Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУПІДПРИЄМСТВА

Глушко К.С.

Автомобільно-дорожній інститут ДонНТУ

Інтелектуальна власність в Україні не знаходить належного використання як нематеріальний актив, здатний збільшити капіталізацію підприємства. Дослідження умов капіталізації й комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності на рівні господарюючого суб'єкта в сформованих умовах розвитку ринкових відносин стає головним завданням. Це сприяє розвитку інноваційних процесів, які забезпечують ріст ВВП України, а також створенню зовсім нової інноваційної економіки яка базується на інтелектуальній власності на основі якої і здійснюється виробництво конкурентоспроможних продуктів.

На сучасному етапі розвитку економіки, Україна обрала інноваційний шлях. Сьогодні нововведення охоплюють усі сфери людської діяльності, радикально впливаючи на процес господарювання. Інноваційні процеси трансформують економіку, а саме: створюють нові наукомісткі галузі виробництва, формуються національні інноваційні системи, інтенсифікують творчість людей у напрямку досягнення конкурентоспроможності і виживання на ринку. Вміле використання в цих умовах об’єктів інтелектуальної власності є актуальна проблема кожного підприємства.

Проводячи в цьому напрямку дослідження, слід звернути увагу на зменшення інтересу до проблеми розвитку раціоналізації та раціоналізаторських пропозицій в сучасних умовах трансформаційних змін в економіці України. До найбільш ґрунтовних наукових робіт сьогодні можна віднести праці: Б. Праохова , А. Шидловського , Г. Закорецької , Г. Андрощука , О. Святоцького , П. Крайнєва тощо [1]. Також треба відзначити, що ці питання розглядають не лише українські науковці, а й зарубіжні, наприклад, Е.С. Маскін та Дж . Бесен в своїй праці: „Послідовні інновації, патенти та інвестиції в наукові розробки” [2]. Все це свідчить про те, що інтелектуальна власність є одним з головних факторів забезпечення конкурентоспроможності комерційних організацій.

Підприємства третього тисячоліття – це підприємства, що використовують зовсім не ті методи і навички, які використовували підприємці у минулому. Нові методи розвиваються за сучасними інформаційними та телекомунікаційними технологіями, які потребують високої кваліфікації від працівників. Тому головна цінність для підприємств – це висококваліфіковані фахівці, які на практиці використовують свій потенціал.

Інноваційне виробництво та його обслуговування є перспективною ринковою нішею для малих і середніх підприємств. У свою чергу, інтелектуальна власність стає дійовим механізмом закріплення та зміцнення позицій цих підприємств на ринку товарів і послуг. Ефективне використання інтелектуальної власності дає змогу підприємствам підвищувати свою конкурентоспроможність і за рахунок цього здобувати стратегічні переваги на ринку. Тому керівникам малих та середніх підприємств необхідно здійснювати активні дії щодо набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності, їх ефективне використання та захист з метою забезпечення належної комерційної підтримки діяльності цих підприємств.

Аналіз робіт різних науковців дозволив встановити, що об’єкти інтелектуальної власності можуть розглядатися як потенційні джерела збільшення конкурентоспроможності компанії за наступних умов:

- необхідність правової охорони основних технологій і методів підприємництва, що збагачують товари й послуги доданою вартістю, а це в свою чергу сприятиме успіху в конкурентній боротьбі;

- забезпечення популярності товарних знаків, що сприяє більш успішному просуванню товарів і послуг до споживачів;

- перетворення технологій у технічні регламенти з резервуванням прав фірми на наступне прибуткове підприємництво;

- забезпечення патентної чистоти розробок за допомогою побудови патентної матриці, що знижує ризики відповідальності за правопорушення [3].

Інвестиційна привабливість комерційної організації може бути значно підвищена, якщо вона має унікальні технологічні рішення й перспективні інвестиційні проекти, які сприяють збільшенню вкладень, як у статутний капітал комерційної організації, так і залучення фінансових ресурсів в облігаційні позики.

Наявність об'єктів інтелектуальної власності на балансі комерційної організації потенційно може збільшити ринкову вартість самої компанії, тому що, по-перше, даний актив сприяє залученню більших замовлень з боку клієнтів, що при сформованій собівартості робіт буде збільшувати масу прибутку, а, по-друге, додатковий прибуток може сформуватися за рахунок лізингових угод щодо використання об'єктів інтелектуальної власності іншими господарюючими суб'єктами [4].

Використання інтелектуальної власності, у вигляді інноваційної діяльності підприємства, значно підвищує не тільки його конкурентоспроможність, а й допомагає залучити додаткові інвестиції у розвиток організації в цілому. Управління інтелектуальною власністю як підсистемою управління підприємства є важливим фактором успіху інноваційної діяльності організації – розвиток інтелектуального потенціалу, збільшення конкурентоспроможності, зростання прибутковості та ринкової вартості бізнесу.

Література:

1. Бутнік-Сіверський О. Раціоналізаторство – складова інноваційної діяльності в умовах розвитку економіки знань // Інтелектуальна власність. – 2007. - №8. – С. 42.

2. Кучма І. Інтелектуальна власність, інновації і трансфер технологій: нові підходи // Інтелектуальна власність. – 2007. - №11. – С. 31.

3. Леонтьев Б.Б. Принципы и подходы к оценке интеллектуальной собственности и нематериальных активов . – М.: РИНФО, 2003.

4. Мамаджанов Х.А. Основы оценки интеллектуальной собственности . – М., 2006.