Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

ПРОБЛЕМИ ФУНКЦІОНУВАННЯ І УПРАВЛІННЯ ВІТЧИЗНЯНИМИ НАУКОЄМНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

К.е.н . Македон В.В.

Дніпропетровський університет економіки та права

Найважливіший фактор розвитку малих та середніх наукоємних підприємств – ефективне управління. В економіці провідних країн світу спостерігається стійка тенденція зростання ролі наукоємних , ресурсозберігаючих технологій і виробництв. Незаперечним свідоцтвом домінування такого напряму економічного розвитку є, з одного боку, той факт, що до найдорожчих компаній світу, чиї акції котуються на фондовому ринку, відносяться не найбільші ресурсодобувні та переробні підприємства, а ті, які спеціалізуються на інтелектуальній, наукоємній , високотехнологічній продукції, а з іншої те, що стабільно знижується питоме споживання енергоносіїв на одиницю продукції.

У теперішній час у всіх розвинених країнах реалізується активний пошук соціальних і організаційних змін, які зможуть відкрити шляхи до нових форм способу життя і споживання, а також дозволять послабити або повністю зняти інституційні бар’єри на шляху розповсюдження нових технологічних удосконалень [2].

У нашій країні проблеми створення високих технологій та використання накопиченого науково-технічного, виробничого, інтелектуального та кадрового потенціалу тривалий час вирішувалися не найефективнішим чином, результатом чого стало технологічне відставання за рядом визначальних напрямів розвитку науки і техніки (електроніка, біотехнологія і ін.).

У зв’язку з цим, на сучасному етапі економічного розвитку України, для перенаправлення економіки на траєкторію стійкого зростання необхідні розробка і ухвалення ефективної науково-промислової політики, як основи державної концепції довгострокового соціально-економічного розвитку. В теперішній час економічні проблеми наукоємних виробництв вирішуються лише в межах їх загострення, без скільки-небудь серйозних спроб прогнозування і використання випереджаючих заходів, які враховують наслідки економічного курсу, який реалізується у країні, а також динаміку загальноекономічних процесів.

Необхідно визначити такі специфічні особливості організації, управління та умови господарювання наукоємих виробництв в Україні [1]:

- комплексний характер діяльності підприємства, що вимагає вирішення всіх проблем створення техніки: від наукових досліджень і ДКР до серійного виробництва та експлуатації;

- поєднання цільової спрямованості досліджень, розробок і виробництва на конкретний результат з перспективними напрямами робіт загальносистемного, фундаментального призначення;

- високий науково-технічний рівень продукції, яка випускається;

- значна частка витрат на НДДКР;

- домінування процесу зміни технології над стаціонарним виробництвом і пов’язана з цим необхідність регулярного оновлення основних виробничих фондів, розвитку дослідно-експериментальної бази;

- політематичність досліджень і розробок, диверсифікованість і багатономенклатурність виробництва;

- висока динамічність розвитку виробництва, яка проявляється в постійному оновленні його елементів (об’єктів досліджень, розробок і виробництва, технологій, схемних і конструктивних рішень, інформаційних потоків і т.д.), зміні кількісних і якісних показників, що ускладнює завдання рівномірного завантаження і використання потенціалу виробництва;

- розгалужена внутрішня і міжгалузева кооперація, викликана складністю наукоємкої продукції і спеціалізацією підприємств й організацій;

- високий ступінь невизначеності (ентропії) в управлінні найсучаснішими розробками, що вимагає, при ухваленні рішень, використання прогнозної оцінки технологій майбутнього. Створення якісно новій продукції, як правило, здійснюється паралельно із розробкою основних компонентів. Досягнення заданих технічних і економічних параметрів цієї продукції характеризується, в загальному випадку, високим рівнем науково-технічних ризиків. Ризик у створенні нових компонентів системи визначає стратегію, засновану на пошукових дослідженнях у фундаментальних і прикладних галузях науки та техніки, на розробках альтернативних варіантів компонентів. Проте ця стратегія може призвести до значного збільшення витрат ресурсів, доцільність яких не завжди виправдана [3] ;

- інтенсивний інвестиційний процес, який є найважливішим фактором досягнення цілей досліджень і розробок високого науково-технічного рівня, який супроводжує реалізацію великих проектів;

- наявність унікальних колективів із значною часткою учених, висококваліфікованих інженерно-технічних працівників і виробничо-промислового персоналу у загальній чисельності зайнятих у розробках та виробництві.

Наукові дослідження, які здійснюються на підприємствах малого бізнесу, показують, що майже половина опитаних, як найбільш значні проблеми підприємницької діяльності, назвали високе податкове навантаження, обмеженість фінансових коштів, нестабільність законодавчої бази і недостатню визначеність вимог законодавства, що створює умови для їх вільного тлумачення.

Таким чином, можна констатувати, що перехід від кризи економіки до пожвавлення і підйому вимагає випереджаючого зростання інвестицій перш за все в активну частину основних фондів і оновлення основного капіталу на новітній технологічній базі. Формування сприятливих умов з боку держави і підтримки соціальними групами, які зацікавлені у використанні інноваційних досягнень.

Література:

1. Безчасний Л.К., Монастирська Г.В. Мотивація наукової діяльності в умовах транзитивної економіки // Регіональні перспективи. - 2002. - № 3-4.

2. Гриньов А.В. Оцінка інноваційного потенціалу підприємства// Проблеми науки. – 2003. – №12.– С.12-17.

3. Щербань І.Б. Обґрунтування фінансового механізму інноваційної та інвестиційної діяльності в регіоні // Вісник УАБС. – 2006. – №2(15).– С. 12-18.