Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Международная научно-практическая конференция "ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРИОРИТЕТЫ ЭПОХИ ГЛОБАЛИЗАЦИИ: влияние на национальную экономику и отдельный бизнес" (14-15 февраля 2008 г.)

ОСНОВНІ КОНЦЕПЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ БІЗНЕСУ

К.е.н . Малик І.П.

НТУУ „КПІ”

В умовах формування ринкової соціально орієнтованої економіки важливе значення для передових організацій має розуміння та взяття на себе соціальної відповідальності. Це зумовлене тим, що соціальна відповідальність бізнесу (СВБ) є необхідною складовою успішного соціального розвитку України, важливою умовою конструктивної взаємодії бізнесу, суспільства, держави.

Разом з тим, соціальна відповідальність бізнесу в Україні на сьогодні є новим поняттям, яке не в повній мірі застосовується українськими підприємствами, а також існує певна недовіра щодо доцільності його імплементації в стратегію розвитку компанії. Це ускладнює залучення коштів вітчизняних та іноземних інвесторів для розвитку акціонерних товариств, що призводить до неефективного їх функціонування, наявності конфлікту інтересів різних учасників корпоративних відносин.

Саме тому дане дослідження, що присвячено проблемі формування концепції СВБ, є важливим і актуальним і вимагає подальшого дослідження.

Поняття соціальної відповідальності бізнесу було започатковано у 1950-х рр., в процесі створення великих корпорацій. Єдиного визначення СВБ немає і не може бути, оскільки йдеться про системний підхід до комплексної проблеми. Так, у даному дослідженні, під корпоративною соціальною відповідальністю бізнесу розуміємо внесок, який компанія вкладає в суспільство за допомогою її основної діяльності, соціальних інвестицій і з урахуванням пріоритетів державної соціальної політики [1].

До процесу регулювання та підтримки соціальної відповідальності бізнесу можуть бути залучені три основні інститути – держави, громадськості (громадські організації, дослідницькі інститути та інші мозкові центри), бізнес кола, представлені або компаніями, або бізнес асоціаціями [2].

Існує широке різноманіття концепцій та підходів до СВБ. Концепції СВБ розрізняють залежно від національних соціально-економічних пріоритетів та різних типів дійових осіб, що вимагають дії за цими пріоритетами. Основними концепціями СВБ є такі [1–3].

Концепція економічної відповідальності полягає в тому, що СВБ розуміють як еко­но­мічну відповідальність фірми за здійснення ділових операцій та підтримку рентабельності.

Концепція базової бізнес-стратегії передбачає, що бізнес може бути ефективним лише за умови успішного функціонування суспільства, в якому він здійснюється.

Концепція обов’язків стверджує, що корпорації необхідно оцінювати не лише за їхнім економічним успіхом, але й за неекономічними критеріями. Для виконання належної корпоративної ролі, корпорація повинна виконувати економічний, правовий, етичний, філантропічний, обов’язки.

Концепція „ стейкхолдерів” передбачає, що в організації наявні певні групи зацікав­лених осіб ( акціонери, працівники, покупці, постачальники, держава тощо ), які впливають на організацію або на яких впливає сама організація і яких можна розглядати як таких, що покладають на організацію певну відповідальність.

Концепція корпоративної підзвітності підкреслює, що компанії несуть відпові­дальність за наслідки своїх дій і тому мають стати більш підзвітними перед суспільством, крім відповідальності перед своїми зацікавленими сторонами.

Добровільна концепція передбачає зобов’язання компанії досягати довгострокових цілей, корисних для суспільства.

Концепція проактивності є засобом реагування на зміни у сталому розвитку суспільства. Компанії реагують ре активним (підхід на основі реакції) або про активним шляхом (стратегічний підхід).

Обрання компанією однієї із вищенаведених концепцій ( р ис . 1) та включення її до власної стратегії розвитку дозволяє розпочати процес ведення соціально відповідального бізнесу. Перехід до нового стандарту ведення бізнесу може здійснюватись трьома можливими варіантами, які розташовано за ступенем складності їх імплементації. Це здійснення окремих проектів, пов’язаних із СВБ, здійснення програми СВБ, що поєднує декілька проектів та впровадження стратегії СВБ у всі основні процеси діяльності компанії.

Концепції соціальної відповідальності бізнесу.

Рис. 1. Концепції соціальної відповідальності бізнесу.

Ступінь розвитку СВБ відображає якісний рівень партнерських відносин між суб’єктами господарювання як щодо ділових, так і соціальних відносин, а також взаємодію із світовою спільнотою.

Застосування компаніями принципів СВБ надає їм такі переваги, як підвищення конкурентоспроможності бізнесу, зміцнення нематеріальних активів (бренд, мотивацію працівників, їх лояльність), зниження ризиків при продажу бізнесу, підвищення вартості бізнесу при виході на міжнародні ринки капіталу.

Література:

1. Taking the Temperature of CSR Leaders // A survey of global CSR leaders by Business for Social Responsibility and the Dutch Ministry of Economic Affairs . – 2005.

2. Матеріали веб-сайту : http://www.un.org.ua/ua/ Соціальна відповідальність бізнесу: розуміння та впровадження. – К., 2005. – 48 с.

3. Котлер Ф., Ненсі Л. Корпоративна соціальна відповідальність. Як зробити якомога більше добра для вашої компанії та суспільства / Пер. з англ. С. Яринич . – К.: Стандарт, 2005. – 302 с.