Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
К.е.н. Мельник О.Г.
Національний університет «Львівська політехніка»
РОЛЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ В УПРАВЛІННІ МАШИНОБУДІВНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Діагностика у перекладі з грецької мови трактується як здатність розпізнавати, ідентифікація. Історично термін «діагноз» укорінився у медичній сфері у розумінні висновку про стан здоров’я пацієнта, на підставі якого лікарі формують рекомендації з оздоровлення хворого та подолання негативних симптомів. Що ж стосується діагностики діяльності підприємства, то її якість, повнота та достовірність надалі визначатимуть характер заходів, які розроблятимуться та реалізовуватимуться на підприємстві. Результати вивчення літератури та практичних матеріалів дозволяють стверджувати, що діагностика діяльності підприємства передбачає цільове оцінювання його стану, тенденцій та перспектив розвитку на основі системи індикаторів з метою інформаційного забезпечення прийняття обґрунтованих управлінських рішень, спрямованих на усунення проблемних моментів та слабких сторін організації чи використання шансів умов функціонування і сильних позицій підприємства.
В системі менеджменту підприємства найбільш максимально діагностика представлена при реалізації функції менеджменту – контролювання, хоча вона бере участь у реалізації й інших управлінських процесів: плануванні, організуванні, мотивуванні працівників, регулюванні, створенні методів менеджменту, прийнятті управлінських рішень тощо.
Переважна частина вітчизняних машинобудівних підприємств характеризується збитковістю, низьким рівнем платоспроможності та конкурентоспроможності продукції. Ця ситуація суттєво ускладнилась в сучасних умовах фінансово-економічної кризи. Не можна зменшувати вплив об’єктивних чинників на погіршення стану вітчизняних машинобудівних підприємств та збільшення фактів банкрутства, але значну роль відіграє і низький рівень розвитку систем управління. Адже не новиною є те, що значна частина менеджерів усіх рівнів управління машинобудівних підприємств не володіють інформацією про реальний стан функціонування їхніх підприємств, не аналізують причини, які зумовили виникнення проблем, а виконують лише корегувальні функції, не володіють знаннями та досвідом у сфері антикризового управління. На підприємствах не створені та не використовуються системи діагностики, які здатні надати реальну інформацію про різні сфери функціонування, проблемні моменти та існуючі перспективи.
Економічна діагностика насамперед виконує аналітичну функцію, яка передбачає цільовий систематичний збір інформації з даних податкового, бухгалтерського, статистичного, управлінського обліків, на підставі спеціально-проведених досліджень з метою створення бази даних про ретроспективний, існуючий та перспективний стан функціонування. Діагностика на підприємствах безумовно відіграє й інформаційну функцію, оскільки її основним завданням є інтерпретація інформації про функціонування підприємства і різні його сфери (постачання, виробництво, збут, фінанси, кадри, технології тощо) та її ідентифікація, визначення проблем, які виникають на різних рівнях та ланках з метою інформаційного забезпечення обґрунтування та прийняття управлінських рішень.
Усі діагностичні системи характеризуються консультаційним характером, адже в аналогічних ситуаціях може існувати безліч відмінних варіантів розвитку ситуації, а діагностичне забезпечення в таких умовах покликане розглянути альтернативність варіантів подолання проблем та проробку усіх можливих наслідків за кожним із них.
На підставі зібраної та ідентифікованої інформації відбувається розроблення заходів, що мають реактивний або ж спрямувальний характер, тобто діагностика покликана забезпечити функцію дієвості, відповідно до якої посадові особи повинні результативно використовувати її результати з метою підвищення ефективності функціонування власних підприємств.
Варто зауважити, що в сучасних умовах набуває особливої ваги антикризова роль систем економічної діагностики в менеджменті машинобудівних підприємств, оскільки вчасна інформація про існуючі негативні зміни та потенційні загрози покликана сформувати попередню реакцію та максимально уникнути негативних наслідків. В умовах України, коли достатньо зрозумілою була невідворотність негативних наслідків світової фінансово-економічної кризи практично для усіх галузей національної економіки, не вживались жодні заходи для мінімізації негативного впливу. Окрім цього, вже в умовах існуючої глибокої кризи на державному рівні досі не вжиті заходи для захисту та підтримки вітчизняних товаровиробників. Існуючу ситуацію варто було б максимально використати для структурної перебудови національної економіки, активізації розвитку базових сфер національного господарства промисловості (машинобудування, хімічної промисловості, металургії та ін.), що сприяло б активізації й усіх інших похідних галузей.
У підсумку доцільно зазначити, що будь-яке підприємство, функціонуючи у ринкових конкурентних умовах, повинно володіти інформацією про стан та перспективи власного розвитку, існуючі та потенційні проблеми з метою своєчасного розроблення обґрунтованих управлінських рішень, які спрямовані на підвищення ефективності та результативності діяльності. У таких умовах діагностика діяльності підприємства, яка має яскраво виражений цільовий характер, покликана сформувати інформаційну систему підтримки прийняття управлінських рішень, яка базується на результатах моніторингу, аналізу, порівняння, узагальнення, групування, економіко-математичного моделювання тощо.