Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Балазюк О.Ю.
Вінницький інститут економіки ТНЕУ
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОБЛІКУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Трансформування економіки в нашій державі викликало глобальні зміни в суспільстві і вимагає пошуку нових підходів до управління підприємством та виходу їх на світовий ринок. Сучасні умови господарювання передбачають побудову такої інформаційної системи підприємства, яка забезпечуватиме об’єднання усіх її складових.
Україна рухається в Європу, розвиває міжнародне співробітництво, бере участь у міжнародному розподілі та кооперації праці, залучає іноземні інвестиції в економіку, вітчизняні підприємства виходять на міжнародні ринки капіталу – все це потребує подальшого удосконалення системи бухгалтерського обліку, запровадження методології розкриття економічної інформації за міжнародними стандартами для забезпечення відкритості, прозорості та зіставності фінансової звітності суб’єктів господарювання.
І вже сьогодні, частина підприємств формують звітність за міжнародними стандартами, так як є потенційними учасниками фондового ринку, мають кредити у міжнародних банках, або ж прагнуть залучити інвесторів. І питання інтеграції облікової системи на таких підприємствах стоїть дость гостро та є надзвичайно актуальним.
Метою даної статті є вивчення проблем, що виникають при інтеграції обліку на основі створення єдиної інформаційної системи обліку та визначення її місця в управлінні підприємством, а також особливостей її функціонування у реальній діяльності вітчизняних підприємств .
За оцінками фахівців більшість середніх та великих вітчизняних підприємств відчувають гостру потребу у інтеграціїї облікової системи у єдиний механізм який забезпечуватиме прийняття оперативних та ефективних управлінських рішень.
Отже, перед підприємствами постала проблема у об ’ єднанні бухгалтерського, управлінського, податкового, а також обліку за МСФЗ у єдиному інформаційному просторі. У даній ситуації є два шляхи вирішення: або за допомогою розширення штату та створення спеціальних відділів, що займатимуться веденням р ізних видів обліку та складанням звітності, або інтеграцію усіх видів обліку у єдиній обліковій системі, за допомогою створення інформаційної системи обліку. Серед переваг такої обл ікової системи можна виділити наступне:
— виключається необхідність багаторазового введення даних для р ізних облікових потреб;
— високий р івень достовірності інформації, за рахунок зниження кількості користувачів, що вводять дані до системи;
— співставність та відповідність даних;
— відсутність потреби у залучені додаткових спеціалі ст ів;
— оптимізація документообігу компанії.
Інтеграція системи обліку досягається за рахунок вирішення ряду організаційних питань на рівні методології та техніки обліку, а також на рівні комп ’ ютеризації усього цого процесу. Як правило, за основу все ж приймається система фінансового обліку, яка доповнюється податковим обліком, деталізується даними управлінського обліку та об ’ єднується у єдину інтегровану систему. Але первинних даних, що необхідні, для ведення фінансовго обліку іноді недостатньо для отримання управлінських звітів та звітності за МСФЗ, отже варто їх доповнити деталізованою інформацією, яка усередені системи консолідується .
На наш погляд, потрібно розширити змі ст системи бухгалтерського обліку через інтеграцію видів обліку в єдиному інформаційному просторі, а в ідмінності в змісті та структурі інформації, що використовуються різними користувачами, можуть призводити до створення нових підсистем, що означатиме розвиток системи в цілому [ 6 ; с.365].
Аналіз практики застосування інтегрованої системи обліку на українських підприємствах свідчить про вирішення наступних проблем :
- відміна жорсткої централізаціії інформації та прийняття рішень;
- використання сучасного програмного забезпечення, що підвищує ефективність роботи не лише обліковців, а й менеджменту в цілому .
Більшість компаній ведуть фінансовий облік на базі програмного забезпечення фірми «1:С», відповідно, в цих компаніях, самим зваженим рішенням при створенні інтегрованої інформаційної системи обліку буде вибір такого програмного забезпечення, яке характеризується налагодженою взаємодією з вже існуючую програмою, легкістю налаштувань та можливістю як експортувати так і імпортувати дані.
В результаті інтеграції система обліку буде забезпечувати ефективний процес виявлення, вимірювання, накопичення, аналізу, підготовки, інтерпретації та подання інформації для зовнішніх користувачів, таких як акціонери, кредитори, регулюючі і податкові органи, а також використовуватись керівництвом для планування, оцінки і управління в організації та оптимального витрачання ресурсів.
Список використаних джерел:
1. Crowningshield G.R., Bettista G.L. The Accounting Revolution // Management Accounting . – July, 1966 .— pp.30-39.
2. Бородкін О. Внутрішньогосподарський (управлінський) облік: концепція і організація // Бухгалтерський облік і аудит. – 2001. – №2. – С. 45-53
3. Валуєв Б. Проблемы управленческой ориентации бухгалтерского учета // Св і т бухг алтерського обліку . – 1988. – №1. – С.3-10
4. Голов С.Ф. Бухгалтерський обл і к в Укра ї н і: аналіз стану та перспективи розвитку: Монографія. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 522с.
5. Ивашкевич В.Б. Управленческий учет в информационной системе предприятия // Бух галтерский учет. 1999. – №4. – С.99-102
6. Сопко В. В. Бухгалтерський обл ік в управлінні підприємством: Навч. пос іб. — К.: КНЕУ, 2006. — 526 с.