Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Первая Международная научно-практическая конференция "Проблемы формирования новой экономики XXI века"(19 декабря 2008 года)

Бровко О.Т., Кузьміна Н.О., Пастух Н.М.

Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету

ОСОБЛИВОСТІ ДОКУМЕНТУВАННЯ В ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Документування є первинним процесом у системі облікового перетворення інформації, а документ – носієм цієї інформації. Документи є основою, фундаментом, на якому ґрунтується вся облікова робота. Від якості документів залежить достовірність облікових показників.

Проблематика даної статті полягає у тому, що при веденні готельно-ресторанного господарства необхідно заповнювати документи пов ’ язні з веденням як готельного, так і ресторанного господарства.

Метою статті є визначення особливостей документування у готельному та ресторанному господарстві. Для її вирішення розглянемо особливості діяльності та пов’ язані з н ею особливості документування.

Заклад ресторанного господарства – це організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виготовляє, продає і організує споживання продукції власного виробництва та закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Порядок організації бухгалтерського обліку в закладах ресторанного господарства викладено в Методичних рекомендаціях №157. Документообіг у закладах ресторанного господарства залежить від етапів на яких знаходиться продукція:

- на складах оформлюються такі документи: товарна книга (картки кількісно-сумового обліку), товарний звіт, відомість про залишки товарів на складі, накладна на відпуск товарів на складі, накладна на відпуск товару з комори за формою №13–ОПіт;

- на виробництві – калькуляційні картки, план-меню, вимога до комори на отримання сировини, акт про реалізацію готових виробів кухні, денний забірний лист, замовлення-рахунок, меню на відпуск продуктів працівникам закладу, звіт про рух продуктів і тари по кухні, звіт про рух продуктів, контрольний розрахунок, Журнал обліку столового посуду та приборів, акт на бій, лом та втрату посуду і приборів за формою № 17–ОПіт;

- реалізація – розрахункові документи, акт про передачу товару і тари під час зміни матеріально відповідальної особи, товарний звіт, Журнал обліку столового посуду і приборів за формою №16-ОПіт, акт на бій, лом та втрату посуду та приладів за формою №17–ОПіт.

Практично всі документи, що складаються в ході технологічного процесу надходять до бухгалтерії, де проходять облікову обробку.

Сфера готельного бізнесу відрізняється від ресторанного господарства тим, що вона фактично пов’ язана з наданням послуг , котрі також потрібно документально оформити . Готельна послуга – це дії підприємства з розміщення споживача шляхом надання номера або місця тимчасового проживання в готелі, а також інша діяльність, пов’язана з розміщенням та тимчасовим проживанням.

Щоб упорядкувати документообіг при наданні готельних послуг був виданий наказ Держкомбудівництва, архітектури та житлової політики України від 13.10.2000 № 230. В якому виділені такі форми первинного обліку: анкета проживаючого; реєстраційна картка; візитна картка; рахунок; журнал обліку громадян, які проживають в готелі; журнал реєстрації іноземців, які проживають у готелі; журнал реєстрації заявок на бронювання номерів; касовий звіт; відомість руху номерів в готелі; журнал осіб, які проживають на поверсі.

Документи надходять до системи обліку із зовнішнього середовища. Особливістю готельного господарства є те, що певну частку первинних документів заповнюють самі проживаючі. До таких документів належать: анкета проживаючого та реєстраційна картка.

До повноважень адміністратора готелю входить заповнення таких документів, як: візитна картка, рахунок, Журнал обліку громадян, які проживають у готелі, Журнал обліку іноземців, які проживають у готелі, відомості обліку руху номерів.

Касовий звіт оформлюється касиром за даними рахунків форми № 4-г за звітний період в одному примірнику. Звіт щодня здають до бухгалтерії разом із рахунками, контрольними стрічками і терміналу платіжних карток. Журнал обліку проживаючих на поверсі щодня веде черговий по поверху.

На даному етапі розвитку ринкової економіки з метою збільшення конкурентоспроможності готельне господарство є не розривним з ресторанним. Працівникам в даній сфері діяльності необхідно знати, які документи потрібно оформлювати та яким чином. Тому ми рекомендуємо працівників ознайомлювати з відмінностями в заповненні документів як у готельному, так і ресторанному господарстві.

ЛІТЕРАТУРА

1. Дзюба Н. Особливості обліку в закладах ресторанного господарства.//Податки та бухгалтерський облік.–2007.-№71. – с.10-18.

2. Ніколаєнко В. Громадське харчування: організація роботи, документальне оформлення, облік.// Бухгалтерія торговельного підприємства: від А до Я. – 2005. - №16.

3. Хамайдюк О., Солошенко Л. Готельні послуги: відображаємо в обліку.// Податки та бухгалтерський облік. - 2007. - №77. с. 40-45.