКГ, адекватні і ефективні заходи за результатами діяльності, які будуть сприяти сталому розвитку території і функціонуванню економіки.
Література:
1. Е. Годнев Что мы ждем от системы менеджмента качества в органах местного самоуправления? [ Електронний ресурс] : // "Стандарты и качество" . – 2008. - № 1 1 . - Режим доступу : http://leonorm.com.ua/P/News/11_2008/ST&Q11_RU.htm. – Заголовок з екрану.
2. Так что же нам все-таки делать с ЖКХ? [ Електронний ресурс] : // "Правое Дело". - 2007. - №18(589). - Режим доступу : http://www.nego.com.ua/pravoedelo/article07/jkh/18_1.shtml. – Заголовок з екрану.
3. Н.Ф. Брусова К вопросу о реформировании жилищно-коммунального хозяйства // Вестник Удмуртского университета. - 2007. - №2. – С. 31-34
4. А.В. Ермишина Государство и жилищно-коммунальный комплекс: особенности контрактации // Экономический вестник Ростовского государственного университета. – 2004. - том 2, № 4. – С. 87-95.
5. Про місцеве самоврядування: Закон України від 21.05.1997 р. №280/97 – ВР. Офіц. текст із змін. станом на №520-VI ( 520-17 ) від 18.09.2008. [Електронний ресурс]: Офіційний сайт Верховної Ради України "Законодавство України". - Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua