Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ШЛЯХИ ЗАЛУЧЕННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ
К.е.н . Ситнік І.В., Мишаста Т.М.
Донецький державний університет управління
Зростання економіки та розвиток глобалізаційних процесів в Україні спонукають звертатись до комерційних засобів підтримки – інвестиційних ресурсів.
Актуальність дослідження підтверджується тим, що залучення та ефективне використання іноземного капіталу в Україні можливе за умов інвестиційної привабливості країни-реціпієнта та наявності інтересів іноземних інвесторів.
Метою роботи є аналіз іноземних інвестицій в економіку України та розробка заходів щодо їх залучення.
Динаміка економічного зростання країни з 2000р. може розглядатися як одна з переваг розміщення прямих інвестицій в Україні.
За останні роки обсяг щорічних надходжень прямих іноземних інвестицій в Україну мав тенденцію збільшення (рис.1).
Рис.1. Прямі інвестиції на одну особу (наростаючим підсумком) [1]
Згідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2001 року № 1801 „Про затвердження розвитку інвестиційної діяльності на 2002-2010 роки”, капіталовкладення в економіку України в 2010 році мають зрости у 3 рази і становити 15 млрд. дол.США , або 16,5% ВВП країни [2].
Слід зазначити, що загальний обсяг необхідних іноземних інвестицій в економіку України має перевищувати 40 млрд.дол.США [3].
Тому, по-перше, необхідні зміни в режимі інвестування. Розширення Європейського Союзу, шляхом вступу до нього України, може вплинути на цей процес.
По-друге, Україні слід приймати більш активні заходи щодо процесу інтеграції до Європейського Союзу, що в свою чергу дасть значний інвестиційний поштовх для розвитку національної економіки.
По-третє, Україні слід зосередитися на тому, чим можна привабити потенційних інвесторів.
Залучення значних інвестицій (30-40млрд.дол.США) та іноземного капіталу дозволить вирішити питання завершення структурного реформування економіки України, підвищення конкурентоспроможності продукції та підприємств, переходу до інноваційної моделі розвитку.
Сьогодні Україна пропонує достатньо широкий набір переваг розміщення прямих інвестицій. Але сама наявність таких переваг не означає автоматичного надходження капіталу. Ситуація також ускладнюється через існування факторів, що знижують інвестиційну привабливість країни.
Однією з найголовніших причин небажання вкладати кошти в українську економіку є те, що порівняно з науково й технічно розвинутими секторами економік передових країн більшість вітчизняних галузей є значною мірою технологічно відсталими, що зумовлено колишньою політикою.
Залучення іноземних інвестицій в економіку України стає завданням, від ефективності вирішення якого залежить хід, темпи і багато в чому результати проведення реформ.
Для того щоб іноземні інвестори пішли на вкладення, необхідні дуже серйозні зміни в інвестиційному кліматі. Необхідно прийняти ряд кардинальних заходів, спрямованих на формування в Україні умов розвитку цивілізованих ринкових відносин. Серед основних заходів в якості першочергових варто назвати:
1) досягнення національної згоди між різними владними структурами, соціальними групами, політичними партіями й іншими громадськими організаціями;
2) гальмування інфляції (всіма способами, за винятком невиплат трудящим заробітної плати);
3) перегляд податкового законодавства у бік його спрощення і стимулювання виробництва;
4) надання податкових пільг, пільг банкам, вітчизняним і іноземним інвесторам, що йдуть на довгострокові інвестиції, з тим, щоб цілком компенсувати їм збитки від уповільненого бігу капіталу в порівнянні з іншими напрямками їх діяльності.
Ці заходи зіграють позитивну роль у становленні вітчизняної економіки.
З викладеного вище можна зробити наступні висновки:
По-перше, об’єктивна необхідність змін у державній політиці диктується кардинальними змінами в структурі економіки України: виробництво двох третин товарів і послуг у половині регіонів забезпечується недержавним сектором економіки; відсутні важелі прямого втручання влади у діяльність господарюючих суб’єктів.
По-друге, реформу податкової системи, міжбюджетних відносин, адміністративну, територіального устрою слід здійснювати з урахуванням завдань регіонального і місцевого розвитку.
По-третє, державна політика повинна будуватися з урахуванням впливу процесів, що відбуваються у світовому вимірі. Глобалізація, інноваційна спрямованість розвитку, посилення конкуренції у залученні капіталу стосуються не тільки країн, але й окремих міст та регіонів.
По-четверте, різноманіття інструментів регіонального розвитку, що застосовується у європейських країнах є потужним джерелом досвіду для України. Він має бути адаптованим до вимог і умов здійснення реформ в Україні, якщо вона прагне вступу до Європейського Союзу, а не займати місце постійного потенційного кандидата на інтеграцію до нього.
Література:
1. Офіційний сайт Держкомстату України // www.ukrst a t.gov.ua
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2001 року № 1801 „Про затвердження розвитку інвестиційної діяльності на 2002-2010 роки”// Офіційний вісник України. - 2002.-№12.
3. Туріянська М.М. Інвестиційні джерела: Монографія. - Донецьк: ТОВ „ Юго-Восток , Лтд”, 2004.-318с.