Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

ВПЛИВ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ НА ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

Гуцуляк В.Е.

Вінницький національний технічний університет

Побудова інноваційної соціально орієнтованої моделі ринкової економіки в Україні потребує пильної уваги до стану інвестиційної сфери як основного індикатора стабільного рівня розвитку економіки країни. За цих умов особливого значення набуває поліпшення інформаційного забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності.

Актуальність проблеми формування сприятливого інвестиційного середовища, удосконалення інформатизації процесу інвестування та недостатня теоретична розробка низки проблем у даній сфері зумовили вибір теми статті.

Вагомий внесок у дослідження загальних проблем інвестування зробили Х. Голхамер , М.Кесон, Д.Най та ін. Різні аспекти цієї проблеми перебувають у полі зору українських вчених: С.М.Васильченка, О.Є Кузьміна, С.К. Реверчука та ін.

Однак окремі аспекти інформаційного забезпечення інвестиційної діяльності залишаються розробленими недостатньо. Розгортання трансформаційних процесів в економіці України об’єктивно зумовили зосередження уваги в даній статті на проблемі забезпечення потенційних інвесторів необхідною інформацією.

Доцільність подальшого дослідження цієї проблеми пов’язана з потребою формування динамічного інвестиційного потенціалу України та підвищення ефективності його використання для економічного зростання як за рахунок внутрішніх джерел інвестицій, так й іноземного капіталу.

Метою даної роботи є розробка пропозицій щодо покращення інноваційно-інвестиційної діяльності в Україні та підвищення ефективності використання інформаційних технологій в інвестиційній сфері для стимулювання економічного зростання в країні.

Розвиток науково-технічної та інноваційної діяльності є одним із пріоритетних при формуванні нової вітчизняної моделі економіки. Уже сьогодні частка інформаційних технологій у загальному обсязі пріоритетних науково-технічних розробок, що знаходять застосування в різних галузях економіки становить у: промисловості - 35,6 %, сільському господарстві - 2,7 %, будівництві - 4,9 %, транспорті - 1,8 %, нематеріальній сфері - 55,0 %.

Інформаційне обслуговування науково-технічної та інноваційної сфери переважно здійснюється через комп'ютерні мережі, які забезпечують доступ до світових патентно-інформаційних ресурсів, професійну підготовку та консалтинг у режимі " он-лайн ". Одержання послуг консалтингових служб організаціями науково-технічної сфери полегшують доступ до донорських програм підтримки технологічного бізнесу, надають можливість участі у Інтернет-виставках , не обмежених ні тимчасовими ні просторовими чинниками, а також у багатьох випадках фінансовими та матеріальними [1] .

Інформаційне обслуговування передбачає наявність відомостей про інноваційні проекти, про фінансові ресурси, які можуть бути акумульовані для реалізації проекту, про розробників інновацій та інноваційних менеджерів, про патентну базу даних. Інформаційне середовище істотно впливає на швидкість протікання інноваційних процесів, оптимізує інноваційну діяльність, пропагує її досягнення.

Інформаційне забезпечення технологічного розвитку та інноваційного процесу - це інтегрування даних про науково-технічні розробки та інноваційні процеси, забезпечення відкритого доступу (платного або безкоштовного) до них зацікавлених юридичних або фізичних осіб [1].

За переконанням ряду авторів основною проблемою для інноваційних проектів є виконання класичних завдань менеджменту - пошуку і завоювання ринку, яке не можливе без розвитку інформаційної інфраструктури забезпечення інноваційної діяльності та створення і розвитку інформаційно-технологічних комплексів підтримки інновацій, маркетингової та інжинірингової діяльності. Формування інформаційно-інноваційних та інформаційно-маркетингових центрів дає змогу вирішувати найважливіші завдання, пов'язані з реалізацією науково-технічної політики, використовуючи ці структури для окупності витрат на їх створення [2].

В Україні, на жаль, і досі немає повноцінного статистичного моніторингу попиту та пропозицій на інноваційні та науково-технологічні розробки, а також (що дуже важливо) використання іноземних інвестицій у цій сфері дуже обмежене, що в свою чергу стримує впровадження інформаційних технологій в інноваційно-інвестиційну діяльність.

Існує проблема забезпечення зарубіжних інвесторів інформацією про чинне законодавство, стосовно іноземних інвестицій; тексти законів та інструкцій недосяжні для ознайомлення. Практично нема єдиного підходу до статусу та відміни попередніх законів, тому важко визначити, які закони зберігають чинність, а які були анульовані [5] .

На наш погляд, для вирішення цих завдань, у першу чергу, необхідно створити єдиний український Web-портал науково-технічних та інноваційних розробок. Цей портал повинен включати такі основні типи сервісів (послуг):
- інформаційний сервіс (усе, що допомагає знайти (у разі потреби) і одержати інформацію);
- сервіс реалізації бізнес-функцій (усе те, що орієнтоване безпосередньо на продаж товарів/послуг);

- інструментарій користувача (усе те, що допомагає йому створювати і просувати свій контент у мережі, насамперед безкоштовний хостінг і безкоштовний e- mаil , рейтинги, банери , "авансування" та ін.);

- cервіс забезпечення спілкування (усе, що спрямовано на задоволення потреб у спілкуванні).

Інформаційні технології обробки даних, телекомунікації і системи зв'язку можуть дуже скоро генерувати та розповсюджувати об'єктивну інформацію про інноваційні та науково-технічні розробки, що може стати важливим фактором для надходження прямих інвестицій. Доступність до такого роду інформації дозволить інвесторам легше орієнтуватися в особливостях реалізації своїх проектів в Україні [4] .

Наряду з цим потрібно задіяти своєрідні інноваційні механізми для реалізації інноваційних проектів, тобто створити спеціальні податкові умови, які б були привабливими для потенційного інвестора. Наприклад, відстрочити сплату кредиту, зменшити податки та інші фіскальні платежі за інвестиціями, спрямованими на розвиток науково-технічних розробок. При цьому йдеться винятково про кошти, які були б залучені від інвесторів - як вітчизняних, так і закордонних.
Необхідно прикласти максимум зусиль для створення системи інформаційного забезпечення інноваційної діяльності у країні та її ефективного використання.

У даній публікації розроблені пропозиції щодо покращення інноваційно-інвестиційної діяльності в Україні та підвищення ефективності використання інформаційних технологій в інвестиційній сфері для стимулювання економічного зростання в країні.

В наш час інформаційні технології знаходяться в періоді свого бурхливого розвитку. З кожним роком вони здійснюють все більший вплив на різні сфери діяльності держави. Тому процес інформатизації інноваційно-інвестиційної діяльності стає важливим фактором покращення інвестиційного середовища країни.

Література:

1. Пересада А.А. Управління інвестиційним процесом. - К.,2002 /

2. Макаренко І.П., Трофимчук О.М., Кузьменко В.П. Проблеми становлення інноваційної політики в Україні.- К.: УІНСіР : Ін-т еволюц . економіки, 2004. – 124 с.

3. Гальчинський А., Геєць В. Інноваційна стратегія українських реформ.- К.: Знання України, 2002. – 336 с.

4. Чайка В.М. Іноземні інвестиції як фактор глобалізації світової економіки // Інвестиції: практика та досвід . – 2007 . - №2 . – Січень .

5. Гаман С.М. Формування інформаційного простору підприємства// Інвестиції: практика та досвід . – 2007. - №16 . – Серпень .

6. Янсен Ф. Эпоха инноваций . – М.: ИНФРА-М, 2002. – 308 с.