Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ

Чирочка А.В.

Українська державна академія залізничного транспорту

Потреби в інвестиціях існують практично в кожній країні, а спричинено це обмеженістю економічних ресурсів. Прямі іноземні інвестиції – одне з найяскравіших явищ світової економіки. Багато фірм нині активніше розширюють свою діяльність за кордоном за рахунок прямих інвестицій. Державні ж інвестиції можуть здійснюватись з метою регулювання розвитку економіки. Для активізації інвестиційної діяльності потрібна інвестиційна політика з чіткими механізмами реалізації на державному та регіональному рівнях. Необхідна загальна стратегія інвестиційного розвитку регіонів, яка б визначила пріоритети інвестування і до того ж була б перспективною.

Як на державному, так і на регіональному рівні розвиток високоефективних галузей повинен поєднуватись із позбавленням неефективних виробництв, застарілі технології мають бути замінені новими ресурсозберігаючими технологіями. Саме вони приведуть нас до науково-технічного прогресу і не допустять відставання України від світового рівня, тому варто налагоджувати механізм інвестування. Наприклад, Дніпропетровщина знаходиться на одному з найвищих рівнів розвитку науки й технологій. Тут розробляють високі научні інновації, які можуть використовуватись на підприємствах з метою досягнення ефективності здійснення промислового процесу. Вважаємо, дана сфера повинна інвестуватися, адже в майбутньому це будуть наукові розробки високої цінності.

Взагалі, протистояння економічного спаду – це зміна пріоритетів і форм інвестування. На нашу думку, треба оптимізувати структуру економіки країни, зменшити частку галузей металургійної, важкої промисловості, що у великих обсягах споживають природні ресурси, негативно впливають на екологічну ситуацію, а їх продукція вивозиться за межі України. Варто збільшити частку наукомістких галузей з екологічно чистими технологіями. Це може бути легка, харчова промисловість, галузі сільського господарства, сфера послуг. Плануючи сприятливе мабутнє економіки регіонів, не варто забувати про області, де гостро постала проблема безробіття. Мають розроблятися програми структурних змін в економіці регіонів, потенційно небезпечних щодо безробіття. Дана проблема постала, наприклад, у Миколаївській області. Упродовж декількох років під скорочення потрапили навіть не тисячі, а десятки тисяч заводчан. У зв’язку з хоч і невеликим, та все ж ростом економіки ситуація в місті покращилася. Нині в Миколаєві на 4 тис. офіційних вакансій припадає лише 3 тис. зареєстрованих безробітних. Найскладніша ситуація склалася на селі, де з кожним роком рівень безробіття зростає. Необхідне створення більш сприятливого інвестиційного клімату, розвитку інститутів, що сприяють діяльності на пріоритетних напрямках регіональних інвестиційних ресурсів.

Що стосується галузі капітального будівництва, цікавим залишається той факт, що важливими є науково-дослідні роботи, що проводяться з метою визначення ефективності спорудження нового об’єкту. У найбільш розвинених країнах на дослідницькі проекти витрачається 10-15% загального обсягу капіталовкладень, коли в Україні – до 2%. А саме за рахунок підготовки на новітній науково-технічній основі інвестиційні процеси проходять швидше та якісніше. У проектах мають ширше застосовуватись прогресивні наукові досягнення, ресурсо- й енергозберігаючі технології. На стадії розробки проектної документації можна досягти значної економії загальної вартості будівництва.

Одним із найважливіших пріоритетів на даному етапі для України, вважаємо, є завдання збереження і подальшого нарощування власного науково-технічного потенціалу. Не таким уже й простим постало завдання організації власних науково-технічних досліджень. Це пов’язано з величезними фінансовими витратами. Звісно, ми маємо можливість використовувати технічні, організаційні і виробничі досягнення економічно розвинених країн. Так, можемо одержувати в готовому вигляді техніку, знання, що можуть стати важливим фактором прискорення розвитку. А так виникає технічна залежність від інших країн. Без залучення до сучасного науково-технічного прогресу Україна перебуватиме у стані економічної відсталості. Впровадження сучасної техніки ускладнене внаслідок фінансової скрути. Необхідно виходити з принципу фінансової підтримки життєздатних виробничих структур, що здатні ефективно використовувати кошти і на цій основі протягом найкоротшого часу збільшити обсяги виробництва. Інвестиційний процес має забезпечувати використання наявних ресурсів за максимально можливих темпів зростання добробуту населення. Мають бути освоєні нові перспективні і конкурентоспроможні виробництва з метою поглиблення інтеграції у світову економічну структуру. Слід прагнути до зменшення залежності країни від імпорту стратегічних ресурсів і товарів, потрібно використовувати переваги великомасштабних виробництв.

Для активізації інвестиційної діяльності потрібна інвестиційна політика з чіткими механізмами реалізації на державному та регіональному рівнях. Необхідна загальна стратегія інвестиційного розвитку регіонів, яка б визначала пріоритети інвестування і була б перспективною. Головна роль у процесі підвищення інвестиційної привабливості регіонів України має належати державі, яка володіє для цього необхідними коштами бюджету і здатна в масштабах усієї країни визначити перспективні напрямки та об'єкти інвестування. Водночас, органи місцевого самоврядування мають розробляти основні напрямки інвестиційної стратегії на території регіону щодо залучення коштів під перспективні інвестиційні проекти, сприяти у визначенні основних пріоритетів інвестування регіону, координувати інвестиційні проекти, контролювати раціональне використання отриманих фінансових ресурсів. Інвестиційну привабливість всієї країни складає економічна діяльність кожної з областей, тому важливим є досягнення високих результатів на регіональному рівні.

Література:

1. Основи економічних знань/Гальчинський А.С., Єщенко П.С., Палкін Ю.І – К.: Вища школа, 1999.

2. Розміщення продуктивних сил /За ред. С.І. Дорогунцова . – К., 2000.

3. Статистика України. - 2003(№2), 2004(№1).