Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ПРОБЛЕМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗАОЩАДЖЕНЬ НАСЕЛЕННЯ НА ІНВЕСТИЦІЇ
Андрейчикова А.М.
Національний гірничий університет, м.Дніпропетровськ
Однією з проблем економіки України і дотепер залишається незадоволена потреба реального сектора в інвестиціях.
Сьогодні, за умови недостатності бюджетних коштів і відсутності можливості комерційних банків задовольнити потреби реального сектора у довгострокових кредитах, на перше місце виходить залучення інвестицій через механізм фондового ринку, однією з функцій якого є залучення інвестиційних ресурсів з метою їх подальшого спрямування на забезпечення зростання виробництва.
Велику значимість в якості чинника формування ресурсної бази фондового ринку має наявність значних обсягів заощаджень населення, адже загальновідомо, що у більшості країн саме заощадження населення живлять інвестиційними коштами економіку країни.
Тому, сьогодні на перший план виходять питання: по-перше, чи є в Україні цей інвестиційний потенціал і, по-друге, чи буде він спрямований на фондовий ринок.
Інвестиційний потенціал населення існує. Це ілюструє динаміка зміни доходів населення та рівня безробіття за остання роки. Так, за період з 2001 по 2006 роки доходи населення збільшилися з 157996 млн. грн. до 479309 млн грн., тобто майже у 3 рази. Одночасно спостерігалося зростання середньомісячної заробітної плати з 311 грн. до 1041 грн. Все це на фоні зниження рівня безробіття з майже 11% до 6,8% і суттєвого зниження ставки податку свідчить про зростання добробуту громадян [1,8].
Однак інфляційні процеси, які сьогодні спостерігаються в Україні, негативно відбиваються на зростанні реального доходу населення.
Якщо у пересічного українця з’являються тимчасово вільні кошти, серед великої кількості можливостей їх застосування він обирає не придбання цінних паперів, а, швидше за все, стабільну іноземну валюту або банківський депозит, незважаючи на те, що відсотки по вкладах у банк сьогодні є досить низькими.
Якщо порівнювати як альтернативні варіанти придбання цінних паперів і внесення коштів на банківський депозит, то основними критеріями, за якими повинні оцінюватися ці варіанти і які впливають на вибір суб’єкта є доходність, ризик і доступність.
Що стосується доходності, то більшість аналітиків свідчить про те, що доходність на ринку цінних паперів значно вища ніж за банківськими депозитами. Але доходність і ризикованість знаходяться у прямій залежності. Більшість населення не схильна до ризику і тому обирає не надто доходний але досить надійний спосіб зберігання заощаджень на депозитних рахунках.
Діяльність на фондовому ринку – це досить складний вид діяльності, який потребує глибоких економічних та юридичних знань а також відповідного досвіду.
І тут індивідуальний інвестор знаходиться у менш вигідному положенні порівняно з професійним учасником ринку цінних паперів. Це відбивається, перш за все, в інформаційному забезпеченні операцій на ринку, без чого складний процес інвестування неможливий. В країнах з нестійкою ринковою економікою витрати на інформацію можуть бути дуже високими через відсутність достатнього регулювання порядку розкриття інформації про стан господарської діяльності підприємств і відповідальності за її неналежне розкриття.
Характерне для України таке економічне явище як вкладання заощаджень у стабільну іноземну валюту, а не в економіку рідної держави, свідчить про відсутність довіри як до держави взагалі, так і до її фінансових інститутів.
Ще одним з факторів, які впливають на поведінку інвесторів є соціальний фактор. За відсутності соціальної стабільності неможливо сподіватися на зростання зацікавленості інвесторів в здійсненні інвестицій, оскільки соціальний фактор здійснює прямий вплив на величину ринкового ризику.
Крім того, недовіра до ринку цінних паперів пояснюється низкою інших факторів, серед яких можна виокремити низький професійний рівень інвестування, зростання рівня непрозорості фондового ринку та незахищеності прав дрібних інвесторів.
Подоланню впливу факторів, які гальмують перетворення заощаджень населення в інвестиції повинно сприяти створення інститутів спільного інвестування, які є організаційно-правовою формою діяльності, пов’язаною з об’єднанням грошових вкладень інвесторів для отримання прибутку від вкладення їх в цінні папери інших емітентів та нерухомість.
Розвиток діяльності інститутів спільного інвестування в Україні має сприяти акумуляції вільних коштів юридичних та фізичних осіб з наступним їх вкладанням у ті чи інші інвестиційні проекти.
Інститути спільного інвестування поєднують функції фінансового посередника та інституціонального інвестора. Діяльність їх як професійних інвесторів значно знижує ризикованість діяльності порівняно з діяльністю індивідуальних інвесторів.
Але на даному етапі розвитку спільного інвестування спостерігається необізнаність громадян щодо змісту роботи ІСІ, технологій спільного інвестування. Тому для вирішення проблеми трансформації заощаджень населення в інвестиції в першу чергу необхідно проводити роз’яснювальну роботу і таким чином стимулювати суспільство до участі в інститутах спільного інвестування.
Література:
1. Єфименко Т.І. Економічне зростання – основа підвищення добробуту громадян // Фінанси України. – 2007. - №8. - С.3-12.