Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Бровко О.Т., Барда К.Д., Романова О.В.
Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ
ОБЛІК ЕЛЕМЕНТІВ ІНТЕР’ЄРУ В ЗАКЛАДАХ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ
Торговельно-виробнича сфера діяльності (або іншими словами сфера громадського харчування) одна з галузей національної економіки, що стрімко розвиваються. І не дивно, що на вулицях різних міст України з ` являються усілякі піццерії, закусочні, престижні ресторани. Щоб не втратити позицію на ринку, необхідно враховувати вимоги та уподобання споживачів. Зазвичай, перше враження про заклад громадського харчування складається на основі зовнішнього вигляду приміщення, його деталей, особливостей декору. Тобто дизайн і атмосфера, яка панує у закладі, відіграє одну з провідних ролей у формуванні вибору клієнта. Так , щоб успішно почати і розвивати бізнес, необхідно знати і враховувати вимоги вітчизняного "багатогранного" законодавства щодо ведення бухгалтерського і податкового обліку цих матеріальних цінностей. У даній статті нами розглянуто основні вимоги до ведення обліку елементів інтер`єру в сфері громадського харчування.
Взагалі, громадське харчування – це сфера торговельно-виробничої діяльності, у якій виробляють і продають продукцію власного виробництва і покупні товари, як правило, призначені для споживання на місці, з організацією дозвілля чи без нього.
Діяльність у цій сфері здійснюється закладами громадського харчування, що представляють собою організаційно-структурні одиниці, що, виробляють, і продають кулінарну продукцію, булочні, борошняні кондитерські вироби і покупні товари. Прямий зв'язок з господарською діяльністю мають різноманітні елементи декору, які розміщують у залах ресторанів чи кафе.
У таких предметів важлива місія — створювати інтер'єр закладу. Адже не секрет, що стильне ексклюзивне оформлення приміщення ресторану — одна з головних його конкурентних переваг. Воно працює на збільшення кількості клієнтів і, відповідно, зростання доходів закладу громадського харчування.
Але необхідно пам’ятати - к упуючи предмети інтер'єру, слід пам’ятати про їх документальне підтвердження. Це необхідно для відображення даних елементів інтер’єру в обліку.
Якщо є документальне підтвердження купівлі елементів декору і використання їх у закладі громадського харчування, то витрати на придбання картин, скульптур, кімнатних рослин у вазонах, акваріумів тощо відображатимуть у податковому обліку. А от яку роль їм тут відведено, залежить від двох критеріїв: п о-перше, строку експлуатації (більше чи менше року); по-друге, вартості ТМЦ (більше чи менше 1000 грн.).
Розглянемо перший критерій. Погодьтеся, важко точно сказати, скільки часу картина чи ваза красуватиметься в торговому залі ресторану. Проте можна впевнено стверджувати, що строк їх експлуатації — більше 365 днів. Тож такі ТМЦ — явні претенденти на звання основних фондів . Але чи отримають вони його, залежить від другого критерію. Як відомо, якщо витрати на придбання предмета інтер'єру перевищують 1000 грн. вони збільшуватимуть балансову вартість 2 або 3 групи основних фондів у податковому обліку.
Якщо ж вартість ТМЦ 1000 грн. чи менше, то до класу основних фондів вони не потраплять. Тоді витрати на їх придбання включають до валових, зрозуміло, за умови, що такі суми підтверджено документально. До передачі таких предметів у експлуатацію їх вартість входить до балансової вартості запасів.
Звісно, при декоруванні приміщення можна використовувати й предмети, термін використання яких вимірюють у днях, тижнях або місяцях (тобто менший ніж 365 днів). Це, наприклад, букети зі штучних квітів, ароматичні свічки, гірлянди тощо. Витрати на їх придбання без зволікань прямують до валових.
Також необхідно визначити долю вхідного ПДВ у вартості ТМЦ, які доповнюють інтер'єр залів ресторанів, кафе тощо. Він збільшує податковий кредит на підставі пп. 7.4.1 Закону про ПДВ. Пригадаємо: останній дає дозвіл на податковий кредит за товарами, які придбано для використання їх у оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності. Зрозуміло, що таке право необхідно підтвердити податковими накладними або іншими розрахунковими документами, згаданими в пп. 7.2.6 Закону про ПДВ.
Суми ПДВ сплачені при купівлі предметів, що прикрашають торгові зали ресторану, кафе тощо, платник цього податку включає до податкового кредиту.
Очікуваний строк корисного використання (експлуатації) елементів інтер'єру також важливий і для їх відображення в бухгалтерському обліку. Як ми вже з'ясували вище, для картин, скульптур, дзеркал і т. п. він більше року. Тож такі ТМЦ можуть потрапити до:
1) основних засобів (відповідний субрахунок рахунка 10). Якщо актив призначений для використання протягом періоду, що перевищує рік, і його вартість більша за встановлений в обліковій політиці вартісний поріг для малоцінних необоротних матеріальних активів . Ї х амортизують одним із шести методів, дозволених п. 25 П(С)БО 7 "Основні засоби", який застосовують на підприємстві.
2) малоцінних необоротних матеріальних активів (субрахунок 112). Якщо підприємство планує використовувати актив більше року але його ціна не перевищує встановленої вартісної межі для малоцінних необоротних матеріальних активів. Для них, як відомо, крім пpямолiнiйнoгo та виробничого методів, підприємство може вибрати один з особливих методів амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів (п. 27 П(С)БО 7 "Основні засоби"):
— списання 50% амортизаційної вартості малоцінних необоротних матеріальних активів в першому місяці його використання, а решти — у місяці списання з балансу;
— 100% списання амортизованої вартості в першому місяці використання.
Предмети ж інтер' єру, які, будуть використовуватися менше року (наприклад, підсвічники чи вазочки на столиках), попадуть до малоцінних швидкозношуваних предметів (рахунок 22). Тоді як витрати на живі квіти, конфетті, надувні кульки та інші прикраси, які використовують одноразово, одразу ж списують на рахунок 93 "Витрати на збут".
Громадське харчування вдосконалюється як галузь господарства в силу виконання нею специфічних функцій, відмінних від прямих функцій харчової промисловості і торгівлі. Громадське харчування є галуззю господарства, безпосередньо зв'язаною з забезпеченням населення предметами першої необхідності. Тобто, споживачі продукції закладів громадського харчування будуть постійно, і лише від політики підприємства залежатиме чи піде клієнт до нього, чи надасть перевагу його конкуренту.
Як було зазначено вище, об’єкти інтер’єру відіграють одну з досить важливих ролей у забезпеченні конкурентних переваг підприємства, у зацікавленні споживача і перетворенні його на постійного клієнта певного закладу. Тому не потрібно шкодувати коштів на оформлення дизайну закладу, оскільки зацікавлені клієнти у майбутньому можуть принести вам чи не малий прибуток, який перекриє усі витрати на дизайнерське оформлення і не тільки.
Список використаної літератури:
1. Про податок на додану вартість : Закон України: Затвернджений Верховн ою Рад ою України , N168/97-ВР від 03.04.1997 р., зі змінами та доповненнями.
2. Положення (стандарт) бухгалтерського обл іку № 7 « Основні засоби »: Затверджено Наказом Міністерства фінансів України, №92 від 27.04.2000 р.
3. Положення (стандарт) бухгалтерського обл іку №16 «Витрати»: Затверджено Наказом Міністерства фінансів України, №318 від 31.12.1999 р.