Наши конференции
В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций
II МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
II МНПК"Альянск наук: ученый ученому"
I Всеукраинская НПК"Образовательный процесс: взгляд изнутри"
II НПК"Социально-экономические реформы в контексте европейского выбора Украины"
III МНПК "Наука в информационном пространстве"
III МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
I МНПК "Качество экономического развития"
III МНПК "Альянс наук: ученый- ученому"
IV МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
I МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
IV МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
I НПК "Язык и межкультурная коммуникация"
V МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНПК "Качество экономического развития"
IV МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
ІІІ НПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
VI МНПК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
МНПК «Проблемы формирования новой экономики ХХI века»
IV МНПК "Образовательный процесс: взгляд изнутри"
IV МНПК "Современные проблемы инновационного развития государства"
VI МНПК «Наука в информационном пространстве»
IV МНПК "Проблемы формирования новой экономики ХХI века"
II МНПК студентов, аспирантов и молодых ученых "ДЕНЬ НАУКИ"
VII МНРК "Социально-экономические реформы в контексте интеграционного выбора Украины"
VI МНПК "Спецпроект: анализ научных исследований"
VII МНПК "Наука в информационном пространстве"
II МНК "Теоретические и прикладные вопросы филологии"
VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"
IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"
I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»
I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)
I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)
Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)
IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)
Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)
V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)
VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)
VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)
Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)
V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)
IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УКРАЇНІ
Мирощенко Н.Ю.
Національний Університет “Львівська Політехніка”
В умовах ринкової економіки одним із основних джерел інвестиційних ресурсів держави є використання коштів страхових компаній. Це означає, що сфера страхування виступає не лише фактором стабілізації економіки, а й сприяє нарощуванню маси функціонуючого капіталу у виробничій системі [4]. Це зумовлює високу потребу в активізації інвестицій страхових компаній в Україні.
Інвестиційна діяльність суттєво впливає на фінансовий стан страхових компаній, а правильно обрана інвестиційна політика є основою майбутнього прибутку та високої платоспроможності страхової компанії. Це робить операції з інвестування необхідною умовою функціонування страхових компаній. У розвинутих країнах світу страхові компанії за обсягом інвестиційних вкладень перевищують загальновизнаних інституціональних інвесторів – банки й інвестиційні фонди. Для прикладу прибуток від інвестицій у зарубіжних страхових компаніях становить у середньому 20–30% від сукупного доходу, в країнах СНД – 3–10%, а в Україні 2–3% [3]. Це свідчить про те, що в Україні інвестиційна діяльність страхових компаній тільки починає розвиватися. З часом це призведе до того, що страхові компанії набудуть якостей потужних інституціональних інвесторів.
Проаналізувавши питання пріоритетності страхової та інвестиційної діяльності вітчизняних страхових компаній, визначено, що більшість вітчизняних страховиків - 53% вважає за доцільне заробляти кошти безпосередньо на страхових операціях, а решта віддають перевагу страховій та інвестиційній діяльності. Представники компаній, що займаються ризиковими видами діяльності – 64,3% стверджує у необхідності проведення лише страхової діяльності [1].
Страхові компанії за участю іноземного та вітчизняного капіталу – 75% віддають перевагу страховій та інвестиційній діяльності, а решта страховій. У той час як 58,4% усіх компаній за участю вітчизняного капіталу віддають перевагу страховій, а решта страховій та інвестиційній [1].
На сьогодні існує твердження, що страхова діяльність не роздільно пов’язана з інвестиційною. Адже не можна реалізувати інвестиційну функцію страхування без попереднього накопичення страхових фондів. І навпаки, ефективне розміщення страхових резервів і власних коштів страхової компанії – це засіб досягнення фінансової стійкості. Отже, існує тісний взаємозв’язок між зазначеними видами діяльності.
Проводячи інвестиції, страхові компанії, як і інші інвестори, несуть інвестиційний ризик – ризик втрати капіталу і очікуваного доходу. Тому по-перше, слід мати на увазі безпеку інвестицій, а по–друге – одержання майбутнього прибутку. Це примушує страховиків до проведення обережної інвестиційної політики, забезпечуючи збереження і збільшення страхових резервів [4].
З метою забезпечення стабільності страхового ринку і захисту страхувальників від невиконання страховиком своїх зобов’язань установлюється державний контроль за інвестиційною діяльність страхових компаній. У нашій державі інвестиційна діяльність страхових організацій Регламентується законом України “Про страхування” і Положенням про порядок формування, розміщення та облік страхових резервів по видах страхування, інших ніж страхування життя, від 26.05.1997р. №41, затвердженим наказом колишнього Комітету у справах нагляду за страховою діяльністю [2]. Цими актами законодавства визначено перелік активів, в які страхові компанії мають право інвестувати кошти страхових резервів; вимоги до якості таких активів, обмеження щодо обсягів інвестицій в кожен вид активу.
Завдання страхових компаній полягає у виборі найбільш безпечних і в той же час прибуткових варіантів інвестування. Тому, що від ефективно проведеної інвестиційної політики залежить надійність вкладених інвестицій та величина отриманого доходу.
Інвестиційна діяльність, виступає одним з основних факторів забезпечення ефективного функціонування страхової компанії і передбачає:
1. можливість надання страхових послуг за рахунок формування достатніх обсягів страхових резервів;
2. вплив на основні характеристики страхового продукту, насамперед на його вартість, та на фактичне виконання зобов’язань страховиком, обумовлене строками страхових виплат;
3. визначення ринкової позиції страховика;
4. надання можливості власникам страхової компанії розвивати свій бізнес і самостійно управляти ним.
Отже, інвестиційна діяльність вітчизняних страхових компаній є перспективним напрямком їх стратегічного розвитку, яка забезпечить отримання додаткових доходів та розширення сфери діяльності. Про те необхідною умовою ефективного розвитку інвестиційної діяльності страховиків в Україні є вдосконалення законодавчої бази та визначення місця та ролі інвестиційної діяльності в страхових компаніях.
Література:
1. Василенко А. Інвестиційна діяльність страхових компаній: стратегія та пріоритети // Страхова справа. – 2006. - №3. – С. 38–46.
2. Сорока Л.Ю. Інвестиційна діяльність страхових компаній зі страхування життя // Страхова справа. – 2006. - №1. – С. 39–41.
3. Майданченко І.В. Інвестиційна діяльність страхових компаній - шлях до економічного зростання // Науково-технічна інформація. -2006. - №3. – С. 41–44.
4. Субачов І.Т. Особливості інвестиційної діяльності страхових організацій // Вісник Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту. – 2003. – С.92–95.