Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

ПЕРСПЕКТИВА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ АГРАРНОЇ СФЕРИ

Стеценко О.І.

Сумський національний аграрний університет

Існуючий рівень організації державної інформаційної інфраструктури та система управління економікою АПК не забезпечують ефективного розвитку галузі. Це пояснюється рядом об’єктивних причин, серед яких – низькі темпи інформатизації [1] і невідповідність старої схеми керування сучасним нормам. Суб’єкти, відповідальні за прийняття економічних рішень на різних щаблях господарської структури, потребують нових підходів до використання інформаційних ресурсів і більш ефективних способів оперативної підтримки.

На нинішньому етапі розвитку суспільства знання й інформація стають ключовими факторами виробництва і мають тенденцію до відокремлення у самостійну галузь економіки [2]. Особливо гострою проблема забезпечення інформацією постає перед суб’єктами інвестиційної діяльності [3]: відсутність доступу до інформаційних ресурсів формує несприятливий інвестиційний клімат в регіоні як для зовнішніх, так і внутрішніх інвесторів.

Наше дослідження спрямоване на пошук найбільш ефективних способів і джерел отримання економічної інформації та удосконалення каналів її поширення у сфері агропромислового виробництва. Об’єктом дослідження обрано систему інформаційних потоків в економічній інфраструктурі АПК Сумської області. Предмет – інформаційний ресурс в АПК як фактор загальної економічної ефективності системи. Для досягнення мети поставлено ряд задач: 1)вивчити стан і напрями розвитку економічної інфраструктури АПК в умовах постіндустріального суспільства; 2)дослідити теоретичні аспекти інформаційного забезпечення оперативно-господарських та інвестиційно-інноваційних процесів у окремих галузях економіки; 3)обґрунтувати ознаки інформації, що характеризують її як ресурс; 4)встановити конкретні залежності між ефективністю використання окремих факторів і рентабельністю виробництва в продуктових підкомплексах ; 5)сформулювати положення про значення інформаційного ресурсу для інфраструктури АПК на рівні регіону; 6)розробити методологію оцінки вплив у інформаційних потоків на результати економічної діяльності сільськогосподарських підприємств .

Головними критеріями розвитку економічної системи можна вважати обсяги чистих інвестицій і рівень їх прибутковості. Сільське господарство істотно поступається критеріями привабливості з точки зору інвестування. Тривалий час пріоритетними залишаються галузь машинобудування, харчова промисловість, оптова та роздрібна торгівля. Відсутність зацікавленості з боку інвесторів пояснюється в першу чергу високим ризиком недоотримання прибутків, що обумовлено специфікою виробництва, довготривалого в часі і об’єктивно залежного від природних факторів. Іншим негативним чинником є політична нестабільність і недосконалість земельного законодавства. Але найбільше значення для проведення будь-якої діяльності, в тому числі й інвестиційної, має інфраструктура. Для пожвавлення інвестиційних процесів у Сумській області щорічно проводяться міжнародні інвестиційні форуми, видається спеціальна карта інвестора, що містить інформацію про інвестиційні об’єкти. Проте ступінь віддачі від такого типу презентацій, особливо в аграрній сфері, є незначним. В основному – через обмежений доступ до інформаційних ресурсів. Інформація– не лише дорогий товар, а й важливий стратегічний ресурс, раціонально використовуючи який, можна досягти високого результату в господарюванні.

Більшість товаровиробників у сільській місцевості з економічних причин не можуть утримувати постійно у складі своїх підприємств необхідну їм кількість службовців (економістів, бухгалтерів, юристів, менеджерів, маркетологів, логістів), що обумовлює нездатність самостійно забезпечувати себе необхідною інформацією. Над збиранням і поширенням економічної інформації працюють державні статистична і податкова служби. Наданням подібної інформації також займаються окремі державні і приватні організації і підприємства, які діють у якості посередників на договірних умовах. Але вони прямо не зацікавлені у підвищенні ефективності діяльності клієнтів, а також орієнтовані переважно на надання послуг великим товаровиробникам сільськогосподарської продукції. Вартість інформаційних послуг зростає пропорційно іміджу організації, що їх надає. Отримана інформація від слабо кваліфікованих і, нерідко, сумнівних служб – менш надійна, а часто й небезпечна. Через недостатнє бюджетне фінансування гальмується утворення державних дорадчих і консультаційних служб. Тому сектор ринку даних послуг на сьогоднішній день є практично незаповненим. Нами пропонується ввести в дію регіональний інвестиційний web-портал. Створення порталу розширить можливості ініціаторів інвестиційних (інноваційних) проектів у галузі АПВ та сприятиме задоволення інформаційних потреб інвесторів. Єдина база інвестиційних проектів дозволить прискорити пошук найбільш привабливих пропозицій. Удосконалена методологічна основа і автоматизована система оцінки прибутковості забезпечить ефективний їх відбір. Інвестиційний портал Сумської області може бути інструментом залучення додаткових коштів у розвиток АПК регіону.

Література:

1. Проект концепції національної програми інформатизації від 19 березня 2007р. – http://www.minagro.kiev.ua/page/?4111

2. Мельник Л.Г. Информационная экономика . – Сумы : ИТД « Университетская книга», 2003 . – 288 с.

3. Козьменко С.Н. Инвестиционные решения и управление НТП. – Сумы : ИТД « Универсальная книга»; ООО «КИК. Деловые перспективы », 2005. – 158 с.