Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

ЕФЕКТИВНЕ ІНВЕСТУВАННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА (НА ПРИКЛАДІ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ)

Маркова С.В.

Запорізький національний університет

Епоха глобалізації „примушує” всі сфери народного господарства прискорювати темпи розвитку науково-технологічного та інноваційно-інвестиційного прогресу, помітно впливає на структуру та ефективність національної економіки та АПК зокрема.

Так, Запорізька область-один з найбільших виробників сільськогосподарської продукції серед регіонів України. Обсяг валової продукції сільського господарства в Запорізькій області за січень-листопад 2007 року склав 2830,6млн. грн. і зменшився у порівнянні з відповідним періодом 2006 року на 17,1% (по Україні – на 5,7%), у т. ч. по сільгосппідприємствах – 1380,0млн. грн. (на 17,8%), по господарствах населення – 1450,6млн. грн. (на 16,5%). Зменшення майже удвічі кількості тракторів, зернозбиральних комбайнів, інших сільськогосподарських машин і знарядь, що теж призвело до спаду виробництва сільськогосподарської продукції. Отже, галузі необхідні значні кошти, але інвестори воліють вкладати свої кошти у більш ліквідні галузі економіки. За рахунок усіх джерел фінансування протягом січня-вересня 2007 року освоєно 3655 млн. грн. капітальних інвестицій, у тому числі інвестицій в основний капітал - 3357,1млн. грн., що становить 126,2% до відповідного періоду минулого року.

Основним показником ефективності діяльності підприємств АПК є прибуток-узагальнений показник, який складається з трьох частин: отриманий від реалізації товарної продукції, прибуток від іншої реалізації (природоохоронних заходів) послуг і виконання додаткових робіт, прибуток від позареалізаційних фінансових результатів [1].

Для створення механізму оцінки економічної ефективності інвестицій на підприємствах сільського господарства необхідно використовувати закордонний досвід проведення інвестиційних розрахунків, тобто більш широкого застосування динамічних методів оцінки економічної ефективності. Оцінка економічної ефективності має бути комплексною, враховувати всю повноту зовнішнього впливу (екологічних, соціальних та інших факторів) і внутрішніх можливостей (ризики, урахування невизначеності).

Загальні принципи, на яких базується підхід до визначення ефективності розробки і реалізації інвестиційного проекту такі: системність, в основі якої лежить урахування багаторівневої системи; об’єктивність і суб’єктивність всебічної оцінки інвестиційного проекту; комплексність - всебічний аналіз усіх наслідків реалізації інвестиційного проекту як безпосередньо в рамках розглянутої системи, так і за її межами; варіантність, тобто досить повне дослідження всіх можливих і доступних альтернатив реалізації інвестиційного проекту; обмеженість і доступність ресурсів, що використовуються для реалізації даного варіанта проекту; повнота обліку витрат і ефекту; вірогідність і порівнянність варіантів; вибір дисконтної ставки порівняння; урахування фактора часу в усіх його проявах; керованість процесів оптимізації, вибору і реалізації порівнюваних варіантів заходів; адаптивність - можливість ефективного пристосування варіанта розробки, функціонування і розвитку проекту, до можливих, заздалегідь точно відомих змін у характері, змісті та напрямку його реалізації.

Взагалі розвиток сільського господарства в Запорізькій області за рахунок інвестицій „набирає обертів”. Так, у 2007 році державна фінансова підтримка агропромислового комплексу області збільшилась проти відповідного періоду минулого року на 40 % і становить 128,9 млн. грн., з яких на 01.12.2007 до області надійшло 110,8 млн. грн., або 86 % передбаченого на рік, першочерговим завданням Запорізькій облдержадміністрації є просування Запорізької області, як привабливого і високоякісного товару, і саме ці поняття включають такі завдання як:

-створення ефективних каналів розповсюдження інформації про інвестиційний потенціал області (зокрема можливості аграрієв нашого регіону)- це робота зі створення різноманітних спеціалізованих рекламний - інформаційних друкарських і електронних видань (це і презентаційний буклет «Запорізька область – регіон можливостей», і «Інвестиційний бюлетень», це створення двох потужних веб-порталів , а саме інвестиційний сайт «Запорізька область – регіон можливостей» і веб-сайт «Віртуальні виставки Запорізької області України»).

-Запорізька обладміністрації постійно є як учасником, так і організатором міжнародних виставок і ярмарок;

-одним з головних чинників також є визначення перспективного бачення розвитку області, що у свою чергу є головним кроком до створення інвестиційних програм розвитку регіону, таких як проект розробленої Концептуальної програми „Стратегія залучення інвестицій в економіку Запорізької області на 2007- 2010” і „Програма забезпечення міжнародного і інвестиційного іміджу Запорізької області на 2007- 2010” .

Запорізький регіон займає провідне місце в національній економіці і входить до числа регіонів, які становлять основу її аграрного потенціалу. Але перебуваючи в довгій кризі, село Запорізького краю з родючими землями, з сприятливими природнокліматичними умовами без інвестиційної допомоги не може досягнути позитивної економічної ефективності.

Література:

1. Савченко О.Ф. Теоретичні аспекти ефективності функціонування підприємств аграрного сектора економіки// Економіка АПК. – 2002. – №8. – С.41-44.

2. Марчук Л.П. Особливості інвестиційно-інноваційної діяльності в агропромисловому виробництві// Економіка АПК. – 2007. – №7. – С.96-100.