Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

К.е.н. Ломоносов А.В.

Херсонська філія Національного університету кораблебудування

АВТОМАТИЗОВАНІ РОЗРАХУНКИ ОСНОВНИХ ТРУДОВИХ ПОКАЗНИКІВ, ЩО ПРИПАДАЮТЬ НА ОКРЕМІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

У зв’язку з фінансовими та кадровими проблемами, що накопичилися у вищій освіті, виникла нагальна потреба в удосконаленні організаційно-економічного механізму управління оплатою праці у вищих навчальних закладах (ВНЗ). Незважаючи на наявність цілої низки теоретичних і практичних розробок у різних галузях економіки, у вищій освіті цій проблемі не приділяється належна увага. Разом з тим, управління оплатою праці і в першу чергу – управління оплатою праці науково-педагогічних працівників, є однією з важливих складових загальної системи управління ВНЗ.

Практичні розрахунки трудових показників відзначаються великою трудомісткістю і складністю, потребують збереження великих масивів нормативної, довідкової та проміжної інформації, що передбачає використання обчислювальної техніки. З метою автоматизації планування, аналізу, обліку та регулювання трудових показників у Херсонській філії Національного університету кораблебудування розроблена і вже більше 10 років успішно використовується автоматизована система формування навчального навантаження і розрахунку трудомісткості навчальної роботи, яка базується на системі управління базами даних Microsoft SQL Server 7.0 ( [1]).

Ця система дозволяє визначати навчальне навантаження і розраховувати трудомісткість відповідної навчальної роботи на планований рік у розрізі форм навчання, факультетів та кафедр, а також розподіляти його між окремими науково-педагогічними працівниками, створюючи перші розділи їхніх індивідуальних планів.

Особливістю даної системи є те, що вона дає змогу розраховувати трудомісткість навчальної роботи, що припадає на окремі напрями підготовки та спеціальності. У випадках, коли навчальні заняття проводяться одночасно зі студентами декількох напрямів чи спеціальностей, наприклад, у спільних лекційних потоках або зведених (навчальних) групах, до складу яких увійшли дві (три) малочисельні академічні групи студентів, число годин, відведених для проведення таких занять у кожному семестрі, розподіляються між різними напрямами та спеціальностями. Розподілення здійснюється одночасно трьома методами: пропорційно числу напрямів підготовки та спеціальностей, кількості академічних груп, чисельності студентів, що навчаються за кожним напрямом підготовки та спеціальністю.

У підсистемі розрахунків кількості штатних посад на основі чисельності студентів, які навчаються за кожним напрямом підготовки та спеціальністю, та нормативів кількості студентів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника визначається нормативне число штатних посад, що припадають на розглядуваний напрям чи спеціальність. Якщо заняття проводяться зі спільними лекційними потоками або зведеними групами, по кожному виду навчальної роботи (лекції, семінарські та практичні заняття тощо) виходячи з числа годин, що припадають на певний напрям чи спеціальність, та встановленого на рік обсягу навчального навантаження викладача, який проводить цю роботу, розраховується частина ставки, що припадає на даний напрям підготовки або спеціальність. Усі частини ставок, що відносяться до розглядуваного напряму підготовки або спеціальності, підсумовуються і таким чином встановлюється фактичне число штатних посад викладачів, які працюють зі студентами розглядуваного напряму або спеціальності.

Порівняння останньої величини з нормативною дозволяє виявити недостачу або надлишок чисельності кількості штатних посад науково-педагогічних працівників. Це разом з інформацією про трудомісткість навчальної роботи дає змогу визначати напрями підготовки та спеціальності, за якими, при необхідності зменшення витрат на оплату праці, трудомісткість навчальної роботи і чисельність штатних посад викладачів повинні скорочуватися в першу чергу.

У підсистемі розрахунків оплати праці обчислюється заробітна плата кожного науково-педагогічного працівника, яка припадає на одну годину його роботи в планованому навчальному році. На основі отриманих результатів, а також проміжної інформації про частину ставок, що по кожному виду навчальної роботи припадають на кожний напрям підготовки та спеціальність, визначається заробітна плата по кожному виду навчальної роботи, яка відноситься до кожного напряму та спеціальності. Це дає можливість розподілити загальну заробітну плату між усіма напрямами підготовки та спеціальностями (а при необхідності – між академічними групами, курсами і т. д.).

Отримані результати можуть використовуватися для аналізу витрат на оплату праці та визначення резервів її зниження. Крім того, обчислення заробітної плати з нарахуваннями на неї за напрямами підготовки і спеціальностями дозволяє достатньо точно розраховувати фактичні витрати на навчання, а також економічні результати від здійснення освітньої діяльності за кожним напрямом і спеціальністю [2]. Це, в свою чергу, дає змогу швидко визначати «збиткові» напрями підготовки та спеціальності, ставити обґрунтовані та адресні завдання з економії коштів перед колективами кафедр тощо.

Література:

1. Ломоносов А.В., Савченко О.Е. Автоматизоване формування навчального навантаження як елемент системи управління затратами у вищому навчальному закладі // Проблеми освіти. Частина 1: Наук.-метод. зб. - К.: ІЗМН, 1999. – Вип. 18. – С. 201 - 204.

2. Ломоносов А.В. Визначення економічних результатів від організації навчання студентів за окремими спеціальностями у вищих навчальних закладах ІІІ-І V рівнів акредитації // Вісник Хмельницького національного університету. Том 3. Економічні науки. – Хмельницький, 2006, с. 21-25.