Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
Гудима А.В.
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України
Автоматизація розрахунків розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (на базі СУБД MySQL та серверної мови сценаріїв PHP)
Розподіл обсягу міжбюджетних трансфертів між бюджетами міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим, міст обласного значення і районними бюджетами, визначається на основі спеціальної формули, визначеної законодавством.
Обсяг дотації вирівнювання з державного бюджету, визначається за загальним фондом місцевого бюджету як різниця між розрахунковим показником обсягу видатків та розрахунковим обсягом доходів (кошика доходів), закріплених за відповідними місцевими бюджетами, із застосуванням коефіцієнта вирівнювання. Кожен з цих показників обчислюється окремо, через систему інших формул.
Отримання остаточних результатів по формулі спряжене із значним використанням людських ресурсів та великою кількістю обчислень.
Метою проекту, що описується в статті, є автоматизація цих процесів і, відповідно, спрощення механізму отримання результату. Фактично, роль людини повинна звестись до вводу потрібних даних – все решта виконуватиме система.
Крім цього, реалізація проекту, завдяки специфіці технологій, що використовуються в ньому, дозволить зробити інформацію по розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів більш доступною. Працюючу систему потенційно можна буде розмістити на інтернет-сервері , в результаті чого до неї буде мати доступ велика кількість користувачів. Таким чином, практично кожен зможе здійснювати обчислення на базі системи, отримуючи дані, наприклад, по показникам обсягу видатків на різні галузі економіки. Варто зауважити, що на даний момент інструменти для вирішення подібних задач практично відсутні.
Постанова про затвердження формули була прийнята 5 вересня 2001 року. За час існування, вже видано 17 Постанов, щодо внесення змін в її структуру. Проект передбачає роботу з різними редакціями формули. Таким чином можна порівнювати результати, що їх генерує система в часовій площині.
На даний момент система знаходиться на стадії становлення. Коротко розглянемо основні її можливості: в системі можливо проведення обчислень з використанням існуючих формул та оперування формулами (створення нових, редагування, копіювання, видалення).
Як бачимо, на сьогоднішній день користувачу доступно як використання існуючих формул, так і операції по їх модифікації та оновленню. Безумовно, у випадку розширення кількості користувачів, буде здійснено розподіл прав користування. Перегляд і обчислення будуть доступні для всіх, в той час як інші можливості системи - лише для окремої категорії користувачів-модераторів.
Зупинимося на процесі створення формули. Вказавши кількість елементів формули користувач переходить до процесу побудови формули: потрібно вказати механізм обчислення, заповнити поля з описом всіх параметрів. В системі працює механізм псевдонімів: при записі самої формули вказуються не імена параметрів, а їхні псевдоніми. Наприклад, формула (V(s1i)* V(s2i)*+ V(s3i))/ V(s4i) записується як (X 3 * X 2+ X 3 ) / X 4
Як правило, введення значення показника відбувається вже в процесі обчислення, проте у користувача є можливість використання параметрів-констант. В такому випадку значення параметру вводиться ще на етапі конструювання формули. Важливо зазначити, що система повністю підтримує «вкладеність формул», тобто в якості значення аргументу може фігурувати результат, який повертає інша формула, попередньо створена в системі. Таким чином, є можливість створювати цілий каскад формул, що дозволить повністю реалізувати складну структуру обчислення всіх показників формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів.
Для спрощення роботи з великими масивами інформації в системі реалізовано підтримку «копіювання» формул як об’єктів. Це дозволить достатньо швидко наповнювати базу формул при первинному заповнені системи або при створенні нових редакцій.
В процесі створення системи вдалось уникнути жорсткої прив’язки до поточного завдання, тобто в перспективі проект можна буде застосувати для автоматизації інших складних обчислень.
Через незавершеність системи, вона відсутня у відкритому доступі, проте є можливість перегляду скріншотів . Їх список можна знайти за адресою http://aerostyle.net.ua/f-screens/
Створення вищеописаної системи стане важливим кроком в напрямку застосування інформаційних технологій в сфері економіки та фінансів. Окрім суто прикладного значення система матиме і демонстраційний характер. Адже її існування служитиме черговим аргументом на користь того, що інформаційні технології можуть і повинні використовуватись у вирішенні складних економічних завдань.
Список використаних джерел:
1. Постанова від 05.09.2001 N 1195 Про затвердження Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до державного бюджету) між державним бюджетом та місцевими бюджетами
Текст Постанови взято з ресурсу http://zakon1.rada.gov.ua (сторінка пошуку http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi)